Skocz do zawartości

[2018] Sram Eagle eTap


DeNiro

Rekomendowane odpowiedzi

Ma to swoje plusy i minusy ...

Na minus dodatkowe urządzenie i brak uniwersalności. Jakby miało byc uniwersalnie musiałbyś akumulator ładować kablem USB  ze standardowej ładowarki 5V, najlepiej bez zdejmowania z roweru.  Z doświadczenia elektronika wiem ze gniazdo ładowania to jedna z najczęstszych usterek sprzętu elektronicznego.

Pozdrawiam  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukasz nieistniejacej dziury w calym.

Raz, nie podoba ci sie, ze eletryczny system przerzutek trzeba ladowac, bo przeciez masz teraz taki, ktorego nie trzeba. Super argument w temacie elekrycznych przerzutek, swoja droga....

Dwa, nie podoba ci sie, ze w zestawie jest bardzo zgrabna i przemyslana ladowarka. Chcesz zeby bateria byla sciagana i jednoczenie miala port. Jaki? Mini usb?

Albo najlepiej zeby miala pare innych gniazd, pod usb type c, i-phona i gopro-garminowski? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, 1415chris napisał:

Raz, nie podoba ci sie, ze eletryczny system przerzutek trzeba ladowac, bo przeciez masz teraz taki, ktorego nie trzeba. Super argument w temacie elekrycznych przerzutek, swoja droga....

Jesteś przewrażliwiony na krytykę tego sprzętu. Obiektywnie rzecz biorąc konieczność ładowania jest pewną uciążliwością. Uciążliwością konieczną, jeśli chce się mieć elektrykę. Ja tylko staram się ocenić, jak duża jest to uciążliwość.

14 godzin temu, 1415chris napisał:

Dwa, nie podoba ci sie, ze w zestawie jest bardzo zgrabna i przemyslana ladowarka. Chcesz zeby bateria byla sciagana i jednoczenie miala port. Jaki? Mini usb?

Albo najlepiej zeby miala pare innych gniazd, pod usb type c, i-phona i gopro-garminowski? :)

Mini-usb. Oczywiście, że nie podoba mi się dedykowana ładowarka, bo chciałbym całą elektronikę ładować z mini-usb. Coś w tym złego, że uważam, że elektronika powinna być wygodna? Co mnie obchodzi, że ładowarka jest zgrabna? Wyobraź sobie, że masz do naładowania telefon, lampki rowerowe, komputerek rowerowy, przerzutkę, aparat fotograficzny i dajmy na to maszynkę do golenia. Wolisz w szufladzie trzymać  i zabierać na wyjazdy sześć bardzo zgrabnych ładowarek czy jedną na mini-usb ?

Obecne elektryczne przerzutki są świetnym sprzętem. Ale bezprzewodowa grupa 1x12, której przerzutkę można ładować raz na 2 miesiące z usb i jeszcze przypominałby mi o tym garmin na kierownicy, to byłyby same plusy i takiej grupy bardzo bym pragnął. Nie jest to niewykonalne, więc czemu tego nie oczekiwać? Myślę, że gdy ten sprzęt stanie się bardziej cenowo dostępny, tak właśnie będzie wyglądał. Kwestia wielu lat zapewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ktos moze ma same i-phony? :):):)

Nie bedzie wygladal, bo to jest wylacznie twoja fanaberia. Nikt nie bedzie komplikowal, czegos co jest dobrze zaprojektowane. Dodawanie do baterii dodatkowego portu, gdzie bateria ma juz swoje "gniazda" laczace ja z przerzutka i poprzez te same gniazda jest ladowana, jest niedorzecznoscia.

Zamontowanych urzadzen, ktore wymagaja zasilania, mam szesc na stale, w porywach dziewiec. Przyznam, ze wielosc roznych wymaganych koncowek czasami jest denerwujaca. Ale w tym wypadku, duzy plus za funkcjonalnosc ladowarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, 1415chris napisał:

Dodawanie do baterii dodatkowego portu, gdzie bateria ma juz swoje "gniazda" laczace ja z przerzutka i poprzez te same gniazda jest ladowana, jest niedorzecznoscia.

Całkiem możliwe, że masz rację. Co nie zmienia faktu, że wolałbym, aby  było inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie jestem. Ale ten sprzęt wyznacza pewne kierunki na przyszłość, więc się interesuję. Jeśli taki sprzęt będzie miał być choć trochę spopularyzowany, tj. wyjść poza grono sponsorowanych zawodników i bogatych entuzjastów sprzętu, to będzie musiał też stać się wygodniejszy, bo nie każdy będzie się zachwycał tym, że dedykowana ładowarka jest zgrabna.

Może też być tak, że ten sprzęt nie ma być spopularyzowany, tylko służyć zawodnikom, najzagorzalszym fanom nowinek i robić za pokaz możliwości. Wtedy może zostać taki jaki jest. Nie musi być wygodny. Zawodnicy i zagorzali fani dużo wybaczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do Srama, moze na twoje zyczenie zamontuja ci dodatkowy port. Ale wczesniej musisz pojsc sladami kolegi Waza :):):)

Jednoczesnie mozesz zasugerowac im, ze istnieje spora niezdecydowana grupa (jedna osoba) rynku, ktora tylko czeka na poprawe wygody obslugi ich sprzetu.

Tak na marginesie, zeby ci zobrazowac, ze to o czym piszesz jest tylko twoja fanaberia, a nie zadnym zapotrzebowaniem rynku. Od kilku lat, od momentu jak pojawily sie zajawki na temat Etapa, poprzez wiele tematow dotyczacych samego uzytkowania, nigdy nie spotkalem sie z podobnymi do twoich komentarzami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 1415chris napisał:

Jednoczesnie mozesz zasugerowac im, ze istnieje spora niezdecydowana grupa (jedna osoba) rynku, ktora tylko czeka na poprawe wygody obslugi ich sprzetu.

Ty dalej nie rozumiesz, że ja nie mam żadnej presji na przesiadanie się na elektroniczne przerzutki. Zainteresuje się, jak będzie to bliżej moich oczekiwań i tańsze.

Popytaj tych, na których opiniach się opierasz, czy jeśli mogliby baterie ładować przez usb, to korzystaliby z takiej możliwości czy absolutnie nie, bo dedykowana ładowarka jest tak zgrabna, że nie dadzą rady z niej zrezygnować i generalnie daje taką przyjemność korzystania, że podładowują jak najczęściej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, marcinusz napisał:

Zainteresuje się, jak będzie to bliżej moich oczekiwań i tańsze.

No to pewnie nie będziesz miał szansy się zainteresować. Spójrz na szosowego Etapa, jest tylko Red i żadnych znaków że zejdzie niżej. Biznesowo Sram nie zamierza strzelać sobie w stopę, oferując na rynek produkt tak samo działający, ale za połowę ceny. Etap najprawdopodobniej, i w szosie i w MTB pozostanie tylko w najwyższych grupach, kierowanych do zawodowców i napalonych, dużo jeżdżących amatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waza, całkiem możliwe. Ale jest jeszcze shimano, które może próbować coś ugrać elektroniką dla ludu. I tak, jak Sram zmusił shimano do rozwoju 1xX w mtb, tak shimano może zmusić srama do rozwijania elektroniki. Zależy od tego, w czym Sram i Shimano będą upatrywać swojej przewagi konkurencyjnej.

Jeśli elektronika zostanie w topowych grupach, nie będę miał powodu do narzekania. Bez problemu zadowolę się typowym tradycyjnym napędem średniej klasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Port micro-usb? I po roku czasu jak będziesz wkładał ładowarkę to będzie kabel latał, zaczną się problemy z długim ładowaniem. Do ładowania jest dobre co najwyżej zwykłe usb, micro to strzał w stopę. Kto pamięta ładowarki na bolec? Telefony hulał po kilka ładnych lat bez problemu z gniazdem, micro się potrafi "rozlatać" po pół roku, gdzie na początku użytkowania wchodziło idealnie ciasno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shimano chyba nie tylko na polskim rynku generalnie jest "bardziej dla ludu".
Według www Sram w "MTB" się zaczyna od X5 ... Shimano ma 3 serie Turney ;).

O "jakości" złącza mikro USB już wspominałem ... gniazdo te jest najczęstszą usterką współczesnego sprzętu elektronicznego ... gdzieś na równi z uszkodzonym ekranem od upadku ;).
Przestałem już liczyć ile wymieniłem gniazd w tym roku ... a nie prowadzę ogólnodostępnego serwisu elektroniki ;).

Ładowarka eTap jest podłączana do zwykłego gniazda USB czyli naładujesz sprzęt z power-banku ... masz alternatywę albo wozisz kilka wymiennych akumulatorów na długich wyrypach albo wozisz ładowarkę.
Patrząc po zdjęciach ładowarki razem z aku  to wygląda na "filigranową" .
Wsadzenie do akumulatora układu ładowania albo pomniejszy jego pojemność bez zmiany jego gabarytów albo zwiększy jego gabaryty ... w oby przypadkach ze względu na gniazdo zwiększy się awaryjność tego źródła energii.

Tak to sobie wymyślili .. ty to kupisz albo nie :) 
Najwyższe serie zawsze były ukierunkowane na sponsorowanych zawodników lub bogatych entuzjastów.
Prędzej czy później eTap zejdzie do niższych grup ale o tym kiedy zadecyduje sam producent. On musi widzieć w tym "piniondz".
Oni dobrze wiedzą jak się robi biznes :).
A jak uważasz ze wiesz lepiej to ja się pytam dlaczego go nie robisz :D .

Pozdrawiam   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rzezniol napisał:

A jak uważasz ze wiesz lepiej to ja się pytam dlaczego go nie robisz :D .

Bo nie zamierzam żyć ze sprzedawania przerzutek? Nie mam prawa mieć swojego zadania, bo nie jestem producentem? Zluzuj. Wyraziłem swoją opinie.

Nigdy nie zepsułem gniazda microusb i jakoś mnie ono nie przeraża. W przeciwieństwie do kolejnej dedykowanej ładowarki do czegokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, rzezniol napisał:

Najwyższe serie zawsze były ukierunkowane na sponsorowanych zawodników lub bogatych entuzjastów.
Prędzej czy później eTap zejdzie do niższych grup ale o tym kiedy zadecyduje sam producent. On musi widzieć w tym "piniondz".
Oni dobrze wiedzą jak się robi biznes :).

Nie jestem zawodnikiem sponsorowanym, ani bogatym entuzjastą. Zarabiam 2300zł/msc, jeżdżę na maratonach ok 50miejsca, zacisnąłem pasa na 4 miesiące i kupuje do szosy Red eTap. Zrzucie na luz z tym eTapem dla bogaczy, bo sprowadzanie wszystkiego do pieniędzy na tym forum przechodzi już granice. Weź się chłopie do roboty, odkładają regularnie pieniądze to sobie kupisz etapa na hydraulikach.

Druga sprawa, producent widzi m.in. zysk, ale dzięki temu stawia na rozwój, nowe technologie, a dzięki temu możemy za naszych czasów jeździć np. na bezprzewodowej elektronicznej grupie, a nie na 3x7 na v-brake, noskach i stalowej ramie....

 

12 godzin temu, marcinusz napisał:

Waza, całkiem możliwe. Ale jest jeszcze shimano, które może próbować coś ugrać elektroniką dla ludu. I tak, jak Sram zmusił shimano do rozwoju 1xX w mtb, tak shimano może zmusić srama do rozwijania elektroniki. Zależy od tego, w czym Sram i Shimano będą upatrywać swojej przewagi konkurencyjnej.

Jeśli elektronika zostanie w topowych grupach, nie będę miał powodu do narzekania. Bez problemu zadowolę się typowym tradycyjnym napędem średniej klasy.


Nie było jeszcze takiej sytuacji, żeby Shimano zmuszało SRAM to czegokolwiek. Technologicznie SRAM od lat jest o krok dalej. Wypuszczenie w późniejszym czasie elektrycznej grupy szosowej było spowodowane dopieszczeniem na maksa eTapa. W Shimano XTR i Dura Ace stoją w miejscu, a tańsze grupy otrzymują tylko technologie z wyższych grup - NIC NOWEGO.

Edytowane przez kosa1987
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego naucz się czytać ze zrozumieniem ... poznaj pojecie grupy docelowej w marketingu.
To ile zarabiasz zostaw sobie dla siebie, nie interesuje mnie to czy przy tych zarobkach jadłeś muł z wodorostami/ masz bogatych rodziców/ jesteś utrzymankiem bogatej wdówki czy panienki  ... aby sobie kupić tego REDa eTap w hydraulice po 4 miesiącach "zaciskania" pasa ... mam wrażenie ze nawet nie wiesz ile to kosztuje. 
Chyba ze uprawiasz świadome paserstwo.

I na koniec proszę nie wciskaj pod cytatem z mojej osoby ze jestem leniem i nierobem ... bo zaniżasz poziom tej dyskusji.
Nie dam się ściągnąć do twojego poziomu abyś pokonał mnie doświadczeniem.

Pozdrawiam  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie wiem co to jest grupa docelowa. Napisałem Ci, żebyś przestał pisać, że eTap to grupa dla bogaczy, a Ty to oczywiście sprowadziłeś to do bogatych rodziców/żony itp. Tak na marginesie upgrade eTap kosztuje 5500zł - 1800zł kasa ze sprzedaży starego napędu = 3700zł. 3700zł/4msc = 925zł. Ja widzę 3700zł, Ty 5500zł. Ja mam eTapa a Ty nadal marudzisz i szukasz grupy docelowej :)

 

 

Edytowane przez kosa1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle wypowiedzi trzymają się pierwotnego tematu... 

To ja wrócę z wątkiem na właściwie tory:

W weekend była pierwsza runda pucharu świata XC. Nie wiem jak reszta z Scott'a, ale Nino jechał na tej właśnie grupie. Jak widać nic nie wybuchło więc chyba nie jest źle. Później poszukam, być może pojawiły się fotki napędu, chociaż z wypowiedzi komentatorów wynika że jest to nadal projekt "tajny".

Po wyścigu Nino bardzo szybko zjechał do części serwisowej. Pytanie czy było to spowodowane złością ( wypięty pedał przy sprincie, być może kosztowało go to wygraną) czy może właśnie z powodu przykazu ukrywania napędu przed fotoreporterami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...