Skocz do zawartości

[rower] składanie czy kupienie nowego


pawelwwa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

myśle o złożeniu roweru, dobrego na obecne czasy, na częściach, głównie z Bike Discount:

Rama: Reaction HPA SL 27.5 18 (nie wiem czy nie pojsc na calosc i nie kupic Carbonu za 300Eur Cuba)

Amor: SID XX 27.5" Solo Air 100 Tapered MU15 X-Loc

Stery: FSA Orbit Z-t ECO 1 1/8"-1.5" ZS44/IS52

Opony: Conti RK RS 2.2

Łańcuch: NX 11-speed Chain PowerChain PC 1110

P tył: SLX 10-speed Rear Derailleur RD-M670 SGS Shadow

Kaseta: Sun Race MS3 10-speed Cassette 11-40

Manetka: SLX Gear Shifter Rapidfire Plus SL-M670 

Wklad suportu: XT

Korby: FSA Comet 1x11 32

Koła: Fulcrum Red Power (mam)

oś tylna: X-12 Thru Axle 135+ (142mm) Syntace

Hamulce:  445/447 (mam)

Siodło: Prologo (mam)

Komponenty: Level Nine,

Calosc mi wychodzi 4600 plus złożenie, (wkladu nie wcisne)

Myslalem tez o Kross level R8 2017 - Reba to prawie Sid (tak mi się wydaje), kola mam (to je wymienie + tarcze), cos tam sprzedam, wyjdzie podobnie tyle ze mniej zachodu z skladaniem.

Proszę o wasze przemyślenia.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

A co byś powiedział na takiego "gotowca" : http://allegro.pl/rower-haibike-greed-9-10-45-z-6499-i7140646432.html :icon_question:
Duże koło, ale chyba od tego zaczynałeś poszukiwania w innym temacie.
Może za ładny nie jest ( kwestia co się komu podoba ) i osprzętem nie powala, ale "karbą" jest :icon_cool:
Jak nie jesteś bardzo ciężki, to koła powinny wytrzymać ( mam je w rowerze innej marki, ale 27,5" i przez dwa sezony zero problemów - ważę ok.75 kg ).
Obręcze wąskie, to fakt ( 19 mm wewnętrznej szerokości ) i w terenie bez łyżek trzeba było mocno walczyć przy zdejmowaniu opony, ale tak jak mówię : ogólnie nie narzekam, bo nic się z nimi nie działo.
Zawsze możesz sprzedać graty do 27,5", pozbyć się oryginalnych kół, czy samych obręczy i jeszcze go ulepszyć.
O ile mnie pamięć nie zawodzi, to zdaje się, że jeden z forumowych kolegów ma związek z tym sklepem ( głowy nie daję ), więc gdyby tak było, to może nawet dałoby radę jeszcze coś urwać z ceny poza aukcją - zresztą można próbować tak czy siak.
PS
Fajne te złote golenie a' la Kashima :icon_cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27,5 się kończy i takie ceny na ramę czy wideł nie są żadną rewelacją. Teraz wszystko idzie w kierunku plusa. Poza tym  brałbym raczej tylną przerzutkę jedenastkową (obskoczy kasety z koronkami większymi niż 40 bo pewnie się szybko okaże, że 40 za mała no i ma SH+) i manetkę XT - no i poważnie się zastanowił czy jednak nie iść w 1x11 i tył 11-46.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu wolałbym sprzedać co się da i kupić nówkę sztukę np z wyprzedaży. Jeszcze jest sporo fajnych 29erów z 2017 i rozmiary ram są też dostępne.
Oprócz bike-discount zobacz jeszcze http://www.raddiscount.de/ oraz outlet Canyona (tam już dość mało dostępnych ale od czasu do czasu wchodzi coś nowego więc warto sprawdzać). W PL też sporo sklepów wyprzedaje np Treki :)

Wydaje mi się że złożenie samemu zawsze wyjdzie drożej...
Też się nosiłem jakiś czas temu z takim zamiarem a miałem wiele więcej gratów niż Ty i dałem sobie spokój jak podliczyłem wszystko (nawet bez robocizny bo składałbym wszystko sam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaro0011 możne i masz racje, z tej strony co podałeś nic mi nie przypasowało,

Dokumosa - bardziej się skłaniam ku napędowi 2x11 przełożenie 32x11 - wydaje się dosyć wolne na płaskim,

Cervandes - nie mam ich gdzie wypróbować, nie mam takiej ramy gdzie mogę je włożyć, obecnie mam 2 rowery 26",

Mam rower szosowy z kolami Campagnolo (fulcrum to marka Campy) Zonda i są naprawdę dobre, te red power to trochę niższa klasa, ale marka to marka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz mam 3 ostateczne typy:

1) Kellys Thorx 30

2)Kross R8

3)Focus Black Forest Lite (Recon/Slx)

Wszystkie w podobnej cenie, najbardziej mi pasuje Focus, ale podobno waga 13,1kg - nie wiem czy to prawda, co może w nim tyle ważyć, może koła? R8 plus za Rebe, Kellys najtańszy, tez ładny. Oczywiście kola w każdym do wymiany na Fulcrumy, opony o ile w Focusie RK to RS to zostają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Stanęło na 3) czyli Focus Black Forest - jest już w domu :) Kupiłem w Piwnicy Rowerowej - przyszło w fabrycznym kartonie, nie wyregulowane, przewody jakby za długie - mogę się domagać zwrotu kosztów doprowadzenia do "ładu", czy po prostu "kartonowe" rowery tak mają i mam sobie robić to na własną rękę?

ew. Przerzutki sam zrobię co do hamulców,skracania nie robiłem, a te to strasznie prężą tzn kierownice ciężko włożyć na swoje miejsce, czy do skrócenia przewodów to mi wystarczy: Shimano Bleed Kit?

tylna oś (no name, 70 gr) jest na imbus, pytanie :  jak kupie np DT na zamykacz czy będzie pasować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, pawelwwa napisał:

tylna oś (no name, 70 gr) jest na imbus, pytanie :  jak kupie np DT na zamykacz czy będzie pasować?

pisałeś wcześniej o osi

W dniu 25.01.2018 o 01:16, pawelwwa napisał:

oś tylna: X-12 Thru Axle 135+ (142mm) Syntace

 

 

Jeśli t DT jest w standardzie X12 to powinno pasować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, czyli:

 - każda os 142x12 będzie pasować - dobrze zrozumiałem?

- o brak regulacji nie ma co się kłócić?

Co do wagi to w modelu 2016 podają 12,9 kg, rama 1750gr.

W 2017 podają 12,2 kg - cos kolo tego jest możliwe : koła 2,2kg zważyłem, sztyca i siodło 550 gr, opony 2x700gr, dętki 2x180 gr, tarcze około 150 gr każda, kaseta 456gr, reszty nie ważyłem dużo by trzeba rozbierać, ale można przyjąć wagi katalogowe...

Rama 27,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...