Skocz do zawartości
Wiktor123321

[GruntowNe centrowanie koła] jaka przypuszczano cena

Rekomendowane odpowiedzi

Wiktor123321

Witam, mam pytanie apropo +/- ceny gruntownego Centrowania koła ponieważ wymieniałem piaste.  

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
akkwlsk

Nie do końca wiem co rozumiesz przez "gruntowne centrowanie", ale jeśli sam zaplatałeś koło, to podociągaj nyple na tyle, żeby koło się usztywniło (ważne żeby wszystkie dociągnąć jednakowo) i po prostu oddaj do centrowania. Przeważnie 15-20 zł ale to zależy od serwisu i miasta. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dziubek

A nie szybciej zobaczyć jakie masz serwisy w okolicy, zadzwonić i zapytać jaki był by maksymalny koszt takiej usługi ? W Łodzi ceny oscylują koło 50 zł, ale jak wspominał przedmówca, zależy od serwisu, miasta a nawet od stanu koła. Sądząc po wymianie piasty, to nie chodzi Ci czasem o zaplatanie koła ? Chyba że sam zaplatałeś i chcesz aby serwis dokończył za Ciebie robotę. Tutaj wtedy może być różnie. Nie każdy serwis bawi się w poprawki po kimś i bywają przypadku że zrobią koło, ale od zera.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Wiktor123321

Stary temat, dzięki za odpowiedzi udało się sam zaplotłem i wycentrowałem idealnie heh

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• qroxy
      Przez qroxy
      Witam,
      wpadły w moje ręce piasty- komplet przód, tył . Próbowałem zidentyfikować je ale nie mogę nic znaleźć. Przypominają mi strasznie piasty Novateca, wykonanie korpusu te zgrubienie po jednej stronie , no i wykonanie kołnierzy chodzi mi o to wycięcia w kołnierzach . Jeżeli byłyby to marki novatec to chyba jakiś starszy model ? bo Obydwie piasty są na łożyskach kulowych. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji czy są/były piasty novateca na kulkach. Ktoś coś rozpoznaje ? Mogą być to trochę "lepsze" piasty ? czy jakieś marne podróbki ?, kręcą się ładnie.

Zdjęcia:
      https://drive.google.com/open?id=1OYUe_1VAd_yUuOZxIfzb-v_KHaqX_2DK
    • Ice123
      Przez Ice123
      Chciałbym sie spytac jak podlgosnic piaste octane one orbital ss pro
    • thebestmaty
      Przez thebestmaty
      Witam. Przymierzam się do przesiadki z mojego roweru Merida Matts 20-V 2010 na coś nowego. Chciałbym żeby był to rower minimalnie uniwersalny którym dojadę do miasta, przejdę przez las i mogę wyskoczyć też na kamienisty szlak. Z takich podstawowych wymagań to chciałbym żeby korba była max 2-rzędowa, hamulce hydrauliczne tarczowe, koła 27,5, i amortyzator(uginacz) najlepiej rockshox gdyż mam niedaleko mnie serwis zajmujący się akurat tą marką. 
      Coś o mnie: 177 cm wzrostu i 80 kg wagi 
      Osobiście znalazłem rower DIAMONDBACK MYERS 2.0 i nad nim się najbardziej zastanawiam.
    • Flint_wwy
      Przez Flint_wwy
      Witam
      Piasta zdjęta z nowego roweru. Przejechane około 150 km po czym została zmieniona na 8 biegów. Stan jak nowa tylko małe otarcie widoczne na ostatnim zdjęciu. Sprzedaję cały zestaw gotowy do montażu(manetka,popychacz,piasta).  
      Cena: 100zł + koszt wysyłki
      http://allegro.pl/piasta-tyl-shimano-nexus-3biegi-sg-3c41-komplet-i7151330703.html
    • BuffaloG
      Przez BuffaloG
      Cześć,
      To pierwszy mój post na forum po dłuższym czasie śledzenia i czytania, więc kłaniam się rowerowi koledzy i do rzeczy:
      Szukam piasty tylnej, na której mógłbym zbudować koło, które zastąpi moje obecne. Teraz mam koło ze Speca Hardrocka sport disc 29 z 2013 roku. Wszystkie jego komponenty są brandowane na Speca, ale za wykonaniem piasty stoi Novatec z tego co czytałem. Piasta kręci się na zwykłych łożyskach kulkowych, nie maszynowych. Z dotychczasowego użytkowania piasty na maszynach w przednim kole jestem mega zadowolony i chciałbym te zalety z bezobsługowością przenieść też na tył. Poza tym w tych oryginalnych piastach uszczelnienie jest absolutnie beznadziejne. Zaletą jest natomiast bardzo cicha praca. Tak cicha, że podczas jazdy szum i tak cichych opon zupełnie zagłusza bębenek piasty.
      Moje wymagania co do nowej piasty to:
      Oś 9mm QR Optymalnie otwory pod 36 szprych (na rower lubię założyć sakwy i jechać przed siebie, i dokładam do tego jeszcze moje 85-90kg) Łożyska maszynowe Cicha praca Cena do 250zł w porywach do 300 Niestety w popularnych sklepach nic takiego nie mogłem znaleźć. Są Novateci, które mają wszystko oprócz ciszy. Chyba wszystkie, z którymi miałem do czynienia klikają wniebogłosy. Nie lubię tego, poza tym to częsty hałas na wyprawach. Na jakimś singlu pewnie by mi było wszystko jedno.
      Shimano są cichutkie, ale zapierają się przed maszynami.
      Są jeszcze jakieś super wynalazki o absolutnej ciszy typu piasty bębenkiem magnetycznym, ale niestety ich ceny znacząco przekraczają mój budżet.

Tutaj pytanie do was: Znacie może jakieś piasty, które byłyby tym czego szukam? Nie spieszę się i jeśli coś fajnego trzeba by ściągać spoza rynku polskiego to nie mam z tym problemu.
      Czy może jakieś piasty shimano mają uszczelnienia porównywalne z łożyskami maszynowymi? Choć wtedy wciąż przeszkadzałaby mi zabawa z kasowaniem luzów itd.

Pozdrawiam

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz dowiedzieć się więcej tutaj: Polityka prywatności, Regulamin.