Skocz do zawartości

[lampka przednia] sigma speedster


JuraMałopolska

Rekomendowane odpowiedzi

Eee tam, też kiedyś myślałem, że Convoy z kolimatorem 60x20 nie oślepia. Ładnie to rozkład światła wygląda na ścianie, a na ulicy i tak kupa światła idzie w oczy kierowców z naprzeciwka. Na asfalt takiej latarki jak by chociaż ta Sigma kolimatorami nie zastąpi. 

Bezpośrednie porównanie na własne oczy takich lampek dopiero pokazało mi co daje, a raczej nie, kolimator. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, chudeusz09 napisał:

"Lepsze" to pojęcie względne ;)

Dobrze gada, izotonika mu polać ;)

4 godziny temu, kipcior napisał:

Po drodze świat poszedł naprzód i dzisiaj na tej samej stronie za 14,92 $ czyli w zasadzie tyle samo można kupić jakiegoś prostego Convoya 860lm

Doceniamy poczucie humor, ale nie wprowadzaj w błąd. Nie poprawiane Convoye grzeją się jak głupie i mają o wiele mniej lumenów niż można wyliczyć. Dodatkowo im wyższa temperatura diody, tym mniej lm daje. Ponadto trzeba brać pod uwagę stratę na sterownik czy optyce.

3 godziny temu, JuraMałopolska napisał:

mało tego sądzę że taki lekko niedoświetlony klimat w lesie jest bardziej fascynujący u budzi taką lekką tajemniczość i dreszczyk emocji. 

Jak dostaniesz po buzi raz czy dwa z liścia, czy gałęzi, to odechce Ci się klimatu. Wiem co mówię ;)

1 godzinę temu, chudeusz09 napisał:

Porównanie czego? Twierdzę, że zestaw convoy+kolimator 20x60 nie potrzebuje odcięcia, bo nie oślepiam nikogo. 

 

1 godzinę temu, PiotrKaaaaaaaaaaa napisał:

Czytałem wiele wątków, wszyscy twierdzili że jedynie daszek pomaga convoyowi

 

Panowie, z całym szacunkiem ale bzdury od dawana powielane w sieci dalej pchacie. Daszek, czy kolimator, nic nie da jak źle ustawicie lampkę. O tym nikt nie wspomina (pomijam wypowiedź teraz @chudeusz09). Nie trzeba nic montować aby nie oślepiać. Wystarczy lampkę przechylić lekko w dół. Cała magia. Oczywiście jak ktoś chce to może sobie montować daszki, jego lampka, jego wola.

Co do aut, dużo zależy czym jedziecie, a czym ktoś jedzie. Wystarczy że macie mieszczucha, jak ja, i z tyłu zajdzie Wam ktoś terenówką większą, olśnienie gwarantowane :) Ale rozmowa jest o lampkach rowerowych, nie autach, więc proszę kontynuować, bo ciekawie się robi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Dziubek napisał:

 

Jak dostaniesz po buzi raz czy dwa z liścia, czy gałęzi, to odechce Ci się klimatu. Wiem co mówię ;)

Wybacz ja nie z tych co boją się gałązki, mało tego dostałem nawet w jasność jasności w słoneczny letni dzień przedzierając się moim złotym rowerem przez zarośnięte stare ścieżki. Widocznie moi drodzy wiele zależy od tego jak jeździmy, ja jeżdżąc w nocy po lesie nie jest nastawiony na wyczyn, jadę spokojnie aby poczuć ten tajemniczy klimat.

Rozumiem że jeśli ktoś po nocy jeździ szybko w lesie to ta sigma będzie dla niego za słaba natomiast mnie ona pasuje. Jak stopnieje śnieg będzie ciepła noc wybiorę się z nią do lasu i wtedy dokładnie ja przetestuję ale wiedząc że jest dużo mocniejsza od pavy z którą już nie raz jeździłem nocą po polach, lasach w terenie sądzę że będzie luksus  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dziubek - pisałem że było to mierzone światłomierzem. Niemodowany convoy (i to kupiony poniżej 10$) też działa ok i daje tyle światła ile powinien. Mniej niż modowany ale generalnie i tak bardzo dużo. A co do grzania to chłodzenie powietrzem podczas jazdy wystarcza. Ewentualnie mogą być jakieś różnice jakościowe w różnych egzemplarzach. Ale to był tylko przykład, bo przy budżecie tej Sigmy nie ma sensu dziadować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dziubek czy możesz zrobić zdjęcia porównawcze takiego "dobrze ustawionego convoya" z lampką z odcięciem? Tak, żeby było widać rozkład światła oraz kwestie oślepiania. Ja bym proponował np zdjęcie z tyłu roweru pokazujące jak oświetla drogę, zdjęcie naprzeciwko ściany pokazujące rozkład/odcięcie/kształt, oraz zdjęcie roweru od przodu z odległości np kilkudziesięciu,  kilkunastu oraz kilku metrów,  na wysokości głowy rowerzysty/kierowcy/pieszego (wybrać to co jest niżej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, JuraMałopolska napisał:

Wybacz ja nie z tych co boją się gałązki,

Nigdzie nie napisałem że się boisz, mówiłem to w sensie że mała jasność to ograniczona widoczność. Ale jak jeździsz na spokojnie, bez stresu, to inna rzecz.

6 godzin temu, kipcior napisał:

@Dziubek - pisałem że było to mierzone światłomierzem.

W którym momencie to pisałeś ? Bo nie w tym temacie.

6 godzin temu, kipcior napisał:

Niemodowany convoy (i to kupiony poniżej 10$) też działa ok i daje tyle światła ile powinien.

A tutaj Cię nie rozumiem. Co to znaczy "ile powinien" ? Bo żadne z parametrów (lm) podanych u Chińczyków nie pokrywają się z realem.

6 godzin temu, PiotrKaaaaaaaaaaa napisał:

@Dziubek czy możesz zrobić zdjęcia porównawcze takiego "dobrze ustawionego convoya" z lampką z odcięciem

Niestety nie mogę. Nie mam lampek z odcięciem, ale jak ktoś mi dostarczy, można coś zmajstrować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dziubek napisał:

W którym momencie to pisałeś ? Bo nie w tym temacie.

W tym, gdzieś na 2 stronie. 
A co do parametrów to znowu nie pisz, że żadne, bo jednak czasem się pokrywają. Choć zgadzam się, że to co Chińczycy piszą bywa mało wiarygodne. Nie podam Ci wartości, bo to nie były moje pomiary, choć moje EDC X1 w nich uczestniczyło. Zarówno moja latarka jak i modowany Convoy (oba ze światełek) wypadły praktycznie tak samo. Oryginalny chińczyk;) wg specyfikacji miał być słabszy o coś koło 100-150lm i dało się to zauważyć. Spodziewałem się, że wypadnie dużo gorzej ale to nadal było bardzo silne światło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kipcior napisał:

A co do parametrów to znowu nie pisz, że żadne, bo jednak czasem się pokrywają.

Podaj modele Convoya nie modowane, których parametry się pokrywają. Większość jest mocno zawyżona. O lampkach rowerowych nawet nie wspominam, tam to są kwiaty pokroju naszego allegro czy OLX gdzie 10000 lumenów mamy z 2 akumulatorów 18650 i diody XM-L3 niu żenerejszyn. A to że takich nie ma, to już detal. Grunt że cyfry duże :|

 

Faktycznie, ogólnie napisałeś o pomiarach, a skoro ich dokonałeś to powiedz nam, a przynajmniej ja jestem ciekaw, jak wyliczyłeś lumeny z urządzenia które mierzy w luxach i jak wyglądał pomiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dziubek - To czytaj dokładniej, bo napisałem że to nie ja robiłem pomiary i nie ja mam convoya więc nie napiszę co to był konkretnie za model. Poza światłomierzem porównywaliśmy je też w warunkach bojowych. Choć to nie było do końca porównywalne, bo każda miała inny kolimator. Chińczyk to był szperacz po prostu, co akurat na rower nie jest najlepsze. Ale jasność wszystkich była zbliżona. Może tak mu się udało trafić. Innych nie modowanych convoyów nie miałem w rękach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kipcior Czyli wiesz że dzwonią, ale nie wiesz w którym kościele. Wiesz że Convoy, ale nie wiesz jaki, pewnie nie znasz też bary ani mocy. Innymi słowy, to 840 lm można sobie wcisnąć, bo de facto nie wiadomo co to za latarka była. 

Moja propozycja, zapytaj osobnika co robił test jak wyliczyliście owe 840 lm, jaki model latarki, na jakiej barwie diody, oraz mocy sterownika to było. Nie śpieszy się, będę wdzięczny za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Chłopaki, co Wy z tymi latarkami w temacie o lampce, to już Convoy'owy ( mimo, że z nazwy też lampkowy ) wątek Wam nie wystarcza :icon_question:  :icon_wink:
Do autora :
Trochę nie czaję jak można jarać się plastikiem za 3 stówy, ale grunt żebyś to Ty był zadowolony z zakupu :icon_cool: - my nie musimy.
Wiesz, że za podobne pieniądze ( 260 - 300 zł ) można kupić np. Lezyne Macro Drive 1100 XL :icon_question:
Lampka jest przede wszystkim solidniej wykonana i nawet przy mocnej glebie nic nie powinno jej się stać, ale Ty nie szalejesz, więc to dla Ciebie może mało istotne.
Tu niższy model 600 XL w akcji - porównaj ze swoją i powiedz jak wypada ( od 6:40 test w terenie ) : https://www.youtube.com/watch?v=G9aLQL9ByeE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, KrissDeValnor napisał:

Chłopaki, co Wy z tymi latarkami w temacie o lampce, to już Convoy'owy ( mimo, że z nazwy też lampkowy ) wątek Wam nie wystarcza :icon_question:  :icon_wink:

Wiesz, w pytaniach o części rowerowe też niejednokrotnie padają te same modele, więc... ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2018 o 11:10, PiotrKaaaaaaaaaaa napisał:

@Dziubek czy możesz zrobić zdjęcia porównawcze takiego "dobrze ustawionego convoya" z lampką z odcięciem? Tak, żeby było widać rozkład światła oraz kwestie oślepiania. Ja bym proponował np zdjęcie z tyłu roweru pokazujące jak oświetla drogę, zdjęcie naprzeciwko ściany pokazujące rozkład/odcięcie/kształt, oraz zdjęcie roweru od przodu z odległości np kilkudziesięciu,  kilkunastu oraz kilku metrów,  na wysokości głowy rowerzysty/kierowcy/pieszego (wybrać to co jest niżej)

Kiedyś już wstawiałem, co prawda nie Convoy, a Bocialarka. Skupienie standardowe okrągłe.
https://get.google.com/albumarchive/114429717076057867312/album/AF1QipMX1lxg25DrN5-sCCQOiJ_g91PFb1bjoMtpbMuW?authKey=CPeS-uqRp-noaQ

Z owalnym kolimatorem pewnie da się użyteczniej ustawić latarkę ale odcięcia i tak nie zastąpi.

Jeśli chodzi o tytułową Sigmę, to po prostu jest za droga. W podobnej cenie jest Ixon Core czy Roxim RX5, które dadzą więcej światła z lepszym rozkładem. Na dynamo jest Cyo premium, która zmiecie Speedstera w przedbiegach. Za więcej (ale nadal mieści się w przedziale w jakim Speedster jest do kupienia) jest Ixon Premium, praktycznie to samo co ta na dynamo, tylko że na baterie/akumulatorki (przeważnie aku i ładowarka w zestawie - niestety, bo podbija cenę).
Czy Speedster ma odcięcie mam wątpliwości. Niby spełnia niemieckie normy ale nie ma prawie zdjęć w sieci potwierdzających to. Na zdjęciach autora chyba obie Sigmy są ustawione za wysoko (ciężko stwierdzić, bo trzeba mocno rozjaśnić). Na pewno dla mnie Pava ma lepszy (równiejszy) rozkład, Speedster za bardzo latarkę przypomina.
Taka ciekawostka, że po sklepach piszą o tej lampce, że ma 35lux, a na stronie producenta 50lux. Różne wersje?

200lm do spokojnej jazdy po dobrych drogach w zupełności wystarcza. 35lux to przeciętna wartość, bo można przy podobnej mocy o wiele więcej uzyskać nie tracąc przy tym na szerokości. Moja obecna na dynamo ma w okolicach 300lm (zgaduję, bo nie mam pojęcia jakie diody tam siedzą, teoretycznie na dwie diody idzie nie więcej niż 2,5W) i 70lux, przy tym z 2-3 razy szerzej niż ta Sigma.
Jak się podoba i sprawdza - ok, ale cudem świata nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...