Skocz do zawartości

[rower] 5 - 6 tys nowe technologie rower "21 wieku" itp


kamar59

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, zaq49 napisał:

Dzwoń to sklepu podanego przez kemot1974, a konkretnie na Dąbrowskiego. Nie tak dawno byłem u nich w tej sprawie i mieli kilka sztuk.

Super w jakiej cenie mieli? Jakiś model szczególny podawałeś żeby mi do ramy pasowało, czytałem że 2 z 3 śrub też są inne  grubości długości itp Nie wiem jak jest w rocznikach rowerów 2016.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, zaq49 napisał:

Jeżeli dobrze pamiętam to coś koło 60zł. Chciałem do modelu Anthem 2016 i pasuje. Nr kat. 270000000/27331. Jak będą mieć, a nie będą chcieli wysłać, to sobie zarezerwuj, a ja Ci kupię i wyślę.

Dzięki już obczajam temat. 

 

Koła lekkie nawet bardzo, jakość dobra widać i czuć w ręce, myślałem tylko że bębenek chodzi głośniej. A ap ropo bębenka smarować go przy nałożeniu kasety? Są jakieś plusy minusu jak jest aluminiowy bębenek?

P1230838.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bębenek w środku ma nowy smar, on musi troszkę popracować i zrobi się głośniej. Z zewnątrz absolutnie niczym nie smarowałem, po co tam ma się robić syf? Co do nacinania koronkami to cholera wie jak to jest, raz, że noga nodze nierówna a dwa to kwestia dokręcenia. Niektórzy dokręcają lekko, na oko, inni robią to mocniej, kluczem dynamometrycznym. Mam kumpla z alubębenkiem i XT771 i poza takim kosmetycznym śladem nic się nie nacięło przed trzy lata. U siebie kasetę M8000 będę odkręcał z ciekawości za jakiś czas, przy wymianie łańcucha na nowy. Ale to jeszcze kilka setek chcę zjechać bo nadal 127mm na 10 ogniwach...

 

Kamar, bezdętkę rób!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kasetę z alu pająkiem (nawet chociaż SLX) to mocno ją dokręcając powodujesz, że znaczna część siły przenosi się na pająka (i inne koronki) odciążając tym samym pojedynczy punkt styku zapiętej akurat koronki z korpusem bębenka. Jak dokręcisz zbyt słabo to przy mocniejszym depnięciu koronki będą się przemieszczały względem siebie. Znam sporo przypadków, że nawet kaseta bez pająka dobrze skręcona nie zaorała bębna jak również sytuacje gdzie kasety XT wgryzły się tak, że były problemy z ich zdejmowaniem.

W każdym razie nie należy się tym przejmować tylko jeździć. Jak będzie już kaseta się obracać na korpusie bębenka ;) to się kupi nowy korpus (150-200zł). Piasty DT240 są praktycznie na całe życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, zaq49 napisał:

Jeżeli dobrze pamiętam to coś koło 60zł. Chciałem do modelu Anthem 2016 i pasuje. Nr kat. 270000000/27331. Jak będą mieć, a nie będą chcieli wysłać, to sobie zarezerwuj, a ja Ci kupię i wyślę.

Mają taki hak za 65 zł.

4 godziny temu, cervandes napisał:

Bębenek w środku ma nowy smar, on musi troszkę popracować i zrobi się głośniej. Z zewnątrz absolutnie niczym nie smarowałem, po co tam ma się robić syf? Co do nacinania koronkami to cholera wie jak to jest, raz, że noga nodze nierówna a dwa to kwestia dokręcenia. Niektórzy dokręcają lekko, na oko, inni robią to mocniej, kluczem dynamometrycznym. Mam kumpla z alubębenkiem i XT771 i poza takim kosmetycznym śladem nic się nie nacięło przed trzy lata. U siebie kasetę M8000 będę odkręcał z ciekawości za jakiś czas, przy wymianie łańcucha na nowy. Ale to jeszcze kilka setek chcę zjechać bo nadal 127mm na 10 ogniwach...

 

Kamar, bezdętkę rób!!!

Tak właśnie myślę o tym mleku. Obręcze są oklejone wentyle w komplecie to tylko mleko wlać i jechać, bez uszczelniania specjalnego. A ciśnienie po zalaniu to trzeba większe  czy mniejsze i pojeździć trochę żeby się tam zalało wszystko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mezcale kupujesz te z mlekiem? Tam w instrukcji jest żeby nie jeździć przez dobę po zalaniu. Ja zrobiłem tak: Złożyłem koła bez mleka, ranty posmarowałem wodą z mydlinkami delikatnie pędzlem. Strzał z powietrza i wskoczyły idealnie. Potem wykręciłem wentyle z gniazd i strzykawką 20 wcisnąłem po 80ml na koło mleka. Napompowałem i pomachałem kołami na wszystkie strony żeby się rozmachało. Ważę 83kg, pompuję 2.2/2.5bar. Po miesiącu jeżdżenia spadek ciśnienia niezauważalny albo brak. A te Mezcale co mam ordynarnie wręcz przyklejają się do podłoża, nigdy nie miałem opon, które sprawiały wrażenie, jakby były posmarowane butaprenem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oko przecież ten bębenek to stalowy jest. To co ma się nacinać? Plastikowe uszko słuzy właśnie do wykręcania rdzenia wentyla. Żeby dobrze strzelić z powietrza to właśnie wykręca się go bo przez kompletny wentyl niewiele powietrza się przeciska. No i jak już wstrzelisz opony to tak samo przez odkręcony się wygodnie mleko pakuje strzykawką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...