Skocz do zawartości

[rower] 5 - 6 tys nowe technologie rower "21 wieku" itp


kamar59

Rekomendowane odpowiedzi

O 2mm dla tego napisałem, sporadycznie a nie z premedytacją i ciągle. Nowe łańcuchy są dostosowane do takiego wygięcia i tych kilka sekund pracy na takim przekosie nie zrobi żadnej krzywdy koronkom. 

 

Cytat

Jeżeli nadal trzeba uważać na przekosy to równie dobrze można jeździć na 3xX

Nie, blat w 3xX był na pozycji ok. 58mm, środkowy na 50mm, a młynek na ok. 42mm. W 2xX blat jest na ok. 52mm, a młynek 44mm. W 1xX blaty są u Shimano na 50,4 a u Srama 49mm. Jest ogromna różnica pomiędzy położeniem blatu korby 3rz, a korby 2rz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Arni220 napisał:

Powieś na gwoździu i zmień jeśli ten stary będzie dłuższy od nowego o ok. 1mm. Nie patrz na kilometry, bo nie ma to totalnie znaczenia, zawsze zakładamy krótszy.

Spoko, tylko nowy skrócę do tej samej ilość ogniw co stary był. Chyba dobrze skrócili ten stary. A łańcuch jest kierunkowy jak opona czy nie ma znaczenia jak założę góra, dół, prawo, lewo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 405 km pierwszy kapeć, nie dosłownie bo powietrze schodziło przez parę dni i zatrzymało się na 1,2 bara. Chociaż zobaczyłem co tam za dętkę włożył giant przy składaniu.

P1220830.JPG

Winowajca, nie było go widać, dopiero przy wywinięciu opony na drugą stronę wyczułem go pod palcem.

P1220833.JPG

P1220835.JPG

I zobaczyłem jak wygląda oś z tymi adapterami 5 mm na ewentualne 12 mm

P1220826.JPG

P1220827.JPG

Taki tam paradoks dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek jakiś, chciałby by kupić ode mnie koła co mam za 400 zł bawić się w wymianę i atakować te DT 1501? Na tych aktualnych spoko się jeździ, nie mam jakiś nie domówień. Rachunkowo 1225 zł - 400 zł = 825 zł + oś 12x142 za 120 zł i adapter na 12x142 za 60 zł = 1005 zł za DT 1501 tak to wygląda. I jak napiszecie czy mam wolny tysiąc mam, ale nie oto chodzi, chodzi o sens zmiany, odczucia coś w ten deseń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie ścigasz się, tak ?
Nie masz też chyba parcia na jakieś super szybkie przeloty/treningi i traktujesz jazdę bardziej jako pożyteczną przyjemność rekreacyjno - prozdrowotną, tak ?
Jeżeli odpowiedziałeś na oba pytania twierdząco, to nie ma sensu zmieniać kół, skoro obecne są całe i nie narzekasz ( pomijając fakt, że kosmicznej różnicy po zmianie nie będzie ).

Z drugiej strony jak lubisz coś zmieniać dla samej zmiany, a niekoniecznie dla zauważalnego efektu i masz wolny tysiąc, to właściwie czemu by nie zmienić.

W tych DT1501 są te 401, więc według mnie szału nie robią - zresztą moje zdanie chyba już znasz, a ja dla siebie celowałbym raczej w obręcze 25 mm.
Różnica wagowa będzie pewnie nie większa niż 0,3 kg - tyle lub nawet więcej zyskałbyś na wymianie opon i przejściu na bezdętki.

Twoja kasa - Twoja decyzja.

PS
Ja na pewno nie dałbym kafla za taką zmianę - zbyt mała różnica jak dla mnie, a 0,3 kg można urwać znacznie mniejszym kosztem.

EDIT
Rozumiem, że piasty 350, tak ?
Gdyby to były 240, to nieco zmieniłoby postać rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, KrissDeValnor napisał:

Nie ścigasz się, tak ?
Nie masz też chyba parcia na jakieś super szybkie przeloty/treningi i traktujesz jazdę bardziej jako pożyteczną przyjemność rekreacyjno - prozdrowotną, tak ?
Jeżeli odpowiedziałeś na oba pytania twierdząco, to nie ma sensu zmieniać kół, skoro obecne są całe i nie narzekasz ( pomijając fakt, że kosmicznej różnicy po zmianie nie będzie ).

Z drugiej strony jak lubisz coś zmieniać dla samej zmiany, a niekoniecznie dla zauważalnego efektu i masz wolny tysiąc, to właściwie czemu by nie zmienić.

W tych DT1501 są te 401, więc według mnie szału nie robią - zresztą moje zdanie chyba już znasz, a ja dla siebie celowałbym raczej w obręcze 25 mm.
Różnica wagowa będzie pewnie nie większa niż 0,3 kg - tyle lub nawet więcej zyskałbyś na wymianie opon i przejściu na bezdętki.

Twoja kasa - Twoja decyzja.

PS
Ja na pewno nie dałbym kafla za taką zmianę - zbyt mała różnica jak dla mnie, a 0,3 kg można urwać znacznie mniejszym kosztem.

EDIT
Rozumiem, że piasty 350, tak ?
Gdyby to były 240, to nieco zmieniłoby postać rzeczy.

Tak.

Tak.

Nie lubię zmieniać dla samej zmiany. Wolę jak jest jakiś głębszy sens w tym. Wiem że lubisz szerokie obręcze znam twoje zdanie 401 są ok obręcze lekkie i sztyne tylko 22,5 szerokie, ale ja nie będę zakładał opon grubszych na pewno niż 2,25 przy aktualnych 2.1 co mi się jeździ dobrze.

Takiego parcia na wagę już nie mam, jak zmiana samych kół da 300 g mniej + mleczko drugie tyle to robi się już 600 g SPD założyłem to już z platform 550 g zrobiło się 340 g, jeszcze jedynie siodło wymiana  na lżejsze ale czy wygodniejsze i na wadze już bardziej odczuwalnych nie ma części, może kierownica na super lekkie alu lub carbon i tyle.

Są to właśnie 240s. Fabryczne składane, żadne tam składaki rozplatane i łączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Topowych ?
Do topowych to im bardzo daleko...
Właściwie skoro są do AM, to dlaczego mają tylko 22,5 mm ?
Jak ktoś będzie chciał założyć szersze gumy, to i tak będzie miał lekką "żarówę" ;)
Pewnie wymyślili je w poprzedniej epoce - tzn. wtedy jak większość w XC zadowalała się max. 19 mm...
No i dlaczego większość obręczy nie jest już oczkowana - te podkładki do mnie nie przemawiają, nawet jeżeli w praktyce wszystko jest jak trzeba.
A jak z trwałością typowych obręczy do XC, które są lżejsze, ale nie nadają się raczej dla agresywnie jeżdżących i ciężkich osób ?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KrissDeValnor Co prawda wspomniane koła są rocznik 2014 ale do dzisiaj dokładnie ta sama obręcz xm401 pozostała niezmieniona. W ofercie DT nie znajdziesz alu obręczy (czy całych kół) do AM wyżej sklasyfikowanych niż XM stąd wspomniałem, że topowa. Odnośnie szerokości to jest to właśnie przyczyna dzisiejszej ceny tych kół. Jak za wąsko to są XM421, 481, 521 i 551 (odpowiednio 25, 30, 35 i 40mm wewnątrz i koła na nich XM1501-30, 35...) w "regularnej" cenie. W temacie rozchodzi sie o rower do zastosowan lżejszych niż AM więc tworetycznie można iść w obręcze dedykowane do XC (będzie rzecz jasna delikatniejsze koło ale do 150-200g na komplecie można urwać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dokumosa napisał:

@KrissDeValnor Co prawda wspomniane koła są rocznik 2014 ale do dzisiaj dokładnie ta sama obręcz xm401 pozostała niezmieniona. W ofercie DT nie znajdziesz alu obręczy (czy całych kół) do AM wyżej sklasyfikowanych niż XM stąd wspomniałem, że topowa. Odnośnie szerokości to jest to właśnie przyczyna dzisiejszej ceny tych kół. Jak za wąsko to są XM421, 481, 521 i 551 (odpowiednio 25, 30, 35 i 40mm wewnątrz i koła na nich XM1501-30, 35...) w "regularnej" cenie. W temacie rozchodzi sie o rower do zastosowan lżejszych niż AM więc tworetycznie można iść w obręcze dedykowane do XC (będzie rzecz jasna delikatniejsze koło ale do 150-200g na komplecie można urwać).

Ogólny wniosek jest taki, że jak ktoś ma rower XC na kołach 27,5 to nie ma opcji, aby kupić cokolwiek lepszego w korzystniejszej cenie, czy systemeowego czy składanego. Dobrze myślę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...