Skocz do zawartości

[rower] 5 - 6 tys nowe technologie rower "21 wieku" itp


kamar59

Rekomendowane odpowiedzi

Ten 1 skuwacz jest ok, używałem, sprzęgiełko się przydaje pomaga trzymać w linii wsio ( przy skuwaniu ) nawet jak ogniwko - pół - jest wykrzywione minimalnie.

Tu masz filmik jak się rozkuwa, żeby poniwnie skuć itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem amorek i mam parę fotek 

Uszczelki są dobrze nasączone widzę nie trzeba nic robić?

W komorze powietrzenej są takie 2 bloki to tym się ustawia skok? Teraz mam 100 mm dołożenie bloku powoduje podniesienie skoku czy obniżenie? 

I na dnie komory powietrznej jest taki smar kisiel, zostawiać go i wlać tam Fox Float Fluid czy wyczyścić i dopiero wlać?

 

P1220198.JPG

P1220204.JPG

P1220206.JPG

To prawidłowo lać olej w komorę powietrzną 3 ml w ten smar na dół? Bo tam jest ten tłok i on musi dobrze pracować. 

I ta tabelka co wstawiłem to są dobre parametry w ml do dolnych goleni?  https://biketechtools.com/forks/oil-volumes/fox/oil-chart/507

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz na myśli te dwa niebieskie tokeny to nie służą do zmiany skoku tylko zmiany objętości komory pozytywnej a tym samym mają wpływ na progresję (im ich więcej tym progresja większa).

Jak już rozbebeszyłeś to nie zaszkodzi gąbki olejowe dodatkowo nasączyć (możesz to zrobić strzykawką bez ich wyciągania). Odnośnie smaru w komorze to można zostawić ew. wyjąć zespół tłoka, wyczyścić wszystkio  i przejść na olej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dokumosa napisał:

Jeśli masz na myśli te dwa niebieskie tokeny to nie służą do zmiany skoku tylko zmiany objętości komory pozytywnej a tym samym mają wpływ na progresję (im ich więcej tym progresja większa).

Jak już rozbebeszyłeś to nie zaszkodzi gąbki olejowe dodatkowo nasączyć (możesz to zrobić strzykawką bez ich wyciągania). Odnośnie smaru w komorze to można zostawić ew. wyjąć zespół tłoka, wyczyścić wszystkio  i przejść na olej. 

Gąbki nasączę dodatkowo strzykawką. Zastawie smar i doleje 3 ml tego fluid fox zobaczymy.

A co da mi w praktyce jak wykręcę jeden token i napompuje? Będę musiał więcej napompować niż przy 2 tokenach? Praca amortyzatora się zmieni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będziesz musiał więcej pompować. Praca zmieni się - widelec będzie mniej progresywny, łatwiej będzie go dobić, ale pierwsze wrażenie może być, że pracuje lepiej, bo wykorzystuje na parkingu więcej skoku. W normalnej szybkiej jeździe może bardziej pływać, i częściej dobijać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kamar59 napisał:

To nieźle, w koło trzeba wlać 100-120 ml minimalnie ciężej jak ktoś mleka nie che.

Nie do końca taka ilość, ja przy kole 29 leję 80-90 ml i w zupełności wystarcza do jazdy. Ważne jest jeszcze czy masz oponę i felgę przystosowaną  do Tublesa. Cześć opon , jak np Maxxis trzyma ciśnienie bez mleka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Dokumosa
W sensie, że stanie się tubeless'em , czy będzie problem z uszczelnieniem i nie będzie z tego tubeless ?
Artwro
Kiedyś były opony z lanej gumy i z kapciami nie było problemu.
Teraz w dobie wylajtowanych sprzętów, to raczej nie do pomyślenia, chociaż fajnie by było, gdyby wprowadzili jakąś niezbyt ciężką i odpowiednio pracującą oponę do masowej sprzedaży, tylko oznaczałoby to plajtę producentów dętek i mleczka, więc to raczej mało realne, że tak się stanie - może kiedyś...
Oczywiście z racji braku możliwości pompowania, opony musiałyby mieć odpowiednią indeksację wagową oraz być dedykowane na konkretne nawierzchnie, a i tak pewnie nie zaspokajałyby potrzeb wszystkich użytkowników.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Też widziałem ten patent z pianką - jakieś dzieciaki na YT się tak bawiły, ale z oponą dętkową i ponoć działało : https://www.youtube.com/watch?v=rOY5jCsMVy0
To też już kiedyś widziałem, ale zdążyłem w międzyczasie zapomnieć : https://www.youtube.com/watch?v=HwyLTrflKfg
W sumie dobry patent, a masa niewiele wyższa - wyszło 37 gramów więcej na kole.
Gdybym miał szosę, to chyba bym w to poszedł, chociaż opinie są różne...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się domyślam, że te ikonki to zmontowane są teraz na czas zimowania czy kompletowania reszty sprzętu a jak przyjdzie pora to dostaną mleczka i zacznie się jeżdżenie. Bo w tej samej sytuacji jestem, uszczelniłem Mezcale na nowych kołach z ciekawości a zaleję jak będę pierwszy raz wychodził na kręcenie. Póki co nie ma sensu aby mleko stało i się odkładało w oponie. Moje po nabiciu 4 barów tracą ciśnienie do około 2 ale niżej już nie schodzą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cervandes napisał:

Ja się domyślam, że te ikonki to zmontowane są teraz na czas zimowania czy kompletowania reszty sprzętu a jak przyjdzie pora to dostaną mleczka i zacznie się jeżdżenie. Bo w tej samej sytuacji jestem, uszczelniłem Mezcale na nowych kołach z ciekawości a zaleję jak będę pierwszy raz wychodził na kręcenie. Póki co nie ma sensu aby mleko stało i się odkładało w oponie. Moje po nabiciu 4 barów tracą ciśnienie do około 2 ale niżej już nie schodzą. 

Zalałem tydzień temu mlekiem Trezado, koła są do nowego roweru, mam nadzieję , że najpóźniej za tydzień będę już jeździł, mam wszystko co jest potrzebne do złożenia roweru, brakuje mi czasu , żeby wszystko złożyć w całość i wyregulować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.03.2018 o 19:53, kemot1974 napisał:

IMG_20180309_093641.thumb.jpg.37940bbd130750e02b3b9d950e5821d7.jpgMożna mi wierzyć, lub nie, w tych kołach 29 cali jest poniżej 80 ml mleka, przy czym odrobina wyleciała przy uszczelnianiu, ciśnienie trzyma od kilku dni. Opony nie są Tublesy.

Ja do 29x2,5  2,3    leje 60ml mleka na koło, trezado, nostans i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...