Skocz do zawartości

[HAMULCE] pozostawienie hydraulików shimano na zimę w garażu (~5 st)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pierwszy rower z hamulcami hydraulicznymi. Są to jakieś shimano najprostszy model. Może kiedyś zmienię. Przez zimę raczej nie będę używał roweru. Będzie stał w garażu nieogrzewanym. Będzie tam około 5 stopni. Spotkałem się z wieloma opiniami. Czy hamulce takie owinąć szmatką by nie było im "zimno" ? Chodzi mi o płyn. Wiele osób mówi, że powinno nie doprowadzać do ich wyziębienia przez co dłużej będą działać i nie trzeba będzie ich zaraz naprawiać czy odpowietrzać. Im więcej opinii tym lepiej. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Bo to 486 których nie produkuja już ładnych parę lat a których żywotność przekracza wiele nowszych konstrukcji, niektóre to z całym szacunkiem jednej zimy nie przeżyją. Jest na forum wiele wątków jakie modele ba nawet jakie roczniki w jakim stopniu znoszą trakowanie w ujemnych temperaturach. Dreq02 dopóki nie podasz który model konkretnie posiadasz tak naprawdę nic dokładnego nie dowiesz się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.11.2017 o 17:36, dreq02 napisał:

Czy hamulce takie owinąć szmatką by nie było im "zimno" ?

Ale wiesz, że to nie robi żadnej różnicy w temperaturze, prawda? Jak siebie owiniesz szmatką to Ci będzie cieplej, bo generujesz cały czas ciepło. Hamulce to element natury nieożywionej jeśli dobrze kojarzę, jakkolwiek by ciepła ta szmatka nie była to im to różnicy nie zrobi ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...