Skocz do zawartości
blazini

[Gravel] Giant Anyroad 2 a trenażer.

Rekomendowane odpowiedzi

blazini

Cześć,

mam idiotyczne pytanie. Możecie mnie wyśmiać, ale odpowiedzcie, proszę. Jak się domyślacie, wielkim kolarzem nie jestem, ale zainwestowałem w Giant Anyroad 2 (model z 2017) do moich kolarskich wojaży.

Z roweru jestem zadowolony bardzo, ale idzie zima, a ja mam cele. Postanowiłem zainwestować w trenażer, ale nigdy nawet nie widziałem takiego ustrojstwa na własne oczy. Obejrzałem kilka filmików na youtubie i przypasował mi:

TRENAŻER IN'RIDE 320 CONNECT 550 W B'TWIN

Cichy i w pełni spełni moje oczekiwania. Pytanie brzmi: czy rzeczony rower będzie pasował do tego trenażera, czy będę go w stanie bezproblemowo na ten trenażer założyć po przeczytaniu instrukcji?

Mówiłem, pytanie głupie, ale kompletnie nie mam pojęcia czy te trenażery są uniwersalne i z zasady pasują na wszystkie rowery i odwrotnie - czy może tylko rowery stricte szosowe nadają się do trenażerów. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Leniu

Będzie pasował.

Najlepiej będzie jak dokupić jeszcze oponę do trenazera.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
blazini

Super! Dzięki za pomoc.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
dorota57

Cześć,

mam idiotyczne pytanie. Możecie mnie wyśmiać, ale odpowiedzcie, proszę. Jak się domyślacie, wielkim kolarzem nie jestem, ale zainwestowałem w Giant Anyroad 2 (model z 2017) do moich kolarskich wojaży.

Z roweru jestem zadowolony bardzo, ale idzie zima, a ja mam cele. Postanowiłem zainwestować w trenażer, ale nigdy nawet nie widziałem takiego ustrojstwa na własne oczy. Obejrzałem kilka filmików na youtubie i przypasował mi:

TRENAŻER IN'RIDE 320 CONNECT 550 W B'TWIN

Cichy i w pełni spełni moje oczekiwania. Pytanie brzmi: czy rzeczony rower będzie pasował do tego trenażera, czy będę go w stanie bezproblemowo na ten trenażer założyć po przeczytaniu instrukcji?

Mówiłem, pytanie głupie, ale kompletnie nie mam pojęcia czy te trenażery są uniwersalne i z zasady pasują na wszystkie rowery i odwrotnie - czy może tylko rowery stricte szosowe nadają się do trenażerów. 

Witam! Ja kupiłem do swojego GIANT FASTROAT model 2016

Trenażer Novo Force ELITE

Koła wymieniłem na łożyskach maszynowych, więc miałem koło na tył i nie muszę zmieniać opony przeznaczonej do trenażera.

Opona na trenażer Ultra Sport Hometrainer 700x32C zwijana

Świetna sprawa jeżeli chodzi o deszczowe dni. Pozdrawiam!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• karpatka122
      Przez karpatka122
      Cześć!
      Stoję przed wielkim dylematem, tzn...
      Jaki trenażer zakupić do roweru MTB? Posiadam rower "Silverback Sola 1". Orientujecie się może jaki trenażer jest do takich rowerów? Chcę zakupić "Trenażer ELITE Qubo Digital Smart B+" ale nie do końca jestem pewny wyboru. Wszędzie widzę trenażery dla kolarek, a nigdzie nie widzę zastosowania w MTB. Słyszałem że można zmienić oponę na inną. Ale chciałby to ominąć. Obecnie posiadam system bezdętkowy i w moim przypadku musiałbym zakupić cały zestaw (obręcz, dętka, opona). Obecnie posiadam opony: Shwalbe Racing Ralph Evo, TL-Ready, Folding, 29"x2,1 Lightweight. Szukam trenażera interaktywnego, który sam dostosowuje się do programu zwift i automatycznie będzie regulował obciążenie.
      Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

• Gość Arkadiusz
      Przez Gość Arkadiusz
      Cześć, 
      planuje zakup pierwszej szosy. Nie jestem pewien na ile będzie to pasja a na ile tylko kaprys, wiec celuje raczej w coś używanego i niedrogiego. 
      Znalazlem taki rowerek w cenie <1000 pln (warto?)
      https://www.giant-bicycles.com/us/defy-5-2013

problem w tym, że rozmiar ramy M a ja mam 170cm (przekrok 79-80cm). Niby rama sloppingowa i wg oznaczeń ma 50 cm alegdzieś znalazłem, że odpowiada ona 54 cm. 
      Rower ma służyć do rekreacyjnej jazdy, jako uzupełnienie treningów biegowych a może kiedyś jako rower do 1/8 lub 1/4 IM (amatorsko). 

• Warthog
      Przez Warthog
      Cześć wszystkim!
      Ostatnio zakupiłem sobie trenazer direct drive (Kickr), w zestawie z jakąś kasetą 11rz. SRAM (chyba PG1130).
      No i pojawił się problem.
      Jezdze na kasecie Shimano 105 (11rz) i łańcuchu Ultegra. Do tej pory jeździłem do zajechania łańcucha czyli ~4kkm powiedzmy.
      Aktualny łańcuch ma jakieś 2k i 0.75 rozciągnięcia. 
      Kaseta SRAMa pójdzie do szosy bo mi bardziej odpowiada zakres, a kaseta z szosy do trenazera.
      Co z łańcuchem?
      Optymalną opcją wydają się 2 łańcuchy i przekładanie tyle, ze mało komu by się chyba chciało, szczególnie ze aktualnie mam jakąś parszywą spinkę Shimano - nie polecam.
      Druga opcja to korzystanie ze starego łańcucha do zajechania na obu kasetach.
      Opcja trzecia to zarzucenie nowego łańcucha i wymiana przy 0.75, a przynajmniej przed 1% rozciągnięcia.
      Opcja czwarta, która byłaby chyba najbardziej pracochłonna to 3 łańcuchy i przekładanie, ale dajcie spokój, kto by do tego miał głowę.
    • mmiloszekk
      Przez mmiloszekk
      Cześć! 
      Szukam roweru typu fitness lub Gravel, wszystko będzie zależało od wygody pozycji oraz możliwości zainstalowania wezszych kół do Gravela lub szerszych do fitness, rower ma być jak najbardziej uniwersalny. 
      Mam kontuzje ręki z ograniczonym zakresem ruchu, na stałe. (patrz - >moje stare tematy). 
      Jeśli chodzi o moje typy to są to:
      GRAVEL: Giant Anyroad 2 
      Fitness: Giant fastroad slr 1, 
      Specialized Vita Elite

Na giant fastroad miałem przyjemność jeździć przez 2 tyg czasu, dlatego uważam że jest to idealny wybór dla mnie, przez kontuzję nie obciążam kręgosłupa, barku czy łopatek, 

Za powyższymi rowerami nie przemawia moim zdaniem tylko cena.. :/
      Pod uwagę biorę rowery używane, ale nie wyeksploatowane. 
      Szukam alternatyw dla powyższych, z podobną geometrią ramy za lepszą cenę. 
      Czekam na propozycje i zapraszam do dyskusji!