Skocz do zawartości

[Aliexpress] Sprawdzone zakupy


Rekomendowane odpowiedzi

Dotarł do mnie ostatnio czujnik prędkości/kadencji XOSS z poniższego linku. Podłączyłem go jako czujnik prędkości z piasty i nie mam uwag. Wygląda że działa prawidłowo, tylko Strava olewa pomiary z tego czujnika i wstawia sobie własne z GPS'a.

https://pl.aliexpress.com/item/32804656472.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://pl.aliexpress.com/item/32833304357.html?spm=a2g0o.detail.1000060.1.2db93089FmBBvR&gps-id=pcDetailBottomMoreThisSeller&scm=1007.13339.146401.0&scm_id=1007.13339.146401.0&scm-url=1007.13339.146401.0&pvid=49dd79f6-b997-4a5a-8d6f-22c7a3f1f196

u tego samego sprzedawcy jest za 62,07  w opcji z darmową wysyłką.

Rd-m4000 to szajs, że nowa ma luzy to normalne.

/edit

Niech ktoś w ramach ciekawostki poszuka jakiejkolwiek rzeczy Shimano podrabianej przez Chińczyków. ( z logo Shimano )

Edytowane przez SoloTM
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem też Tourneya w ręku, bo dziecku w rowerze montowałem i w porównaniu z tym Alivio z Chin to Tourney nie miał luzów. Ja naprawdę byłem w szoku że to ma takie luzy. Jedynym wytłumaczeniem dla mnie było to, że to podróba. Nie wierzę, że Shimano mogło takie coś wypuścić. Mówie co widziałem i ja tego z Chin bym nie kupił. Jeśli mówisz, że oryginał też ma luzy, to nawet nie kupił bym tego Alivio z oficjalnej dystrybucji.

10 minut temu, SoloTM napisał:

Tourney też ma luzy. Krzywy hak/coś nie halo z pancerzami i nie mógł wyregulować. Oczywiście nie wiem tego na 100 % ale tak obstawiam.

Ta przerzutka była montowana do nowej ramy, wszystko nowe, pancerze też, bo to nowy rower był składany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz czytam, że to bodaj wersja OEM made in Indonezja (większa partia, albo cuś, nie wiem ) choć podróby też są.

Podróba wygląda też tak

https://www.amazon.com/GENGXIN-GONG-GAO-Bicycle-Gearbox-RD-M4000-27-Speed/dp/B07TPGTGY2

I jeszcze to teraz znalazłem, muszę się przekopać przez to  :

https://bicycles.stackexchange.com/questions/64791/are-the-shimano-derailleurs-sold-on-ali-express-genuine-or-fake

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kupiłem pedały xt 8000 też były w "okazyjnej" cenie chyba po 180zł to ośki chodziły jakby ktoś silikonu nawalił a sam korpus się powyginał od wypinania bloków :D:D

Chociaż tyle dobrego że dostałem 100% refunda bez zwracania towaru.

Edytowane przez siejak1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Przyszła dziś do mnie sztyca Satori Sorata Pro (350x30.9) - sama sztyca równe 600g, więc nawet nieźle. Ogólnie sprawia bardzo dobre wrażenie, nawet pomijając cenę (<300zł). Zobaczymy jak szybko porobią się luzy, chociaż jestem dość lekki i mało latam na MTB to może nie będzie źle.

Przy okazji sprawdziłem zestaw ZTTO do wewnętrznego prowadzenia przewodów i sprawdził się mega dobrze, lepsze rozwiązanie niż wciąganie linek odkurzaczem XD

ezgif-1-71b7319d24c7.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja śmiga już rok, luzy się powiększyły (stuka lekko jak nie siedzę) z racji plastikowych prowadnic, jednak hydraulika działa dalej jak powinna. Czarne pokrycie się lekko wytarło z tyłu, teraz na pewno wiem że jeśli to w ogóle anodowane, to na pewno nie na twardo, a wygląda to bardziej jak pomalowane proszkowo. Ogólnie poniżej 300zł nadal uważam że warto, jeszcze rok na pewno pojeździ. Tak jak pisałem wcześniej, na pewno warto zainwestować w porządną manetkę, różnica w odczuciach jest ogromna- w użytku nie czuć różnicy między tym a sztycami za 10x, poza tym że niektóre z nich nie znoszą podnoszenia za siodełko a ta trzyma sztywno ;)

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 100EUR od czasu do czasu na CRC mają sztyce Brand-X. To jest.dokladnie to samo co Tranz-X, Pro czy sztyce montowane fabrycznie przez wielu producentow m.in. Giant. Alu serii 7000, mocna anoda, teflonowe ślizgi, wymienny i dostępny cartridge z fotela biurowego ;) IMHO to minimum czym warto.sobie głowę zawracać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, safian napisał:

Przy okazji sprawdziłem zestaw ZTTO do wewnętrznego prowadzenia przewodów i sprawdził się mega dobrze, lepsze rozwiązanie niż wciąganie linek odkurzaczem XD

To ma pomóc przy przeciąganiu linki, pancerza czy w obu przypadkach ? Bo mnie pewnie też to kiedyś będzie czekać :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

W obu przypadkach, do przewodu hydraulicznego jest taka końcówka rozporowa, którą się wkręca i ona ma na końcu magnes. W przypadku zwykłego pancerza łatwiej jest przeciągnąć linkę z magnesem na końcu (w zestawie) i potem pancerz na tę linkę.

 

3 godziny temu, Dokumosa napisał:

Za 100EUR od czasu do czasu na CRC mają sztyce Brand-X. To jest.dokladnie to samo co Tranz-X, Pro czy sztyce montowane fabrycznie przez wielu producentow m.in. Giant. Alu serii 7000, mocna anoda, teflonowe ślizgi, wymienny i dostępny cartridge z fotela biurowego ;) IMHO to minimum czym warto.sobie głowę zawracać.

Niby tak, cena jest wciąż niska, bo 96 GBP (wiggle), ale to jakieś 200zł więc przy cenie Satori na poziomie niecałych 300zł to 2/3 więcej ;p

No i inna kwestia jest taka, że akurat u mnie odpada manetka na lewą stronę, ta z Satori jest uniwersalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem sposobu na mocowanie Gacirona symetrycznie na środku. Mam takiego lekkiego zajoba, że nie lubię np lampek w rowerze po jednej stronie mostka, dlatego też przez długi czas woziłem dwa convoye...

No i się okazuje, że kitajce mają w ofercie gotowe rozwiązanie. GUB 609 jako mocowanie pod np gopro czy inne akcesoria + oryginalne sanki Gacirona. Komplecik drogi, bo ze 4 dyszki kosztował, ale wrażenie doskonałe. Sztywne, lekkie, jestem zadowolony:

 

479023d7a4cfddae82a707fac6b85ed3.jpg

 

65cb97eb44c05e58cdf6bf9d96fe9ad1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...