Skocz do zawartości

[Aliexpress] Sprawdzone zakupy


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio jakaś tragedia z dostawą z Ali, o wiele gorzej niż było. Międzynarodowa część dostawy akurat jest w miarę dobra, dalej przychodzi optymistyczny mail "Twoje zamówienie dotarło do twojego kraju" i następnie cisza miesiącami. Kasę Ali nie zwraca, no i generalnie słusznie :D, bo co sprzedawca ma do tego że PP jest do dupy. Tylko opcja z dostawą do paczkomatu jakoś się trzyma, ale niestety rzadko ją się spotyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Jest jakiś problem.

Nie dostałem kilku ostatnich przesyłek. Po 90 dniach Ali zwróciło pieniądze. Swoją drogą wydaje mi się, że kiedyś zwracali wcześniej? Wczoraj natomiast, po prawie 5 miesiącach przyszła paczka, za którą już dawno otrzymałem zwrot. Trzeba się uzbroić w cierpliwość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Dziubek napisał:

To nie jest reguła.

Jest. Zamawiam rocznie 600-700 paczek od wielu lat, odkąd jest Ali Std. Ship paczka nie idzie dłużej niż 3 tygodnie.

 

14 minut temu, Dziubek napisał:

Po Covidzie była płatna, teraz znów jest darmowa.

Cena za to jest zależna od gabarytu/wagi. Rząd dopłaca im do kilku najmniejszych, najlżejszych - do reszty nie i stąd opłaty.

Siedzę w tym po uszy, śmiem twierdzić, że nieco więcej niż Ty. Zapytaj swoich kolegów od elektroniki tam, sporo się dowiesz.

 

Teraz, Roballinho napisał:

niż przy "pomocy" Poczty Polskiej?

Nic dziwnego, jak na WER paczki leżą po 2-3 dni, a jeszcze zanim zostaną tam rozdzielone po przyjściu... Tu inPost działa sprawniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dziubek napisał:

Po Covidzie nie było zmiłuj, wysyłki które były bezpłatne stały się płatne.

Może u Ciebie. Nie pisz za wszystkich.

Od marca do teraz nie płaciłem ani raz za Ali. Std. Ship, a tak na szybko licząc było tej formy wysyłki u mnie ponad 100. To, że sobie Simon czy inni zaczęli liczyć za Ali. Std. Ship, lub akurat Ty zamawiałeś z płatnymi nie znaczy, że nie było takich co oferowali darmowe nadal ( zaznaczam, że przy konkurencyjnej cenie - bez wliczania kosztów paczek do ceny produktu ).

Sorry za off top, ale denerwuje mnie robienie reguły dla wszystkich z tego co się komuś przytrafiało.

 

Edytowane przez MaxCava
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież oni to robią ciągle i seryjnie. :D
Najgorzej jest kupować w listopadzie, bo strasznie drogo jest przed 11.11 :D Potem jeszcze przed świętami...  W okresach nie promocjnych cena regularna nieraz jest niższa niż promocyjna. 
Zresztą wiele razy kupowałem tam produkty w okresach promocyjnych od sprzedawców niemających promocji sporo taniej niż były na promocjach. Nie zawsze jest to łatwo znaleźć ale tak to wygląda.
Ostatnie sztuki odliczający zegar i tylko dzisiaj taka okazja... I się ludziom wyłącza myślenie więc kupują w promocji drożej.

Edytowane przez sznib
Nie cytujemy posta poprzedzającego w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.10.2020 o 09:31, ivohaha napisał:

Po 90 dniach Ali zwróciło pieniądze. Swoją drogą wydaje mi się, że kiedyś zwracali wcześniej? 

Kiedyś było 60 dni, zmieniło się bodaj jakoś w czerwcu.

 

Hit był, jak w piątek zwrócili kasę, a w poniedziałek w skrzynce towar znalazłem ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ivohaha napisał:

Kupiłem swoją 11 listopada

Napiszesz jaka to rama (producent/sklep) i Twoje opinie?

 

8 godzin temu, remover napisał:

Tylko warto się upewnić, że chińczycy najpierw nie podnieśli cenę, żeby na blackfriday uroczyście ogłosić promocję.

Od paru tygodni już mam coś na oku i obserwuje ceny :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, shiler napisał:

Napiszesz jaka to rama (producent/sklep) i Twoje opinie?

 

Kupiłem ramę typu hardtail, marki BXT z ich sklepu. Rama jest bardzo przyzwoicie wykończona. Stery, hak i inne drobne akcesoria przyszły w komplecie. Od grudnia jeżdżę dość intensywnie po beskidzkich szlakach i póki co nic jej nie dolega. Generalnie jestem bardzo zadowolony. Jedyny minus to nieco zachowawcza geometria. Ale wiedziałem co biorę, żyję z tym i cieszę się jazdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama z kołami i transportem + dopłata żeby cła nie było to jakieś 4000-5000, klamkomanetki 105 z zaciskami to 1700, do tego tarcze, suport, opony, kaseta, łańcuch to 1000-1300 w zależności od tego co tam wsadzę, resztę przełożę ze starej szosy. Powinno wyjść jakieś 6-7 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...