Skocz do zawartości

[Aliexpress] Sprawdzone zakupy


Rekomendowane odpowiedzi

Czemu miałby wyglądać źle? Szczególnie, że zrobione na pokaz. Nawet zakładając, że faktycznie testują każdy oferowany model i protokół badania dotyczy faktycznie danego produktu ;). Poza tym to są testy zniszczeniowe (czyli raczej ;) potestowych produktów nie sprzedają) a jak wyglądają testy dopuszczeniowe dla każdego egzemplarza?

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dokumosa napisał:

a jak wyglądają testy dopuszczeniowe dla każdego egzemplarza?

Pytanie czy markowi producenci europejscy czy amerykańscy testują każdy pojedynczy kawałek komponentu który wyprodukują w swoich lokalnych czy azjatyckich fabrykach przed wypuszczeniem go do sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku produktów wprowadzanych oficjalnymi kanałami dystrybucji muszą być spełnione chociaż założenia normy ISO 4210 (która jest obśmiewana za zbytnią pobłażliwość i nie powinna być stosowana w przypadku komponentów czy rowerów innych niż miejskie). I za to  czy jest spełniona odpowiada dystrybutor (nie wnikam jak i czy jest to realizowane) głównie swoją renomą. Natomiast jak już padło to BXT to kupując z oficjalnego ich sklepu na Ali ramę MTB dostajemy protokół z testu widelca (w istocie ;)). A nawet jeśli kupimy od innego chińskiego dostawcy i byśmy dostali papier dot ramy to jaka będzie pewność, że te testy zostały w rzeczywistości wykonane, że dotyczą dokładnie tego produktu czy w końcu czy wyniki nie zostały zmanipulowane (akurat znam to bardzo dobrze trochę z innej branży i wiarygodność testów z chińskich lab jest żadna).

Podsumowując... jak chcemy sobie kupić chiński węgiel to sobie kupmy (sam mam trochę tego) ale takie filmiki czy też załączone jakieś skany traktujmy zdecydowanie jako wabik a nie jakąś gwarancję czy minimalizację ryzyka.

Edytowane przez Dokumosa
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, michalr75 napisał:

taniej nie widziałem.

To udostępniam widok:

https://pl.aliexpress.com/item/32962511479.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0fUJRURf

A na 11.11 będą po 11.52 zł.

Mam je już ok. 2kkm. Kupiłem na próbę i dają radę, pomimo, że to żaden cud i dobrze jest je, co 1kkm, lekko obrócić na osi. :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekwe czy to to samo co Rockbros tylko bez brandu ;)

Moje Rockbrosy wytrzymały 5k, częściowo na ostro w górach i na maratonach, niestety pianka popękała i obecnie mam okleinę z taśmy izolacyjnej na nich żeby się bardziej nie rozlazło ;) Myślę ze za te pieniądze to są spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, michalr75 napisał:

Ciekwe czy to to samo co Rockbros tylko bez brandu ;)

Raczej nie. Kupiłem równolegle brandowane i te powyższe. Są spore różnice, w wadze, wyglądzie i twardości pianki. 

Brandowane wyglądają lepiej, ale były ponad 10 zł droższe (czyli 100%, zasadniczo):

https://pl.aliexpress.com/item/32830464064.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0frH3vtV

Nie wiem jeszcze jak będą się sprawować w użyciu. 

Edytowane przez Pietern
namyśliłem się
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Fisiek napisał:

Jakieś złote promki na 11.11 ? Szczególnie czujniki kadencji i pulsu ? 

Z tymi złotymi promkami to nie licz za bardzo. Zasadniczo zawsze te rzeczy co sa na promocji znajdywałem taniej albo w podobnej cenie u sprzedawców nie biorących udziału w zabawie. I zazwyczaj kilka dni po albo nawet następnego dnia po "promocjach" ceny wracały do poziomu promocyjnego. Może przy droższych rzeczach i markowych sklepach to zadziała ale nie w innych przypadkach.  Kupony coś dają ewentualnie.

Ja znalazłem już jakiś czas temu takie cudo

https://pl.aliexpress.com/item/33036491779.html?spm=a2g0o.detail.1000014.13.48133528NK1kiS&gps-id=pcDetailBottomMoreOtherSeller&scm=1007.13338.128125.0&scm_id=1007.13338.128125.0&scm-url=1007.13338.128125.0&pvid=d8ed35ff-4a65-4da3-b957-2727729b091a

Ktoś wie co warte?   Wiem że magne niewiele droższe, ale biorąc pod uwagę że przy dwóch rowerach potrzebuję 4szt. to się robi prawie 40zł 

 

Ps znalazłem takie i kupiłem z przesyłką i jakimś kuponem wyszło 135 za 4szt. ... Taniej nie znalazłem

https://pl.aliexpress.com/item/32804656472.html?spm=a2g0o.detail.1000014.15.3c4a5c971z02tJ&gps-id=pcDetailBottomMoreOtherSeller&scm=1007.13338.128125.0&scm_id=1007.13338.128125.0&scm-url=1007.13338.128125.0&pvid=fc6c2df1-de59-4ab2-bcbb-246913fe1ea1

 

Edytowane przez KrisK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Szym3kSzym3k napisał:

Koledzy, które skarpetki wziąć? Co znaczy, ze są kompresyjne? 

Tutaj masz artykuł: Materiał kompresyjny

Ja mam te: https://pl.aliexpress.com/item/32831869187.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0fyfW2xU

Wg. mnie są super, na pewno lepsze od Decathlonowych  po chyba 15 zł.

Tylko są krótsze chyba nich Twoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...