Skocz do zawartości

[Kompatybilność napędów] Temat do dyskusji, zadawania pytań, etc.


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie niektórzy kombinują i u nich działa ( ale spotkałem się z opiniami, że coś tam przy przedniej przerzutce ( jeśli zostawimy oryginalną od korby 44/32/22 ) nie działa.

Tutaj jest zrobione 34/21 i z tyłu 9 tka. ( 11-34 ) 

W teorii różnica mała - średnia powinna być 10 zębów ( dla tej przerzutki ) - a on ma 13 i jak twierdzi jest ok.

Możesz rozważyć albo blaty dziewiątkowe  26 i 36 ( trochę sztywniej niż chciałeś ) + kaseta 11-34 ( 11-36 - dla przerzutki tylnej typu shadow )

Albo odchodząc od tej podręcznikowej róznicy 10 zębów ( mała - środek ) i dac 26-38 lub 24-36. Z kasetą tez możesz kombinować od 11-28, poprzez 11-30 aż do 11-36.

największą koronkę w korbie można ( na upartego ) zostawić - jeśli nie  to podkładki dodać - spiłowując wszystkie zęby żeby robiła niejako za osłonę + pomaga ( podejrzewam ) przy wrzucaniu na środkową ( nie przerzucisz na zewnątrz łańcucha )

 

Edytowane przez SoloTM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie wiem czy zamieściłem swój temat nie w tym miejscu co trzeba czy jest po prostu zbyt długi żeby ktoś na niego odpisał czy może nikt nie udzielił odpowiedzi nie mając pewności w tym temacie. Ostatnio miał 111 wyświetleń i żadnej odpowiedzi. Pomoże ktoś? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc po uwagę ten artykuł, na wymianę przerzutce Campa, mogła by pasować przerzutka Shimano grupy szosowej 11x ( derailler ratio 1.4 vs 1.5). Ale tu komplikuję sprawę nielinijny ciąg manetek. Ewentualnie Shimano 7-9x z trikiem Hubbub i stratą 1 biegu. Poczytaj tam jest to opisane. A naprawdę nie ma metalowych przerzutek Campa? Bo pasowała by dowolna na 9, 10 lub 11 biegów z odpowiednią pojemnością. 

Edytowane przez remover
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedź. Dzisiaj wieczorem przestudiuję ten artykuł. Aluminiowe są ale to już veloce i tu cena zaczyna się od 70euro. Za 40 euro mogę kupić już ksenona i w tym samym przedziale cenowym znalazłbym już shimano 9 rzędowa. Stąd mój dylemat. Mimo wszystko dzięki za reakcję. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przerzutka SLX M 670 obsłuży kasetę 10s 11-42 ? Tzn czy nie będzie problemu z 42 . Naped 1x10, oryginalnie jest kaseta 11-36 . Na zdjęciu wygląda na długi wózek ale pewności nie mam . Wg opisu na Centrum rowerowym SGS ma pojemność < 41 , GS 35-41 ale o największej obsługiwanej zębatce nic nie pisze .

A jeśli nie M670 to co ? RD M6000 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem złego ,,ptaszka " . Powinno być ,,>" czyli powyżej 41 . Skoro jednak piszesz że producent nie deklaruje 42 to nie będę się z nim kłócił . Trudno . W takim układzie ( tnz konieczność wymiany przerzutki ) chyba lepiej iść w 1x11 i kasetę 11-46 .

Dzięki za odpowiedź .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam aktualnie klamkomanetki trekkingowe(ST-EF40) Tourney-a 3x7, starszy model kupiony wraz z rowerem, jakieś dobre 4-5 lat temu. Chcę zmienić przerzutkę tylnią, mogę brać dowolną z grup m.in Alivio 9rz ? Dopasuje się to do mojej manetki i wolnobiegu 7 rzędowego i będzie działać dobrze ?

 

Edytowane przez Patryko34441
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko nie bierz rd-m4000. ( chodzi mi o typ przerzutki shadow )  Możesz wziąć rd-t4000. Jak chcesz nowe- ale porzadne alivio szukaj rd-m430 lub nawet starszej rd-m410, albo jeszcze starszych. Tak samo acera ( nie rd-m3000) tylko "zwykłe". Najlepiej to kup to : ( jakość, żywotność dużo lepsza od tych nowych w/w ) o ile nie masz największej koronki 34 zęby ( z tyłu na wolnobiegu/kasecie ) Od 32 w dół będzie ok.

 

Edytowane przez SoloTM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taki zestaw będzie ze sobą dobrze pracował? 

1.Korba race face ride 1x36T

2.Kaseta shimano xt-m8000-11-42T

3.Przerzutka shimano xt-m8000- wozek GS (średni) 

4.Łańcuch shimano xt-HG701

5.Manetka shimano xt-m8000 

Czekam na opinie bo nie wiem czy zamawiać. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie 1x11 i na przodzie 32T zamiennie z 36T i tył 11-46, przerzutka M8000 że średnim wózkiem bez problemu ogarnia zakres. 

Przez chwilkę miałem taką samą przerzutke tylko w wersji SGS i też współpracowała z takimi blatami i tą kasetą. 

Pozdrawiam 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, kalcytek napisał:

Blat przód 36T plus kaseta 11-46T

Ilość zębów z przodu nie ma znaczenia przy napedzie 1x

 

58 minut temu, kalcytek napisał:

A oprócz strony Twoja wiedzą? 

Nie miałem doczynienia z ta przerzutką , ale to strona Shimano , więc chyba wiedzą co pisza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy rower, nowy napęd, jeszcze dowolność wyboru, oczekiwany Shimano 3x10.

Zagra?

  • Klamkomanetki Shimano 105 ST-5700/5703
  • Przerzutka tył Shimano Deore XT RD-M771 SGS 9-sp - czy max. pojemność 45T da radę w nw. zestawie?
  • Kaseta kaseta XT CS-M771 10s 11-36T - czy w kontekście max. poj. przerzutki t. zamienić kasetę na 11-34?
  • Łańcuch CN-HG95 10sp lub KMC X10.93
  • Przerzutka przód XT FD-T8000 Down Swing DP 3x10
  • Korba  Deore FC-T6010 3x10 48/36/26T 
  • Jtek ShiftMate 7 - adapter do przedniej przerzutki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...