Skocz do zawartości

[Hamulce]Jakie hydrauliki


Meva

Rekomendowane odpowiedzi

Podłączę się z pytaniem pod ten temacik. Planuję zakupić tarczówkę na przód. Zdecydowanym faworytem będzie wspomniane powyżej ORO K24. W kolejce Juicy 5, Magura Louise FR, siakieś Shimano lub Hayes... No i tu moje pytanie: czy tarcza 160 mm wystarczy do XC przy mojej wadze w okolicach 95 kg? Jeżeli nie, to czy do amortyzatora MX Comp Coil rocznik 2003 mogę założyć większą tarczę (producent zaleca max 160 mm, ale znam osoby, które używają 185 mm do np. Axela, który raczej słabszy jest i nic się nie dzieje) i czy nie wpłynie to zbyt destrukcyjnie na amortyzator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manitou twierdzi, że do Axela można włożyć tarcze o średnicy 185mm więc nie ma nic dziwnego w tym, że on to wytrzymuje. Z tego co czytałem na forum to nie należy montować tarcz większych niż zalecane bo może to spowodować powstanie luzów w amorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Usunąłem niektóre posty użytkowników Ogór i rozwell. Proszę nie pisać tekstów w stylu "juicy wymiata", albo "avid to avid" bo nic z tego nie wynika a robi się bałagan.

Jest tu może jakiś użytkownik hamulców Formula Oro K18? Na Allegro można je kupić za 400zł, a więc tyle co Juicy 5. Za jakiś czas chcę kupić tarczówki i już się głowię które.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareczek to zależy jak jeździsz.

 

Jak unikasz hamowania podnoszac tylne koło albo nie hamujesz w jakichśrowach (gdzie prócz obciążeń na tarczy dochodzi jeszcze siła walnięcia w próg rowu, skierowana w przeciwnym kierunku) to się nic nie powinno stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również planuje zakup tarczówekdo bika ale nie będę miał 8 stów tylko ok. 700 zł

Co myślicie o tym odrazu z klamkomanetkami tylko troche będą ważyć :D

http://www.allegro.pl/item137281405_nowe_d...bikestacja.html

 

P.S Lub ewętualnie to na przedni na razie

http://www.allegro.pl/item138008343_hamule...tarcza_xtr.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm więc tak dostajesz cały zestawik to masz: tarcze, złożonego hampla (klamka+przewód+zacisk) wiec nie trzeba składać, dostajesz instrukcje naklejki, ja dostałem dodatkowo wymienne części i uszczelki do klamki. Kupując hampla określ dł. przewodu.

 

Montowanie jest proste zakładasz klamke (nie musisz zdejmować gripa) bo masz dzieloną obejme klamki. Przykręcasz lekko zacisk zaciskasz klamke i dokrecasz sruby oczywiście na zmiane a nie najpierw jedna potem drugą. I już :D

 

W K24 masz w klamce małą dźwignie którą ustwiasz albo większa siła albo większa modulacja. Klamka działa miodzio nie to co miałem w Hope mono 4. Klameczka na dwa paluchy. Dobrze się układają z trigerami x-7.

 

Jak mi coś umkneło to pytajcie..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julie-odradzam, bardzo budżetowy model magury, nie powinien nosic jej loga.

Jeśli masz kwotę 800zł, to proponuję dozbierać 300zł i nabyć Magury Marty SL

 

Moje typy do ~800zł to :

1.Luise FR

2. Hayes El Camino

3. Avid Juicy 7,5

 

Avid BB7 jest ciekawą alternatywą dla hydraulików. W połączeniu z dobrymi klamkami działają naprawdę super, i mają jedną zasadniczą przewagę w trudnym terenie nad hydraulikami. Urwiesz przewód w górach-nic nie da się zrobić. Urwiesz linke-montujesz zapasową.

 

Jeśli natomiast ktoś nie chce wydawać dużo na hamulce, to Deore hydrauliczne będą bardzo dobrym wyborem-poza wagą, hamulce są praktycznie bez zastrzeżeń, zwłaszcza jak za tą kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 700zł wzialbym juicy 5 na przod i deorke na tyl

przy 95kg wagi wez na przod tarcze 180/185 waze sam okolo 90 i mam bombera 100(mx eta)i tarcze juicy 185 i nie wyobrazam sobie przesiadki na jakas 160 zwlaszcza ze jak sie upre to w krakowie i okolicach i ta 180 potrafei zalatwic ze klamka prawie do kiery dochodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jaki rocznik XT?Jesli 2003 to je bym zdecydowanie wzial jesli nowsze moze bym sie zastanowil ale raczej tez XT

NOOOOOO,XT -4tloki, :033: tylko brac,nie napisane bylo Luise z jaka tarcza, czyzby dodatek FR,wtedy zdecydowanie Magury,niemce wyliczyly duzo wieksza sile hamowania przy tym samym rozmiarze tarczy,co prawda niemce tylko licza i licza... A tak przy okazji ,wie ktos jak chodza ORO K18?.Z obdukcji oczywiscie??????????????Pozzzzzzzz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o Magury z 2004 roku - nie Lousise FR(!!!), te srebrne. W zasadzie jest już zdecydowany ale jeśli ktoś zna jakiś ważny powód dla którego nie warto ich kupować to prosze o zabranie głosu ;)

 

Ja znam brak częsci zamiennych padnie ci uszczelka to u dystrybutora usłyszysz kup cała klamkę częsci nie ma :twisted: pozatym czy Louise 2004 to jeszcze nie ta z 1 ruchomym tłoczkiem?! Jeżeli masz naprawdę dobrą cene to możesz spróbować ale więcej niż 300zł za jedną nową na pewno bym nie dał.

Szczerze wolałbym dołożyć trochę i kupić Formule oro k18 albo Hayes HFX-9(ostatnio brałem jedną sztuke niby 410zł dałem za tył ale z racji, że normalnie ze sklepu to w komplecie zestaw do odpowietrzania, płyn i spiekane klocki? od kiedy w HFX-9 sa spieki seryjnie wkładane?)

 

Co do formuli to własnie kupilem komplet!

Zaskakuje jakość wykonania

Bardzo ładnie chodząca klamka o świetnym profilu! Żeby uruchomić hamulec nie trzeba ciśnąc w nieskonczonosć, super modulacja siła na razie dobra! Zobaczymy jak się uloży już do końca!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie! Nie do końca wiem jak to jest z tymi zaciskami ruchomymi! W centrumrowerowym.pl jest do kupienia zestaw za 900 zł!!! Zaciski wyglądają jak te w Magurze Marcie, a skoro tamte mają dwa zaciski, to dlaczego Louise ma nie miec? Zastanawiałem się nad Formulami albo Hopo Mono Mini! Rany! Niby to tylko hamulce a jaki dylemat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie! Nie do końca wiem jak to jest z tymi zaciskami ruchomymi! W centrumrowerowym.pl jest do kupienia zestaw za 900 zł!!! Zaciski wyglądają jak te w Magurze Marcie, a skoro tamte mają dwa zaciski, to dlaczego Louise ma nie miec? Zastanawiałem się nad Formulami albo Hopo Mono Mini! Rany! Niby to tylko hamulce a jaki dylemat :)

 

jeśli chodzi o te louisy to mają. Ale ja bym bez zająknięcia brał albo Hope albo Formula! I to nie tylko hamulce a aż hamulce jak wybierzesz dobre to nieraz im podziękujesz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad Formulami albo Hopo Mono Mini! Rany!

W życiu nie bierz Hope'ów! Mini są bardzo słabe, większość cieknie. O Formuli słyszałem same dobrze rzeczy, czego sam nie mogę potwierdzić bo jak jeździłem na Oro to tarcza obcierała (była albo krzywa minimalnie albo zbyt wiotka)

Niby to tylko hamulce a jaki dylemat ;)

Hample to ważna rzecz, szczególnie że mogą uratować życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W życiu nie bierz Hope'ów! Mini są bardzo słabe, większość cieknie. O Formuli słyszałem same dobrze rzeczy, czego sam nie mogę potwierdzić bo jak jeździłem na Oro to tarcza obcierała (była albo krzywa minimalnie albo zbyt wiotka)

 

Jezdziłem na Hopach mini i nigdy żaden nie ciekł a siła hamowania ok!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Magury - to jednak jest jakość. Jednak też nie zamykałbym się na Avidy BB-5. Są mocne i stosunkowo tanie (komplet jakieś 600 złotych za 160 milimetrówki). A co do Juicy 5, to nie są one aż tak tanie... Za jeden hamulec trzeba wybulić 649 złotych (za tarczę 160 mm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...