Skocz do zawartości

[Składak na plecach] Składak w pociągu i na plecach


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie , właśnie oświecił mnie pewien pomysł.

Z racji tego ,że możliwa jest u mnie nadprogramowa gotówka więc zastanawiam się nad pewną podróżą :) a konkretnie pociągiem przez Bałkany.

W skrócie :) kupuję bilet na wszystkie Bałkańskie pociągi od Chorwacji po Turcję , jeżdżę i zwiedzam. Już jeździłem w taki sposób , ale jest rzecz która mnie irytowała a konkretnie transport w mieście  :) Chodzenie z buta lub komunikacja nie jest najwygodniejsza bo musisz na to poświęcić sporo czasu :) i nie zawsze tak łatwo trafiasz. 

Pomyślałem sobie czy by nie kupić składaka , którego będę taszczył na plecach wraz z plecakiem. 

http://allegro.pl/lekki-rower-skladany-skladak-miejski-polski-2017-i6829090901.html

Powiedzmy  przy kupnie takiego modelu taszczę go w zasadzie tylko przy wejściu i wyjściu z pociągu bo po wyjściu od razu go rozkłądam na dworcu i jadę nim do hostelu gdzie mogę zostawić rzeczy :P przy czym plecak mogę położyć na bagażniku ( w zasadzie oprzeć i przywiązać do pleców żeby nie spadł , ale i tak to spora ulga) Na dojechanie do atrakcji mam rowerek , którym mogę fajnie szybko zwiedzać i w zasadzie nie wygląda super reprezentatywnie to może go nie ukradną ^_^.

Zastanawiam się nad plusami i minusami , ale tak naprawdę nigdy nie trzymałem składaka w ręku i nie mam bladego pojęcia jak bardzo jest nieporęczny (lub poręczny). Jak myślicie to ma sens ? Może jakaś mądra osoba wybije mi ten pomysł z głowy podając dobre argumenty za co byłbym bardzo wdzięczny :) Może ktoś rzuci jakiś ciekawy sposób na samo transportowanie składaka ( może zespawać jakiś mały wózek coś w stylu bagażu na kółkach 80cm/60cm.

Przy okazji , jeździł ktoś rowerem po Bałkańskich miastach ? :) są przyjemne dla rowerzystów czy to wygląda tak strasznie jak w Rzymie ? ^_^

Z góry dziekuję za wszystkie odpowiedzi :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem , faktycznie zajmuje niej miejsca i jest lżejsza , ale i tak nadal waży 6-7 kg + do jazdy trzeba włożyć więcej wysiłku a powiedzmy przejechanie 15 km po mieście hulajnogą , raczej wolałbym używać komunikacji miejskiej (no chyba ,że hulajnogę traktować jako dodatek) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...