Skocz do zawartości

[Opony] Schwalbe robi krzywe opony?


Nial

Rekomendowane odpowiedzi

No ja jestem tego samego zdania, jakość opon może być różna w zależności od ceny, ale powinny być proste wszystkie. Skoro Chiński wynalazek może być prosty, to czemu 3 razy droższa guma nie może?

 

 

 

No to ja nie chcę opon firmy, która nie potrafi nawet w miarę równej opony zrobić,

 

Głosowanie portfelem zawsze jest najlepsze, może jak Schwalbe zobaczy, że nikt tych koślawych "tanich" modeli nie kupuje i zalegają tonami na magazynach, to może się zaczną do nich przykładać podczas produkcji/kontroli.

 

A co do pytania co kupić to ja bym się teraz chyba zdecydował na Vittoria Saguaro. Według opinii dość uniwersalna opona, na asfalcie cicha i bieżnik nie znika w oczach, a jednocześnie radzi sobie dobrze w umiarkowanym terenie. Drutową można dostać beż problemu poniżej 70 zł, chociaż trochę waży, zawsze można pomyśleć też o zwijanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano dokładnie, ale cieszy mnie że mnie tu za jakiegoś kosmitę nie wzięliście tylko zdroworozsądkowo do tego podchodzicie, dobre forum :D

 

Będę reklamował te Schwalbe, do skutku. Jak się nie uda, to chętnie odsprzedam oponki nie jeżdżone ani raz komuś komu to nie przeszkadza, w cenie niższej niż w najtańszym sklepie ;)

 

Crossmarki mnie przekonują. Podobno dość szybko się zużywają, ale dużo nie jeżdżę, a jak mi starczą na 2-3 sezony to spoko :)

 

Te Micheliny z Decathlona bardzo ciekawe! Super alternatywa, jakość/cena. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Będę reklamował te Schwalbe, do skutku.
i dobrze, masz do tego prawo. Ja jednakowoż przejechałbym się i sprawdził jak się zachowuje w realu. Przeszło przez moje ręce setki opon... i to się zdarza często u każdego producenta i w każdym modelu ;-( Te odchyłki nie są jakieś duże, mi by się nie chciało szarpać. Ale ja to nie ty. Szkoda czasu, nerwów i pieniędzy. 

Zrobisz jak będziesz chciał. Nie chcę tu wywoływać żadnej wojny ;-)  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zobaczymy co mi w sklepie powiedzą. Tłumaczenia "ten producent tak ma" nie przyjmę na pewno, bo to że producent ma wszystkie produkty wadliwe - tak, wadliwe, bo krzywa opona to jest wada - nie znaczy, że mamy to kupować i uznać za normę.
To jest podobny przypadek do tego jak kupujesz amortyzator do roweru za +/- 800 zł i dostajesz go z "fabrycznym luzem" i w najlepszym wypadku wymienią Ci go w ramach gwarancji na egzemplarz o mniejszym luzie...  :w00t: 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

może jak Schwalbe zobaczy, że nikt tych koślawych "tanich" modeli nie kupuje i zalegają tonami na magazynach, to może się zaczną do nich przykładać podczas produkcji/kontroli.

Tak się nie stanie, bo duży % tanich opon pchany jest do seryjnych rowerów różnych producentów, a więc tak czy siak jest zbyt na nie. To, że 5% użytkowników coś nie pasuje nie oznacza, iż firma nie ma wkalkulowane tego jako margines błędu na reklamację. Z tych 5% ilu uda się do sklepu z pretensjami, kolejne 5% ? Zauważcie, że ilość rowerzystów zaglądających na to i kilka innych for, to tak naprawdę promil wszystkich rowerzystów w kraju. Większość z nich nawet raz tu nie zajrzała, bo nawet nie wiedzą że takie forum istnieje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda. Schwalbe musi miec zupelnie inne ceny dla producentow rowerow, bo w wiekszosci nowych je widze. Co wiecej, sprawdzalem w dwoch sklepach kilka rowerow i wszystkie Schwalbe byly krzywe :D Co tez swiadczy i tym ile za nie przeplacamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem w sumie 5 Smart Samów, 2 sztuki 26x2,1 kupione z rowerem z 2014 roku i były prościutkie, 2 sztuki 28x1,75 kupione w lutym tego roku, ale stary wypust, bo było czyszczenie magazynów i te też są proste. Ostatnio kupiłem tylko 1 sztukę 29x2,25 HS476 z nowym bieżnikiem i ta już jest koślawa. Wszystkie opony są lub były w wersji performance. Wygląda na to, że jednak kiedyś robiono je lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł!

 

Te dwie jutro będą oddane do reklamacji, natomiast pojechałem do innego sklepu z obręczami i dogadałem się tak: założą mi 2 nowe Smart Samy które mają na miejscu, jeśli będą proste i je ładnie ułożą to płacę, jeśli nie to je zdejmą :) Zobaczymy co z tego wyniknie, ale jest do drugi sklep który potwierdza że mieli ostatnio sporo reklamacji na krzywe Schwalbe.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@autor Zdziwiłbym się jeśli ktoś się przejmie ;) ta przednia opona jest na moje idealnie prosta- koło miałem niedawno znacznie bardziej krzywe i poza walorami estetycznymi nic się nie działo. Tylna już jest trochę mniej prosta, ale nadal nic co można wyczuć podczas jazdy na oponie większej niż 1,5" z normalnym ciśnieniem, szczególnie że są to odchylenia boczne a nie góra-dół... Czego ty oczekujesz od opony za 60zł?  :teehee: Jak chcesz mieć idealnie prostą to trzeba było pójść do sklepu i wyselekcjonować sobie taką która jest prosta, albo skorzystać z usług innej firmy niż Schwalbe, Maxxis robi idealnie proste opony (a przynajmniej mój crossmark jest w porównaniu z lekko krzywym Nooby Nic'iem) ja tam lubię Ich bieżnik oraz mieszankę w tanich oponach więc nie wybrzydzam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inny sklep, te same, moje obręcze, stary model Smart Samów: prościutkie. Nowy model: krzywe jak jasny gwint :D Kolejny sklep twierdzi że mają zwroty. Komplet który kupiłem wcześniej - zwrot w sklepie bez gadania, przyjęli i oddali pieniądze bez problemów (brawo rowertour.com !) 

 

Kupuję Maxxis Crossmark. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem ten wątek, chociaż wcześniej przy pobieżnym spojrzeniu wydawał mi się typowym narzekactwem. Moim zdaniem wytykanie Autorowi wątku że robi problem z nierówno wylanych budżetowych opon jest niewłaściwe. Budżetowe opony mogą nie trzymać wagi, z pewnością będą też z twardej miernej gumy, ale równe być muszą! Po zastanowieniu, ja też obserwuję spadek jakości u Schwalbe, Miałem i mam wiele opon tego producenta, i budżetowe i przede wszystkim top modele, zarówno szosowe jak i MTB 26", 27.5" i 29". I w przeszłości, oprócz jednego wyjątku szosowej oponki Ultremo ZX na którą Schwalbe przeprowadziło akcję darmowej wymiany na nowe bez wad, wszystkie były idealne, trzymały wagę i świetnie pracowały. W lutym kupiłem nowe opony plusowe, zwijane Schwalbe Rocket Ron 27.5, 2,6” Evo, TLE, SnakeSkin, PaceStar, jakie było moje rozczarowanie kiedy waga pokazała że jedna waży 676g a druga 770g!! Prawie 100g różnicy w najwyższym modelu opony. Nie wiem skąd to się bierze, ale liczne wpisy w tym wątku wskazują że nie może to być przypadek, być może przenieśli fabrykę z jednego miejsca w Azji do drugiego miejsca w Azji i nie mogą opanować jakości.

Do tej pory wielokrotnie, także na tym forum doradzałem kupno opon Schwalbe, ale teraz chyba się powstrzymam z takim doradzaniem do czasu kiedy Schwalbe upora się ze swoimi problemami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nudzicie jak flaki z olejem nad pażdzierzem za 60 zeta do tego druciakiem. 

 

Weź cwaniaku przestań. Znalazł się Wielki znafca forumowy. Jeszcze pisze... nad pażdzierzem za 60 zeta do tego druciakiem.

Dla Ciebie opona za 300 zł / sztuka jakby była krzywa, to i tak byś nie narzekał. Bo dla Ciebie najważniejsza jest cena !!! żeby się pochwalić na forum. 

Opony mają być proste !!! Dobrze gada autor tematu. Ludzie kupują i tańsze opony, i są proste. Połaź po sklepach, to zobaczysz jakie opony ludzie kupują. 

Nie każdy potrzebuje opon za 60 zł / 70 zł 

 

Sam ganiam na Schwalbe Smart Sam 2017 rozmiar 27.5 x 2.6 Jednak u mnie nie ma takich krzywych opon. Opony mam idealnie proste. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...