Skocz do zawartości

[Amortyzator przedni] Wymiana SR Santour na RockShox


baartii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wczoraj zauważyłem, że amortyzator w moim rowerku posiada spore luzy. Mój rower to Kross Hexagon R8 a amortyzator SR Santour HCT HLO skok 100mm. Mam zamiar wymienić go na Rock Shox XC30 RL 27,5". I mam pytanie, czy te dwa amortyzatory mają takie same parametry, czy RockShox będzie pasował? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo można zgodzić się, że różnica tutaj to tylko ładniejsze logo, ale faktycznie za cenę tego widelca można kupić coś lepszego. Choćby XCR AIR. A jak się poszuka to może i Raidona udałoby się wyrwać. 

 

Inna sprawa, że jakieś dziwne to oznaczenie. XC30 TK, jasne. XC30 RL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak ma lepsze ślizgi czy uszczelki to nadal nie jest pełnoprawnym amortyzatorem. A kosztuje więcej właśnie z racji logo. Inna sprawa jak pytający wykorzystuje ten rower, bo może nic lepszego tu i tak nie potrzeba. Co nie zmienia faktu, że wtedy można władować tam np. xcm'a. "Praca" będzie podobna, koszt niższy.

Edytowane przez m0d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Parametry tego RockShoxa:

 

 

Skok: 100mm
Sprężyna stalowa z regulacją, zalecana waga rowerzysty 72-82 kg (medium)
Tłumienie powrotu: olejowe, regulowane
Blokada skoku: olejowa, wymaga dokupienia manetki
Oś: 9mm QR
Rura sterowa: 1-1/8", stalowa
Górne golenie stalowe i chromowane o średnicy 30mm
Golenie dolne magnezowe.
Lekka i wytrzymała korona z aluminium.
Maksymalna wielkość tarczy hamulcowej: 185 mm
Mocowanie zacisku hamulcowego: post mount

 

Po prostu nie chce Sauntora. Nie przekonuje mnie ta firma. Jak sama nazwa wskazuje Hexagon to rower rekreacyjny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma tłumienie powrotu to można to już nazwać amortyzatorem :)

 

Nie patrz też na Suntoura przez pryzmat produkcji tanich atrap do takich właśnie hexagonów i innych rowerów udających mtb, bo ma też w ofercie duuużo bardziej zaawansowane modele. Oczywiście za odpowiednią cenę. Ten xc30 w wersji bez tłumienia też jest taka atrapą amortyzatora niezależnie od tego, że firmuje go bardziej uznany producent.

 

A o użytkowanie roweru się pytam, bo jak wiadomo w Polsce prawie każdy chciałby mieć górala, który potem służy do jazdy po bułki, a w każdym razie nie widuje ani grama terenu. A wtedy amortyzator, czy w ogóle taki typ roweru, nie jest do niczego potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To ja może dopowiem dla potomnych. Ten Rs 30 Gold to jest naprawdę niezły widelec. Wersja RL ma tłumik Motion control z regulacją tłumienia odbicia oraz regulacją kompresji. Tłok sprężyny powietrznej pracuje normalnie po goleni a nie wewnętrznej tubie jak w Reconach Silver. Plusem jest również niska waga. Jeżeli nie ważysz więcej jak 75kg to śmiało brać ten widelec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może dopowiem dla potomnych. Ten Rs 30 Gold to jest naprawdę niezły widelec. Wersja RL ma tłumik Motion control z regulacją tłumienia odbicia oraz regulacją kompresji. Tłok sprężyny powietrznej pracuje normalnie po goleni a nie wewnętrznej tubie jak w Reconach Silver. Plusem jest również niska waga. Jeżeli nie ważysz więcej jak 75kg to śmiało brać ten widelec.

To deko Ci się pomieszało bo amor z tematu to nie powietrzny recon gold tylko zwykły sprężynowy xc30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...