Skocz do zawartości

[okulary] Sportowe okulary przeciwsłoneczne z korekcją - problem z doborerm


Caporeira

Rekomendowane odpowiedzi

Licz się z tym, że jeśli do danej oprawy da się zamontować soczewki, to będą one (ze względu na zmianę bazy/krzywizny) wykonywane jako recepturowe i zapłacisz za nie sporo pieniędzy (albo ktoś nieogarnięty wstawi zwykłe soczewki i będziesz widział niezbyt dobrze). Rozrzut cenowy? Montowałem soczewki za 300-400 złotych, montowałem też takie za 3000 (progresywne, do opraw sportowych). Sky is the limit ;) Jaka moc szkieł okularowych? Co do kupowania w sieci - ważna jest poprawność montażu - ustawienie odpowiedniego PD i montowanie środka optycznego soczewki na osi obrotu gałki ocznej. W sieci raczej tego nie zrobią, nieważne jak bardzo zaklinaliby rzeczywistość w opisach ;) A bez tych pomiarów może być słabo, a nawet czasem bardzo słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rudy Project to znakomita włoska firma znana przede wszystkim z kasków i okularów rowerowych. W ubiegłym roku mierzyłem ich okulary u optyka na zasadzie "pomarzyć każdy może". Ceny okularów rowerowych z korekją optyczną zaczynały się od 900 zł. Są to jednak okulary innej klasy bo nie mają żadnej wkładki tylko soczewki optyczne w oprawie. Przy oczekiwanym lub oczekiwanym przypływie gotówki polecam te okulary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam ponownie,

 

odwiedziłem wiele salonów optycznych i muszę powiedzieć że strasznie słabo to wygląda. Obsługa mało wie na ten temat, niby można montować niby nie. Praktycznie każdy poleca mi te wkładki.

 

Na internecie wyczytałem że do oprawek Adidas można zrobić te szkła z korekcją, więc kupiłem te okulary ( kosztowały nie mało 700-800 zł ) po czym jak chodziłem po optykach to żaden nie chciał się podjąć tego aby mi te szkła zrobić :(

 

Powiedzcie mi jakiś okularów używacie, do korekcji używacie wkładek korygujących ? Na co zwracać uwagę przy zakupie okularów przeciwsłonecznych z korekcją ?

 

Na pewno chciałbym ich używać do jazdy na rowerze (teren, górki) do jazdy samochodem i nie jest wymogiem ale fajnie by było je wykorzystać do sportów zimowych (snowboard).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Specjalnie się zarejestrowałem, aby odpowiedzieć w tym temacie.

 

Ja jeżdzę w przeciwsłonecznych lustrzankach z korekcją. Kwestia gustu, czy są one wystarczająco sportowe czy nie :)

 

Poszedłem do salonu optycznego w moim mieście z swoimi normalnymi okularami, wybrałem oprawkę, która mi się spodobała. Optyk zmierzył mi moje standardowe szkła i zamówił odpowiednie przeciwsłoneczne. Koszt około 500 PLN.

 

Całość wygląda tak:

 

https://www.strava.com/activities/1042315393

 

Moje zdjęcie w okularach jest na górze strony.

 

Korzystam z nich już ponad dwa lata i nie narzekam. Plusem jest to, że można w nich chodzić także w "cywilu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

odwiedziłem wiele salonów optycznych i muszę powiedzieć że strasznie słabo to wygląda. Obsługa mało wie na ten temat, niby można montować niby nie. Praktycznie każdy poleca mi te wkładki.

 

Na internecie wyczytałem że do oprawek Adidas można zrobić te szkła z korekcją, więc kupiłem te okulary ( kosztowały nie mało 700-800 zł ) po czym jak chodziłem po optykach to żaden nie chciał się podjąć tego aby mi te szkła zrobić :(

 

Powiedzcie mi jakiś okularów używacie, do korekcji używacie wkładek korygujących ? Na co zwracać uwagę przy zakupie okularów przeciwsłonecznych z korekcją ?

 

Na pewno chciałbym ich używać do jazdy na rowerze (teren, górki) do jazdy samochodem i nie jest wymogiem ale fajnie by było je wykorzystać do sportów zimowych (snowboard).

Wydales kupę kasy i jeszcze wydasz na dorobienie soczewek, trzeba było odrazu tego rudego spróbować i miał byś to podejrzewam w podobnej cenie.

Fajna opcja korekcji w takich okularach tylko jest jeden mankament, jak trzeba załóżmy co rok lub co 2 zmieniać szkła bo zmienia się wada to wydatek szkieł do okularów z wkładką 60-80 PLN a ponowna zmiana szkieł w takich okularach kilka stowek.

 

Wysłane z mojego XT1580 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Loki997

 

Tak, wydałem ale na szczęście jak szybko kupiłem tak szybko odsprzedałem. Kupiłem Adidasy bo miałem możliwość obejrzenia/przymierzenia i wcześniej nie słyszałem nic o Rudy Project.

 

Co do wady, już kilku lat noszę te same okulary. Po zakupie Adidasów robiłem badania i też wyszło bez zmian. Więc często to raczej nie będę zmieniał szkieł.

A co do tych wkładek, czy jest jakiś dyskomfort czy przy użytkowaniu w ogóle nie odczuwa się obecności tych wkładek, jakie są Twoje odczucia i doświadczenie. Jak byś miał wybór to co byś wybrał ?

 

Teraz faktycznie przymierzam się do RP, czy możesz mi powiedzieć jaki masz model oraz czemu ten a nie inny ? Czy drugi raz kupił byś ten sam model czy może inny, jaki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...