Skocz do zawartości

[rower do 4000 zł] . Kross Level B7


mateuszg

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Widziałem na forum tematy odnośnie rowerów za 3k i 5k.
Natomiast ja zmierzam kupić rower MTB do XC/maratony MTB za sume ok 4000zł.

 

Znalazłem rower firmy Kross Level B7. https://www.kross.pl/pl/2017/mtb-xc/level-b7

Wydaje mi się ze w tej cenie nie znajde nic lepszego.

 

sztywne osie, dobry naped, koła, sportowa rama..

 

Czy polecacie jakieś inne marki na które warto spojrzeć? 

 

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle o zakupie B7 2017. Koledzy wspominali o B8 Rio z 2016. 


B8 kupowałeś w lokalnym sklepie że dostałeś taki rabat czy bezpośrednio u producenta?

Generalnie chce kupić dwa rowery krossa. B7 i damski Lea R6. Więc liczę że uda mi sie dobre ceny dostać.

 

 

Ale o którym roczniku mówisz. Rocznik 2017 ma inną geometrię ramy i warto brać jego. Ja kupiłem B8 2017. B7 ma trochę gorszy amortyzator i napęd sram. Z nowego B8 możesz liczyć na 10% rabatu.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lokalnym sklepie ściągali mi go na zamówienie ale w internecie też taki rabat dostałem. Jeśli chcesz ambitnej pojeździć w terenie bierz rocznik 2017. Moim zdaniem ze względu na mniejszy kąt główki ramy jest nowocześniejszy.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod górę nie zauważasz różnicy a w dół ją czujesz? ciekawe teorie.

 

Jaki kąt główki ramy nam będzie odpowiadał to bardziej zależy od tego po jakich trasach będziemy jeździć i na co się nastawiamy.

Więc nie ma tu mowy o nowoczesności tylko o preferencjach.

 

Rowery XC mają obecnie bardziej płaskie kąty bo i wzorują się na modelach zawodniczych, 

a wiadomo, że trasy xc są coraz trudniejsze (większe widowisko, oglądalność, kasa).

 

Pytanie czy użytkownik takiego roweru, podobnie jak zawodowiec, też będzie jeździł na 

technicznie trudniejszych. Raczej nie, śmiem domniemywać, że będzie jeździł nawet na łatwiejszych w czasach masowej budowy sztucznych ścieżek w górach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do was,co jest lepsze w B8? może czegoś nie zauważyłem?

 

W B8 2016 masz przede wszystkim napęd 2x10, a poza tym GX to wyższa grupa niż NX, ale nie wiem czym one się różnią. Na Levelach z rocznika 2017 nie rozpędzisz się dobrze z górki ani na równym asfalcie: http://www.gear-calculator.com/?GR=DERS&KB=32&RZ=11,13,15,17,19,21,24,28,32,37,42&UF=2309&TF=90&SL=2.6&UN=KMH&GR2=DERS&KB2=26,39&RZ2=11,12,14,16,18,21,24,28,32,36&UF2=2309.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, chyba musiałbym sprawdzić czy odpowiada mi popularny napęd 1x11. Jest teraz mega w modzie ale nie ma jednoznacznej odpowiedzi czy jest dobry.

B8 rio tez ma naped 1x11. Zarówno B7 z 2017 jak i B8 z 2016 maja korbe GX 32T.  Pytanie czy gdybym mial korbe 34T jak na przykład w modelu B8 z 2017 odczuł bym delikatną różnice w jeździe? Mam tu na myśli  uzyskania szybszej predkosci na płaskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy gdybym mial korbe 34T jak na przykład w modelu B8 z 2017 odczuł bym delikatną różnice w jeździe? Mam tu na myśli  uzyskania szybszej predkosci na płaskim.

 

Na pewno odczułbyś "delikatną różnicę w jeździe", bo 2 zęby to w tym przypadku delikatna różnica w przełożeniu. :) Wkleiłem link do kalkulatora, żebyś mógł sobie sprawdzić jakie to są różnice i odnieść je do swojej jazdy, bo zakładam, że masz jakiś rower i na nim jeździsz. Inaczej zdajesz się na opinie innych i miłośnicy napędów 1x11 napiszą, że one są najlepsze i tyle wystarczy, a Tobie niekoniecznie to musi odpowiadać albo na odwrót. Zębatka 34 to chyba nie jest najlepszy pomysł, bo ostatnie przełożenie będzie trochę za twarde, a przedostatnie trochę za miękkie przy najczęstszych prędkościach.

 

MD11 jak często jeździsz ponad 50km/h i ile jesteś w stanie utrzymać taka prędkość? Nawet na górskim maratonie nie będziesz miał wiele okazji tak się rozpędzić.

 

Nie mówimy tutaj o 50 km/h, tylko 40+ km/h przy rozsądnej kadencji. Przy kadencji 90 na przełożeniu 32/11 jedziemy 36.6 km/h. Ja na płaskim asfalcie wrzucam cięższe przełożenie jeśli nie jadę pod wiatr i trzymam rozsądne dla mnie obroty, dlatego wolałbym napęd 2x10 i zwróciłem na to uwagę, a czy autor tematu będzie się rozpędzał również na asfalcie i z górki to już sam wie najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz, w 2016 był B8 i B8 rio, ten drugi ma istotnie 1x11 ale zwykłe B8 ma napęd 2x10 i to ku niemu bym się skłaniał przy rozważaniu tych trzech modeli. Właśnie ze względu na uniwersalność napędu oraz ponoć trwalszą, 10 rzędową kasetę i łańcuch. Sobie bym jednorzędowej korby nie zakupił a w modelach 2017 jesteśmy na taką skazani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć jestem "świeżak" 

 

Często korzystam z waszego forum jako kopalni wiedzy, ale nigdy nie potrzebowałem pomocy do dnia dzisiejszego. 

Chciałem kupić B6  2017 bo jest okazja, ale jak porównuje specyfikację to B7 2017 jest zdecydowanie nowocześniejszym rowerem i różnica jest dość znaczna w specyfikacji. Musiałbym dołożyć +/- 700 PLN których oczywiście nie mam i musiałbym je pożyczyć ( bank / znajomi / rodzina ) pytanie czy warto ?  

Prawdziwego MTB nigdy nie miałem więc będzie to mój debiut. Chciałbym co jakiś czas wystartować w maratonach. Na szosie jeżdżę zdecydowanie nie pierwszy sezon i dość dużo km po różnym terenie. Mam obawy czy napęd 1x11 to nie będzie porywanie się z motyką na księżyc. Ogólnie mieszkam w terenie o rozległych równinach. Proszę doradźcie co wybrać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam obawy czy napęd 1x11 to nie będzie porywanie się z motyką na księżyc. Ogólnie mieszkam w terenie o rozległych równinach.
 

 

Napęd 1x11 jest jak najbardziej dla Ciebie. Pamiętaj tylko że napędy 1x11 nie miały być, nie są i nie będą uniwersalne. Jeśli więc mieszkasz na równinach, możesz chcieć wymienić sobie zębatkę na większą (34z, 36z), koszt od 100zł za zamiennik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi czy pisząc w internecie, masz na myśli sklep producenta? Byłem w sklepie ogladać B8 2017 i sprzedawca chciał mi go sprzedać za 4.6k. to niestety nie jest 10%..:) 

 

 

W lokalnym sklepie ściągali mi go na zamówienie ale w internecie też taki rabat dostałem. Jeśli chcesz ambitnej pojeździć w terenie bierz rocznik 2017. Moim zdaniem ze względu na mniejszy kąt główki ramy jest nowocześniejszy.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, mam na myśli popularne duże sklepy internetowe. Ja dostałem tam dokładnie 10%. W lokalnym sklepie też dostałem 10% i ze względu na wygodę tam zamówiłem.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez lukaszko82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...