Skocz do zawartości

[3500 - 4000 zł] MTB XC - Silverback vs Unibike vs Kross


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

kolejny rower czas nabyć - tym razem pod kątem pierwszych startów w maratonach i XC. Mam 180 cm wzrosty ale długość nogi tylko ok 78 cm, więc celuję w rozmiary ok 18 - 19 cali (lub M jak kto woli). Z uwagi na ograniczony budżet i konieczność zakupu na raty wytypowałem poniższe rowery:

- Silverback Sola 3 http://allegro.pl/rower-29er-silverback-sola-3-rock-shox-slx-2016-i5967191750.html

Udało mi się przymierzyć do rozmiaru M i nawet dobrze mi się jeździło. Na minus hamulce M455 - trochę słabe, ale może to konieczność dotarcia się klocków. Druga sprawa to suport na octalink bez korby z zintegrowaną osią.

- Unibike Expert http://bikepark24.pl/pl/p/Rower-gorski-UNIBIKE-EXPERT-29-model-2016-czarno-grafitowy/7502

Trochę przekracza założony budżet, ale liczę na negocjację. Osprzęt z tych trzech najciekawszy jedynie wideł Sr Suntour Raidon wydaje mi się gorszy niż w przypadku konkurentów - pomijając już fakt że Recon Silver też nie jest jakimś wypasem. Naczytałem się trochę ta temat tragicznej geo Experta, ale jak dla mnie różnice w stosunku do konkurentów nie są zbyt duże; dodatkowo biorąc pod uwagę większy rozmiar Experta w rozmiarze 19" niż Sola to pozycja na rowerze będzie bardziej wyciągnięta niż w Sola 3. Kąt główki ramy (70,5) taki sam, długość tylnego trójkąta to różnica ok 5 mm, baza kół też porównywalna - więc albo opinie na temat geo Experta są trochę przesadzone, albo konkurencja też nic ciekawego nie proponuje.

- Kross Level B7 http://www.kross.pl/pl/2016/mtb-xc-29/level-b7

Osprzęt porównywalny do Experta, na plus Recon Silver ze sztywną osią. Nie wiem co myśleć o hamulcach Avid DB1 - na pewno słabsze niź SLX experta ale jak się mają do M445?

Co do geometrii to przynajmniej na papierze podobna do Experta, jadynie kąt gówki ramy większy (71,5) - to raczej na minus.

 

Przed ewentualnym zakupem muszę się jeszcze przymierzyć do Unibike'a i Krossa, ale może ktoś z szanownych forumowiczów podpowie coś ciekawego już na tym etapie odnośnie moich propozycji albo zaproponuje jakąś inną opcję.

Z góry dziękuję za wszelkie uwagi i sugestie oraz liczę na owocną dyskusję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jeśli dobrze zmierzyłeś długość nogi, to w przypadku Kross'a i Unibike widzę dla Ciebie ramy tylko 17 ", ale jak się przymierzysz do 19 " i uznasz, że jajka na ramie to nic złego - Twój wybór.

Avidy nie mają za dobrych opinii, ale najlepiej jakby się wypowiedzieli ich użytkownicy.

Duży kąt główki ramy w B7 powoduje, że rower będzie nieco bardziej nerwowy w prowadzeniu, ale wystarczy trochę techniki i będzie OK.

Poza tym Kross ma najkrótsze tylne widły - co przełoży się na lepszą zwrotność.

Plusem Kross'a są obie osie sztywne - Unibike i Silverback nie posiadają sztywnej osi nawet z przodu.

Gdybyś zdecydował się jednak na Unibike ( według mnie to nienajlepszy pomysł na maratony - chyba że rekreacyjne ) , to pomyśl o modelu 2015 - wyjdzie taniej.

W przypadku B7 trzeba by się dowiedzieć jaki amorek będzie założony, bo na zdjęciu jest ze sterówką 1,5 ", a realnie może być 1 i 1/8 " z adapterem, więc wypadałoby to sprawdzić przed zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W przypadku B7 trzeba by się dowiedzieć jaki amorek będzie założony, bo na zdjęciu jest ze sterówką 1,5 ", a realnie może być 1 i 1/8 " z adapterem, więc wypadałoby to sprawdzić przed zakupem.

Pytać już nie trzeba , ludzie z Krossa chyba zaglądają na forum , bo na oficjalnej stronie zmienili w specyfikacji na 1 1/8 dla R7/B7 http://www.kross.pl/pl/2016/mtb-xc-29/level-b7 (tapera dają w R8/B8 i Rio).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krossa kupisz po negocjacjach za około 3400zł - info z dzisiaj(sklep na śląsku). Jest to całkiem przyjemna cena jak za tak wyposażony rower. Unibike przynajmniej u mnie lokalnie(Beskidy) 3800zł. Też stałem przed tym wyborem co ty - w końcu kupiłem Cube Attention SL 2016 za 3400zł - jednak bardziej podobał mi się niż Kross mimo nieco gorszych parametrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Gdybyś zdecydował się jednak na Unibike ( według mnie to nienajlepszy pomysł na maratony - chyba że rekreacyjne )

Kriss czy mógłbyś doprecyzować o co chodzi? Czy o geo czy też są jakieś inne aspekty? Tak jak pisałem Expert ma zbliżoną geometrię do B7. Czy różnica 7 mm w długości tylnich wideł robi aż taką różnicę w zwrotności?

Tak przy okazji w przypadku experta i B7 będę się musiał przymierzyćdo rozmiaru S :-) - dzięki za sugestię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Może to trochę przesada z mojej strony.

W każdym razie chodziło mi o to, że Kross ma jednak bardziej sportową geometrię - wystarczy spojrzeć na zdjęcia : Unibike przez gięcie podsiodłówki ma cofnięte siodło i pozycja będzie bardziej wyprostowana niż na Krossie.

Oprócz wspomnianych tylnych widełek dochodzi także różnica w wysokości główki ramy - być może nieznaczna, ale jednak jest.

A propos wielkości ramy : nie wiem czy zwróciłeś uwagę, że przekrok podawany dla rozmiaru M w Unibike to 76,5 cm, więc zapas byłby bardzo mały.

Przymiarka połączona z jazdą testową powinna rozwiać wątpliwości i ułatwić wybór.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem ciekawą propozycję na Cube Attention SL Rower górski Cube Attention SL 29 2016 zielony - Sklep Rowerowy BikePark24.pl Co sądzicie o takiej opcji? Jak się ma ten rower do pozostałej trójki? Dodatkowo zakładam jeszcze wymianę hamulców na Deore lub SLX.

 

Miałem identyczny problem co ty - niestety mi nikt nie pomógł :) Z tych trzech Cube wypada najgorzej, ale i tak go wybrałem. Kross do mnie nie przemówił - nie podoba mi się, Silverbacka nie miałem jak przymierzyć i padło na Cube. Jak na razie około 50km przejechane - geometria bardziej rekreacyjna, ale na tym mi zależało. Pierwszy raz mam hamulce tarczowe - odradzają model M355, ale nie przejmuje się tym. Działają to nie ma się czym przejmować. Hamulce zostawiam takie jakie są - spełniają swoją rolę, a jak padną to kupię coś z wyższej półki. Jaką cenę dostałeś na ten rower? Btw. zielony na żywo wygląda dość odpustowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...