Skocz do zawartości
  • 0
Gość Emdobe

BMX

Pytanie

Gość Emdobe

Witam,

Naoglądałem się na youtube gości, którzy jeżdżą wyczynowo po różnych miastach BMXami i czerpałem z tego oglądania dziwną przyjemność a nie spodziewałbym się, że taka tematyka mi się spodoba. Do pracy jeżdżę zwykłym góralem "Folta" czy coś w ten deseń i na tym moja przygoda rowerowa się kończy. Szperając po internecie odkryłem, że takie BMXy to droga zabawa i zastanawia mnie czy nie da się taniej wypróbować na własnej skórze jak to jest? Nie chcę kupić BMX'a za 2 tysiące po czym okażę się, że jednak ogląda się to lepiej niż samemu jeździ :D Nie znam niestety nikogo kto mógłby pożyczyć taki sprzęt abym się przekonał czy gra jest warta świeczki. Co polecacie w takiej sytuacji?

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

0 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie udzielono jeszcze odpowiedzi na to pytanie

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Podobna zawartość

• Gość Piotr
      Przez Gość Piotr
      Witam wszystkich! 
      Z racji iż mamy piękna i słoneczną pogodę a perspektywa spędzania czasu w domu nie jest zachęcają postanowiłem pojeździć rowerem! Oczywiście zapomniałem, że takowego nie posiadam moje pytanie do was drodze forumowicze. Jaki rower kupić? Coś o mnie : mężczyzna 172cm wzrostu. Głównym przeznaczeniem miałaby być jazda po szosie ale również po drogach nieutwardzonych. Mój budżet to 1200-1300 zł. Liczę na waszą wyrozumiałość i pomoc =) Pozdrawiam serdecznie. Z góry przepraszam za niefachowe podejście do tematu :/ 
    • Karol10274
      Przez Karol10274
      Siema mam pytanie mam 15lat i mam 180cm wzrostu upatrzyłem sobie takiego bmx waze 85kg ale schudne i chcę wiedzieć czy ten rower jest odpowiedni zebym mogl smigac triki na podworko jak i przez miasto i na skateparkach https://avebmx.pl/bmx/Rower-BMX-Flybikes-Proton-2018-Flat-Black
    • Bohun100
      Przez Bohun100
      Hej. Szukam jakiegoś fajnego BMX do 1700 zł. Jestem kompletnym laikiem w temacie BMX. Mam 178 cm i 73 kg. Jakbyście mogli to wyślijcie jakieś linki
    • Ychu
      Przez Ychu
      Oczywiście nie należy w taki sposób smarować amortyzatora. Film należy brać z dystansem
    • Kamilos123
      Przez Kamilos123
      Witam wszystkich Serdecznie,
      Postanowiłem założyć ten temat ponieważ jest kilka niezgodności co do doboru części czy też rozmiarów.

A mianowicie : 

Kupiłem ramę Pussy Dirt 13.5' o poniższej specyfikacji 

http://strefamtb.blogspot.com/2008/11/duncon-pussy-dirt-specyfikacja-i.html

Do tego potrzebuję :---- > Głównie chcę uderzać w części używane a część nowe 

= Koło tył 
      - Obręcz tył 
      - Piasta ( taka aby dało się zamontować wolnobieg jednorzędowy ) - myślę o czymś tańszym jakiś Joytech, Novatech 
      - szprychy 
      - Noo i jaki wolnobieg tzn ilu ząbkowy ( do poniższej zębatki )
      (  w tym zestawieniu chciałbym się zmieścić w 200 zł - max 250 zł ) 

= Koło przód ( posiadam już ) 

= Suport,korby,zębatki : 
      myślałem nad poniższym zestawem : 
      - Ramiona Korby Shimano 170mm M361
      - Zębatka 24Z Tarcza Koronkowa 24T - Fc M660 SLX
      - Suport wkład BSA Shimano BB-UN100 68/122,5 mm 
      ( Te elementy byłyby nowe - z Allegro ) - koszt tych elementów to koło 150 zł 
      Czy jest to poprawna konfiguracja na taki rowerek 

Na reszcie elementów znam się na tyle dobrze żeby je dobrać pod względem rozmiaru czy typu lub marki.
      Jeśli temat jest na złym miejscu bardzo przepraszam.

Za wszystkie odpowiedzi dziękuję :-)