Skocz do zawartości

Strona korzysta z plików cookie. Zobacz jak.   Rozumiem i akceptuję pliki cookies
Zdjęcie
- - - - -

[ Suport] XT vs XTR ?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#1 mally

mally

Świeżak

• Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 21 grudzień 2016 - 13:49

Zbieram części na przegląd, mój suport w korbie Deore  2x10 617  zakończył żywot po 6 tyś km przyszedł czas na wymianę. 

Celują w suport XT SM BB70  za 70 zł choć rozważam zakup czegoś lepszego  XTR SM-BB93    za 130 zł   , czy jest sens dopłacać do XTR, czy jest coś lepszego od XT  do 100 zł ??

• 0

Reklama

Reklama

#2 radziuGD

radziuGD

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 1019 postów
  • Imię:Radek

Napisano 21 grudzień 2016 - 13:51

Kup accenta, w którym w przyszłości będziesz po prostu wymieniał same łożyska.

• 0

#3 fundil

fundil

Maniak

• Użytkownik
  • 336 postów
  • Imię:Łukasz
Garaż Rower

Napisano 21 grudzień 2016 - 14:47

Dokładnie tak jak przedmówca.
Accent i masz spokój święty. łożyska do niego kosztują 12PLN

• 0
Jeżeli napisałem coś nie tak to wina mojej dysleksji, poprawionej autokorektą. :)

#4 siejak1

siejak1

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 793 postów

Napisano 21 grudzień 2016 - 15:01

Ja polecam właśnie ten suport xtra u mnie dał radę 2 lata ostrego tyrania w różnych warunkach pogodowych także jak za te niecałe 150zł chyba najlepszy wybór.

• 0

#5 fundil

fundil

Maniak

• Użytkownik
  • 336 postów
Garaż Rower

Napisano 21 grudzień 2016 - 15:13

ten suport xtra u mnie dał radę 2 lata ostrego tyrania w różnych warunkach pogodowych

To samo wytrzyma Accent za połowę ceny. A w dodatku jak się wyrobią łożyska to nie trzeba kupować tak drogich Shimanowskich tylko zwykłe za 12PLN

• 0
Jeżeli napisałem coś nie tak to wina mojej dysleksji, poprawionej autokorektą. :)

#6 siejak1

siejak1

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 793 postów

Napisano 21 grudzień 2016 - 15:27

To samo wytrzyma Accent za połowę ceny.

Miałem accenta i tokena gdzie pasują łożyska i po 3-4 msc łożyska albo w ogóle się nie kręciły albo cykały.strzelały..

• 0

Reklama

Reklama

#7 Waza

Waza

Pro

• Użytkownik
  • 165 postów

Napisano 21 grudzień 2016 - 15:59

Mam podobne doświadczenie z suportami jak @siejak1, Accenty, XT padały wcześniej czy później, raczej wcześniej. Natomiast XTR naprawdę długo wytrzymuje w ciężkich warunkach. W zimówce mam 3-letni XTR, z tego dwa lata jeżdżony w okresie jesienno-zimowym i jeszcze tą zimę powinien obsłużyć.

• 0

#8 kamfan

kamfan

Master

• Użytkownik
  • 1876 postów

Napisano 21 grudzień 2016 - 17:04

To samo wytrzyma Accent za połowę ceny. A w dodatku jak się wyrobią łożyska to nie trzeba kupować tak drogich Shimanowskich tylko zwykłe za 12PLN

Nie masz racji, akurat XTR wytrzyma znacznie dłużej niż Accent, bo ma naprawdę dobrze uszczelnione łożyska.

Więc jak nie zależy Ci na kasie to XTR, jak szukasz czegoś najlepszego pod względem stosunku jakość/cena to Accent. 

• 0

NOWE bloki do pedałów Crank Brothers za 35 zł http://www.olx.pl/of...html#3bcc6dcc24

#9 Chleje24na7

Chleje24na7

Pro

• Użytkownik
  • 159 postów

Napisano 21 grudzień 2016 - 17:28

Też polecam XTR trzy sezony a kręci się jak nowy. A nie oszczędzam roweru jeżeli chodzi o błoto i myjkę ciśnieniową.

• 0

#10 Myszator

Myszator

Świeżak

• Użytkownik
  • 47 postów
  • Imię:Piotrek

Napisano 21 grudzień 2016 - 18:10

XTR 

Polecam...

giphy.gif

Super 

Dodatkowo... Fajne bo czarne : ) 

• 0

#11 radziuGD

radziuGD

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 1019 postów
  • Imię:Radek

Napisano 22 grudzień 2016 - 09:12

XTR 3 sezony i śmietnik, w accencie wymieniać łożyska można dowolnie , padną fabryczne - kupujesz jakieś konkretne i też masz spokój na 3 sezony. A po 3 sezonach znowu same łożyska wymieniasz a nie cały suport.

• 0

#12 Arni220

Arni220

Master

• Użytkownik
  • 2480 postów
  • Imię:Arni
Garaż Rower

Napisano 22 grudzień 2016 - 14:09

Miałem accenta i tokena gdzie pasują łożyska i po 3-4 msc łożyska albo w ogóle się nie kręciły albo cykały.strzelały..

Tak jest, to nie jest trawałe rozwiązanie, bo te uszelki łożysk to może do szosy i sterylnych warunków się nadają, a nie do MTB. Jedyną zaletą jest łatwa mymiana, ale czy o to chodzi by ciągle wymieniać?

Ja proponuję robić inaczej. Kupić najtańszy Shimano za 50zł, wycisnąć z niego łożyska, zainstalować ponownie ale uszczelnieniem na zewnątrz. Do tego wsadzić firmową uszczelkę z 70 kładąc pod nią sporo smaru. Całość zakrywamy dekielkiem i po sprawie. W ten sposób mamy system podwójnego uszczelnienia, a od środka i tak jest tuba uszczelniona oringami.

Tak jeżdżę cały ten sezon i łożyska wyglądają świetnie, zero wody i piachu, bo i jak mają się dostać? Z pewnością jest to trwalsze rozwiązanie niż Accenta czy Tokena, a o Shimano nie wspomnę.

Użytkownik Arni220 edytował ten post 22 grudzień 2016 - 14:11

• 0

Reklama

Reklama

#13 modrzew

modrzew

Stary wyjadacz

• Użytkownik
  • 3049 postów
  • Imię:Kamil
Garaż Rower

Napisano 22 grudzień 2016 - 14:31

A czy tego co proponujesz nie łatwiej zrobić z Accentem (standardowe łożyska)? Owszem początkowy koszt będzie nieco wyższy.

• 0

#14 montell81

montell81

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 955 postów
Garaż Rower

Napisano 22 grudzień 2016 - 14:49

XTR 3 sezony i śmietnik, w accencie wymieniać łożyska można dowolnie , padną fabryczne - kupujesz jakieś konkretne i też masz spokój na 3 sezony. A po 3 sezonach znowu same łożyska wymieniasz a nie cały suport.

To daje razem sześć sezonów.

W międzyczasie jednak wymiana ramy, a tam i tak suport w innym standardzie.

Obecnie trzy sezony to tak daleka przyszłość, że przy zakupach za kilkadziesiąt złotych nie warto sobie tym głowy zawracać.

• 0

#15 Arni220

Arni220

Master

• Użytkownik
  • 2480 postów
Garaż Rower

Napisano 22 grudzień 2016 - 15:32

A czy tego co proponujesz nie łatwiej zrobić z Accentem (standardowe łożyska)? Owszem początkowy koszt będzie nieco wyższy.

A Jak zmieścić drugą uszczeklę? Nie ma miejsca, trzeba by podtoczyć o 1mm miski co równie dobrze można zrobić z miskami Shimano.

Wiesz, żeby idea suportu z wymiennymi łożyskami miała sens, to uszczelki łożysk musiały by być znacznie lepsze. Takie uszczelnienie nazywa się LLR, no ale łożysko takie nie kosztuje 5zł. Dla tego najlepiej zastosować system podwójnego uszczelnienia, tak jak w piastach. Jedna i to nie najlepsza uszczelka, w miejscu gdzie ciągle idzie szpryca z przedniego i tylnego koła, to poroniony pomysł tak naprawdę. Komuś musiało na tym zależeć by tak produkować.

Użytkownik Arni220 edytował ten post 22 grudzień 2016 - 15:45

• 0

#16 mally

mally

Świeżak

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 22 grudzień 2016 - 21:35

OK szukam xtr jak wytrzyma 2-3 sezony będzie bajka :)

• 0

#17 Arni220

Arni220

Master

• Użytkownik
  • 2480 postów
Garaż Rower

Napisano 22 grudzień 2016 - 22:10

2/3 sezony w MTB? Nie wierzę, musiał by mieć inną konstrukcje niż BB70 czy 51.

• 0

#18 fundil

fundil

Maniak

• Użytkownik
  • 336 postów
Garaż Rower

Napisano 22 grudzień 2016 - 22:30

W niektóre wypowiedzi też nie chcę mi się wierzyć. No cóż nie jeżdżę zbyt mocno ale z wypowiedzi osób co jeżdżą sporo suport XTR jest mocno przereklamowany.    

• 0

#19 Waza

Waza

Pro

• Użytkownik
  • 165 postów

Napisano 22 grudzień 2016 - 23:15

Użytkownik 2164 postów 152 Bardzo dobra Płeć:Mężczyzna Skąd:WLKP Imię:Arni Rower Napisano dziś, 22:10 2/3 sezony w MTB? Nie wierzę, musiał by mieć inną konstrukcje niż BB70 czy 51.

Ale tutaj chwalimy SM-BB93 a nie SM-BB70, drobna różnica w cyferkach sprawia ogromną różnicę w eksploatacji, kolego małej wiary :laugh: 

• 0

Reklama

Reklama

#20 Arni220

Arni220

Master

• Użytkownik
  • 2480 postów
Garaż Rower

Napisano 22 grudzień 2016 - 23:23

Pewnie że tak, bo to ta sama konstrukcja jak BB70. Może BB93 jest inny, nie wiem, nie widziałem.

Waza, rozbierałeś BB93? Co jest w środku? Ponownie otwarte łożysko, uszczelka i dekielek?

Użytkownik Arni220 edytował ten post 22 grudzień 2016 - 23:25

• 0