Skocz do zawartości
adrianknk

[Podpórka] Romet Orkan 3 2016

Rekomendowane odpowiedzi

adrianknk

Hej! Niedawno stałem się posiadaczem Orkana 3.0 w wersji męskiej modelowo 2016 rok. Nie mogę nigdzie znaleźć informacji na temat stopki do tego modelu. Czy to ma być podpórka montowana centralnie czy na tylny widelec? Chciałbym oryginalną Rometa więc proszę o informację którą powinienem wybrać :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Tatanka

Podpórka na tylny widelec

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Sansei6

Nie masz tam 2 nagwintowanych otworów w odległości 18 mm od siebie, na tylnym dolnym "widelcu" po przeciwnej stronie niż kaseta?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
adrianknk

Mam jeden widoczny nagwintowany otwór a drugi jest od wewnętrznej strony dolnego widelca

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
gtb
Sansei6

Nie ma 2 od wewnetrznej strony?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Klark

Jak rama jest taka sama jak w 4.0 to tylko takie na obejme tylnego widelca. Ta nóżka która podał @gtb wygląda ok.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Podobna zawartość

• Sramano
      Przez Sramano
      Witajcie. Planuje zakup roweru i tutaj mam pytanie który wybrać. Romet Mustang 2 (29er,2018) czy Kellys gate 30 (2018). Będe jezdził na zawody i na treningi. Obydwa osprzętowo fajnie wyglądają. Ten Kellys niestety nie ma Rock Shox'a i w dodatku ma słabsze hamulce... Romet ma Recon I hamulce Deore 6000...oceńcie i doradzcie... 
    • vegeta391
      Przez vegeta391
      Hej.

Wybaczcie tak prozaiczny i niewyjściowy temat.
      Chciałbym zapytać, czy ktoś może jest w stanie zidentyfikować stopkę, którą montowano w budżetowych meridach kalahari.
      Interesuje mnie temat, bo sam mam jedną taką meridę i zamontowana w niej stopka (widoczna na zdjęciu) naprawdę dobrze się sprawuje, jest wytrzymała, nie wygina się, nie hałasuje podczas jazdy i ładnie trzyma równowagę (jest dobrze „wyprofilowana”?). Chciałbym dokupić takie same (lub bardzo podobne równie sprawne) do innych rowerów. Szukając tu i tam nie udało mi się niestety znaleźć niczego zadowalającego; niby dużo podobnych, ale żadna „nie działa”, jak należy.

Poniżej zdjęcie kalahari 570 podwędzone stąd.

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.
    • rzymo
      Przez rzymo
      Witajcie,
      przymierzam się do zakupu gravela - Boreas 1 od Rometa. Mam jednak problem z samym sobą a konkretniej proporcjami ciała - 180cm na wysokość jest, ale noga tylko 80. Pozycja ogólnie bliżej wyciągniętej, niż wyprostowanej.
      Żeby mieć punkt odniesienia - dobrze jeździło mi się na Tribanie 100 w rozmiarze L, czyli podsiodłowa 52cm, górna lekko opadająca, jak dobrze pamiętam 565mm efektywnie, główka 190mm. Do tego mostek 100mm. Przekrok na granicy komfortu psychicznego - górna rura centymetr wyżej i już by było nie-ok.

Romet w katalogu podaje dane jak na obrazku poniżej. Myślałem o 56, ale boję się o pewną część ciała  Z drugiej strony 54 może być za krótki...
      Czy może odpuścić sobie ramy tego typu i szukać rowerów z niższymi? Co myślicie?

http://abload.de/img/rometahst7.jpg

• Bikemator
      Przez Bikemator
      WItajcie,

Od ponad dwóch lat jeżdżę na rowerze Romet Orkan 6.0 (model 2015) z przerzutką planetarną Shimano Alfine 11. Jeżdżę sporo, rower przejechał już na pewno dobrych kilka tysięcy km.

Ostatnio zauważyłem, że kiedy rower jest podniesiony i zakręcę tylnym kołem, to ono bardzo szybko zatrzymuje się. Odkręciłem nawet hamulec tarczowy tak, aby być pewnym, że to nie on jest źródłem problemu. Oczywiście nie jestem w stanie dokładnie tego zmierzyć, ale o pomyłce nie ma mowy - rozkręcone przednie koło kręci się i kręci, natomiast tylne zatrzymuje się w zasadzie po kilku sekundach. Rozumiem, że większa masa przerzutki powoduje większe opory, ale różnica w porównaniu do przedniego koła jest drastyczna. Czy to normalne w przypadku przerzutek planetarnych? Może coś jest nie tak z moim napędem?

Pozdrawiam
    • Wymowny
      Przez Wymowny
      Cześć,
      Szukam roweru w granicach mniej więcej 2500zł. Rower będzie służył zarówno do jazdy po mieście jak i wycieczek po parkach/polach/drogach nieasfaltowych i z tego względu zdecydowałem się wstępnie na Crossa. Póki co mam kilka typów nad którymi się zastanawiam, ale nie są to otateczne wybory: 

- Romet Mustang 1,
      - Kellys Cliff 90 Cross,
      - BULLS Cross Bike 2 (na tę chwilę faworyt ze względu na możliwość kupna za ~2200zł. w okolicznym sklepie bez zabawy w wysyłkę. 

Powyższe propozycje mogą się całkiem zmienić. Jestem kompletnym laikiem jeżeli chodzi o rowery dlatego będę wdzięczny za każdą uwagę/wskazówkę/propozycję.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam, 
      Marcin. 

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz dowiedzieć się więcej tutaj: Polityka prywatności, Regulamin.