Skocz do zawartości

[MTB->szosa] korba MTB, reszta z szosy - zadziała?


P_A_B_L_O

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Mam przed sobą Gravela ze zmodyfikowanym napędem:Korba 38/24 (było 50/34)Kaseta 12-27 (było 11-36)Suport MTB XTR [L:dwie podkładki, R: jedna podkładka] (był szosowy - mufa 68mm)Przerzutki i manetki bez zmian!!!Kaseta i łańcuch i tak już były zajeżdżone do wymiany.Dzisiaj było mniej soli to się przejechałem. Wygląda na to, że świetnie działa. Jeszcze nie wiem czy nie przegiąłem i czy nie jest zbyt miękko (ale i tak miałem właśnie taką korbę) przy kołach 700x42c). Jak by co to zawsze można podmienić blat na 40 lub na 42, albo dać kasetę od 11 zamiast od 12. Muszę pojeździć i zobaczyć. Główny cel w postaci ciasnego zestopniowania przy zachowaniu bardzo szerokiego zakresu napędu został osiągnięty.Dodatkowa zaleta, że będę pewnie sporo jeździł na najmniejszych koronkach kasety, które są wymienne pojedynczo.

PABLO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szosowa korba 2rz ma 43,5mm (dokładnie tyle samo ma szosowa kaseta), a korba MTB 48,8mm.

 

 

 

 

Środek kasety wypada na 43,5mm, tyle samo ma wymiar na korbie szosowej mierzony pomiędzy jej zębatkami. W korbie MTB środek pomiędzy zębatkami wypada na 48,8mmW MTB linia łańcucha kasety to ok. 45mm,
 
 
Mam prośbę - mógłbyś podesłać link na dokumentację, najlepiej zestawienie podstawowych wymiarów w poszczególnych grupach osprzętu - linie łańcucha, odległości pomiędzy tarczami, koronkami, zakres pracy przerzutek, ciągi linek, itp.
 
Jest coś takiego, czy trzeba szukać w dokumentacji poszczególnych podzespołów?
 
PABLO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam prośbę - mógłbyś podesłać link na dokumentację, najlepiej zestawienie podstawowych wymiarów w poszczególnych grupach osprzętu - linie łańcucha, odległości pomiędzy tarczami, koronkami, zakres pracy przerzutek, ciągi linek, itp.
 

 

Kilka razy podałem link do artykułu o ciągach linek przerzutek, manetek, poszukaj a znajdziesz.

 

Dane odnośnie korb są już trudne do znalezienia, ale nie niemożliwe, próbuj przez google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Słyszałem, że 4700 to cudak, ale bez przesady, żeby mieszali w indeksie z przodu...

W samym indeksie nie, ale w dźwigni już tak.

 

 

Blat 46z jest tylko Ultegry (ok. 350zł) i jest on pasowany z młynkiem 36z a nie 34z, pewnie nic by się nie działo, ale...

Owszem, bo to konfig z właśnie przełaja, a my tutaj rozprawiamy o rzeczach nie stworzonych, jak zwykle zresztą :D Ja śmigałem na szosie z 46/34 i lata to elegancko, jak sie trochę czasu spędzi na regulacji.

 

 

Chciałbym zachować napęd na Tiagrze 4700.

I tutaj cały problem ...bo to dziadostwo mało towarzyskie dla innych grup jest :P

 

 

Puklus opisywał swego czasu problemy z poprawnym ustawieniem przedniej przerzutki 10rz, nie pamiętam tylko modelu, ale polegało to właśnie na ciągłym ocieraniu łańcucha

Owszem, ale nie mam pojęcia jak to sie zachowa w tym konfigu.

 

 

A da się to pogodzić w ogóle?

Generalnie nowa 4700 jest zrobiona na wzór grup 11sp, gługa dźwignia i dziwny kąt prowadzenia linki. Nawet przy różnicy ciągów i indeksacji mamy tylko 1 bieg wiec pewnie dało by sie to jakoś ogarnąć, jak kto ma nerwy :P

 

 

A jakby na korbę wrzucić 42T to z jaką małą zębatką by się dogadała?

Powinniśmy baczyć na dyferencje przerzutki czyli te 12-14t ale użytkowałem konfig nie z tej ziemi, 46 albo 48 i 28, albo nawet 26 czy jakoś tak. Działało, tyle powiem ale jakość pracy pozostawiała wiele do życzenia :P

 

 

Jest coś takiego, czy trzeba szukać w dokumentacji poszczególnych podzespołów?

Generalnie to jest standard bo kasety mtb i road są identyczne poza grupami 11sp gdzie, owe szosowce są szersze. ramy też są rożne, asymetryczne, i symetryczne, mają jakieś tam swoje systemy ale suport zawsze jest w tym samym miejscu.

 

Shimano podaje w swoich korbach linie łańcucha dla jakiej korba ma pracować. Jest to podawane tylko do mtb, bo w szosie było zawsze tak samo, dopiero nie dawno w osiach bb30 i im podobnych pojawiają sie dłuższe oski.

 

Moim zdaniem najłatwiej by było pogonić ową korbę tiagry i kupić coś w standardzie. szosowy najmniejszy standard to 110 chyba. Na 110 idzie kupić 46, można kupić 34, 36, 38, 39, 40 generalnie jest spora paleta możliwości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moim zdaniem najłatwiej by było pogonić ową korbę tiagry i kupić coś w standardzie. szosowy najmniejszy standard to 110 chyba. Na 110 idzie kupić 46, można kupić 34, 36, 38, 39, 40 generalnie jest spora paleta możliwości.

 

Tak jak napisałem wyżej - modyfikacja już zrobiona.

 

Korba MTB 38/24

Kaseta 12-27

Suport MTB XTR [L:dwie podkładki, R: jedna podkładka] (był szosowy - mufa 68mm)

Przerzutki i manetki bez zmian!!!

 

Główny cel w postaci ciasnego zestopniowania przy zachowaniu bardzo szerokiego zakresu napędu został osiągnięty.

 

Mam

- lekkość na podjazdach 24/27 !

- wystarczająco twardo na płaskim z wiatrem 38/12 (i nie jest to 11T!)

- super ciasno zestopniowana kaseta (w typowym zakresie zastosowań co jeden ząb!!!)

 

 

BTW: nie mam pojęcia po co do rowerów dla ludu (czyli nie dla sportowców) zakładać korbę 50/34T. W efekcie zakresy kaset idą w kosmos, efektywne zestopniowanie jest porównywalne z rowerem 4 rzędowym, kaseta idzie w pył bo jeździ się na 2-3 koronkach. Drugi ślepy moim zdaniem kierunek to wkładanie do takich rowerów napędu 1x.

 

PABLO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnij, na 9s to zrobiłeś?

 

 

 

BTW: nie mam pojęcia po co do rowerów dla ludu (czyli nie dla sportowców) zakładać korbę 50/34T. W efekcie zakresy kaset idą w kosmos, efektywne zestopniowanie jest porównywalne z rowerem 4 rzędowym, kaseta idzie w pył bo jeździ się na 2-3 koronkach. Drugi ślepy moim zdaniem kierunek to wkładanie do takich rowerów napędu 1x.

Cały czas o tym piszę, ale jak widać magia marketingu i moda wygrywają :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wytłumacz takiemu Januszowi, że to nieprawda, że im większa patelnia z przodu tym szybciej pojedzie, bo mu siły braknie :laugh:  Na pytanie czy w takim razie w samochodzie jakby miał 7 i 8 bieg to pojechałbym 300 km/h odpowiada, że rower to nie samochód :sorcerer:

 

Gniecie taki potem na Łysą Górę na przełożeniu 34/25, bo lżej już nie ma i dyszy jak parowóz, a mnie na sam widok kolana bolą. Sprzedaje się to co ludzie chcą, a że klient jest mało świadomy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 

Tak jak napisałem wyżej - modyfikacja już zrobiona.   Korba MTB 38/24 Kaseta 12-27 Suport MTB XTR [L:dwie podkładki, R: jedna podkładka] (był szosowy - mufa 68mm) Przerzutki i manetki bez zmian!!!

Czyli nie było problemu ze skosem przerzutki vs skos kasety?

 

A do takich zastosowań jak potrzebujesz są np. potrójne korby Sugino. Duży blat jest dla ozdoby, a młynek jest na 74BCD, więc nie ma problemu z małą zębatką (kwestia przerzutki). Dodatkową zaletą jest możliwość precyzyjnego ustawienia linii łańcucha dzięki suportowi na kwadrat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nic nie trze, zarówno z blatu jak i z młynka dostępna jest cała kaseta. Przełożenia idą płynnie.

 

Ciekawe jak będzie z żywotnością, pożyjemy - zobaczymy.

 

A co do kwadratu - jak zwykle, do zwykłych zastosowań stare, wypróbowane rozwiązania są najlepsze.

 

Kojarzysz jakąś korbę Sugino, o których piszesz, z młynkiem rzędu 22-24T i średnią tarczą na poziomie 39-40?

 

Gdyby coś takiego było dostępne i gdyby dało się do tego dobrać suport o takiej osi, aby tarcze wypadły na miejscu typowego młynka i blatu jak dla korby 2s to by była idealna wiadomość.

 

PABLO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na razie nic nie trze, zarówno z blatu jak i z młynka dostępna jest cała kaseta. Przełożenia idą płynnie.   Ciekawe jak będzie z żywotnością, pożyjemy - zobaczymy.

Ostatnio gdzieś czytałem, że przekosy łańcucha są przeceniane jako przyczyna szybszego zużywania napędu. To chyba było zdanie jakiegoś inżyniera ze SRAM-u.

 

 

 

Kojarzysz jakąś korbę Sugino, o których piszesz, z młynkiem rzędu 22-24T i średnią tarczą na poziomie 39-40?
 

Choćby tu:

http://www.ebay.pl/itm/Sugino-XD-2-Kurbel-Crank-110-mm-LK-silber-black-2-Fach-oder-3-Fach-Tripple-/121109407579

 

Z dokupieniem odpowiednich zębatek nie powinno być problemu.

 

Jest też bardzo dobra podwójna korba Sugino OX601D, która ma mocowanie 110 oraz 74 BCD i szosową linię łańcucha 43.5mm. Tylko, że to już inna kasa i łożyska zewnętrzne:
http://hubjub.co.uk/sugino-ox601d-crankset-200-p.asp

 


edit
tu o jeździe na przekosach
http://road.cc/content/feature/213468-cross-chaining-it-really-all-bad

 

 


A tu jest dobry opis zastosowania Sugino OX601D
http://epicureancyclist.com/review-sugino-ox601d-compact-plus-aka-the-impossible-crankset-44-26/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne! Tylko, że to wszystko są - co by nie gadać - wynalazki. Trzeba się przy tym narzeźbić. I znowu przy każdej wymianie tarcz, suportu, itp. + koszty.

 

Idealnie by było dostosować jakąś typową korbę, łatwo dostępną, z dostępnymi tarczami, standardową.

 

Ciekawe czy dałoby się jakoś łatwo skrócić oś korby MTB, tak, żeby linia łańcucha wypadła jak dla korby szosowej.

 

Co do nadmiernych przekosów - myślę, że w dobie napędów 1x i 2x żaden z producentów nie powie, że przekosy są niezdrowe :-)

 

PABLO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej tego zrobić się nie da chyba :) Jak chcesz łatwo modyfikować linię łańcucha to zostają korby na kwadrat. Z tych współczesnych na kwadrat Sugino jest najmniejszym "wynalazkiem".

 

Przyszedł mi jeszcze do głowy Claris 3-rzędowy pod sprawdzony Octalink w wersji MTB. Tu też można by dopasować linię łańucha długością osi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o tym, ale mam napęd 10-rzędowy. Chyba nie ma korb 10-rzędowych pod kwadrat lub octalink.

 

BTW: z ciekawości rzuciłem okiem po sieci, widać że sporo ludzi na świecie dochodzi do wniosku, że kompaktowa korba jest raczej dla sportowców niż dla normalnych ludzi, i kombinują jak to obejść. Z reguły kończy się właśnie na zastosowaniu korby MTB.

 

Ja mam na razie rozwiązanie najprostsze polegające na przesunięciu korby na lewo (podkładka spod miski suportu przełożona z prawej strony na lewą). Linia łańcucha pozostaje więc niemal niezmienna względem szosowej. Zresztą skoro działa przerzutka przednia to chyba jest OK.

 

W efekcie ramiona korby są niesymetrycznie rozmieszczone względem osi roweru o 5 mm. Ja tego (na razie) nie widzę i nie czuję. procentowo to jest moim zdaniem pomijalne - tym bardziej jak się jeździ na platformach. W SPD też chyba można po 2,5mm przesunąć bloki i będzie symetrycznie. Tym bardziej, że korba MTB jest i tak szersza od szosowej.

 

W kwestii linii łańcucha jest jeszcze jeden aspekt - ponieważ podczas typowej jazdy szosowej i tak używa kasety głównie od strony mniejszych koronek, to nawet korzystne jest lekkie przesunięcie linii łańcucha na zewnątrz. Koronki większe są używane rzadziej, częściej z młynkiem (podjazdy) no i są większe, więc wolniej się zużywają.

 

PABLO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że Twoje rozwiązanie jest w sumie najprostsze jeśli chodzi o napędy 10 rzędowe, choć korba 9-ka też powinna się dogadywać z resztą 10-rzędową. W sumie największą zagadką była tu przednia przerzutka i fajnie, że to zweryfikowałeś, bo może się przydać innym.

 

Zainteresowałem się wątkiem, bo sam jeżdżę z zębatką 40t narrow-wide i kasetą 11-34. Odpowiada mi ten zestaw, ale czasami brakuje młynka. Koncepcja jeżdżenia na blacie wszędzie tam gdzie jest w miarę równo i płasko jest bardzo praktyczna. Póki co zamierzam dołożyć oryginalną zębatkę 34t do mojej korby i w razie potrzeby zmieniać biegi z przodu ręcznie. A docelowo wyrzucę narrow-wide, założę przerzutkę przednią, do 34t dodam zwykłą 42t a kasetę zmienię na 12-36. Korby MTB chcę uniknąć, bo lubię wąski rozstaw ramion korby szosowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PABLO, wiesz co byłoby dla ciebie idealne? Korba 3rz przerobiona na 2rz. W ten sposób otrzymasz linię łańcucha 46,8mm bez żadnego kombinowania z podkładkami czy pod miski czy pod tarcze. Przerzutki 2x10 okazuje się, że ogarniają tą nieco mniejszą linię łańcucha więc czego chcieć więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się jeszcze zastanawiam .... skąd się wzięły wątpliwości o linię łańcucha.

Rower (gravel z piastami pod tarcze i napędem szosowym Tiagra 4700) ma z tyłu piastę 135mm. Czyli linia łańcucha kasety powinna być taka sama jak w typowym rowerze MTB. Zatem korba MTB w zestawie z taką piastą i kasetą (kaseta 10s MTB i szosowa jest przecież tak samo ustawiona względem osi ramy). Gdzie jest zatem różnica - myślałem, że ogon jest krótszy, ale z ciekawości zmierzyłem i jest praktycznie taki sam jak w rowerze MTB.

Zatem układ kaseta-korba powinien pracować tak samo jak w rowerze MTB. Skąd więc wątpliwości o przebieg linii łańcucha?

 

Powodem przesunięcia korby i utrzymania szosowej linii łańcucha była chęć wykorzystania przedniej przerzutki szosowej. Odbyło się to kosztem przesunięcia korby na suporcie (zamiana miejsca montażu jednej z podkładek na suporcie) i jej rozsymetryzowania. Można tego uniknąć zamieniając przerzutkę na MTB (powinno działać jeszcze lepiej z uwagi na lepsze dostosowanie do rozmiaru tarcz korby) bo przecież ciąg linki jest taki sam w szosie i MTB. Można by też usunąć pierścień z obejmy, dodać niesymetryczny dystans i przesunąć przerzutkę względem osi rury podsiodłowej w kierunku na zewnątrz. Być może przerzutka 3 rzędowa dałaby się też tak ustawić, aby akurat wstrzelić się w ten zakres.

@Arni220
Korba musi być MTB z uwagi na mały młynek. 3 rzędowa korba MTB ma linię łańcucha 50mm. Zatem traktując ją jak 2 rzędową faktycznie linia łańcucha będzie gdzieś na poziomie o którym napisałeś. Ale, o ile da się utrzymać młynek 24T to czy da się założyć środkowy blat wielkości 38 klub 40 T? Chyba nie ma takich blatów środkowych, trzeba by nietypowo mocować w to miejsce blat. Czy to możliwe? Jak potraktuje to przednia przerzutka?

 

Edit: Jesteś w stanie polecić jakąś sensowną korbę pasującą do Twojej koncepcji, tak żeby młynek był koło 22-24, a blat (czyli środkowa tarcza) ok. 38-40?

@Danielson
Moim celem było uzyskanie możliwie ciasnego zestopniowania kasety. Przy kasetach o zakresach o jakich napisałeś, zestopniowanie jest jak dla mnie zbyt dziurawe. Stąd precyzyjny dobór blatu (38T), aby kaseta objęła najbardziej użyteczny zakres przełożeń. Młynek u mnie jest tylko jako "bieg podjazdowy". Normalna jazda jest planowana z blatu.

PABLO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korba szosowa 2rz ma 43,5 pomiędzy blatami, a to daje pozycję młynka w okolicy 39,5mm.

Korba MTB 3rz ma 50m na środkowym, a młynek ok. 42,5mm.

Skoro korby szosowe na pozycji 39,5mm mają założone tarcze 39/42z i się mieszą, to w twoim przypadku na pozycji 42mm spokojnie byś mógł założyć 24/26 czy 28z.

Zresztą zobacz sam, obecnie przesunąłeś korbę 2rz o 2,5mm w lewo poprzez zmianę podkładek. I co, mieści się? Mieści, a to dało pozycję młynka +/- taką samą jak w 3rz MTB. Rozumiesz? Z przerobionej korby 3rz uzyskasz to samo co obecnie, ale ramiona korby będą symetryczne względem osi ramy, a nie przesunięte o 5mm.

 

Przerzutka będzie działać tak samo jak działa ci teraz. Teraz obsługuje ci linie łańcucha 46,3mm, a będzie musiała 46,8mm. Tym bardzie da radę.

 

Linię łańcucha napędów MTB robi się lekko przekrzywioną, bo wynika to z wielkości opon które zakładamy do tych rowerów. Żeby uniknąć zbierania przez łańcuch błota z opony przy jeździe na młynku, producenci odsunęli o kilka mm zębatki w prawo, a to rozwiązało problem przy braku możliwości regulacji LŁ jak w suportach na kwadrat czy Octalink. Mamy po prostu jedno, uniwersalne rozwiązanie. W dodatku zmieniły się trochę łańcuchy, kołnierze pod tulejką są bardziej zaokrąglone począwszy od chyba 8rz. Łańcuchy nie są już tak sztywne bocznie, a przez to lepiej się układają. Moim zdaniem nie rozwiązano tylko jednego problemu, zdzierania zębów zębatek po bokach. Permanentna jazda w dużym przekosie obgryza zęby zębatek, szczególnie tych aluminiowych. Fakt, w dobie napędów 1xX zębatki NW są bardzo grube więc wystarczą na znacznie dłużej niż tradycyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko OK, tylko ...

 

1) skąd wziąć korbę 3 rzędową 10s ze środkową tarczą 40T (ewentualnie 38T)? Ewentualnie jak (bez przesunięcia) założyć blat takiej korby na pozycji środkowej tarczy?

2) młynek to mi pasuje dać jak najmniejszy. Może być jak teraz 24, może być i 22 (to by pozwoliło jeszcze zawęzić zakres kasety!) o ile przednia przerzutka to obrobi.

 

3) co myślisz o moim porównaniu napędu MTB i szosowego (dla szosy z tarczami, czyli z piastą 135mm). Skoro to jest to samo (chyba, że czegoś nie uwzględniłem) to może lepiej będzie przełożyć podkładkę i mieć wszystko symetryczne i tylko zmienić przerzutkę na MTB bez kombinacji z modyfikacją korby 3s na 2s? W końcu korbę 2s mam, a 3s trzeba by kupić, miałaby niestandardowy zestaw tarcz, itp.

 

Jeżeli jesteś w stanie polecić konkretną korbę i konkretne tarcze do tej korby - zapodaj proszę.

 

PABLO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być wcale korba od 3x10s, wystarczy w zupełności od 9s. Po drugie, potrzebne są same ramiona, a tarcze masz dokupić osobno od korby 2rz na rozstaw 104mm czyli od korb 2x10.

 

Młynek jest dopasowany do blatu, jak chcesz 24z, to blat musisz dobrać 38 o oznaczeniu AM, on jest wyprofilowany do 24z (AK jest do 26z)

DO blatu 40z pasują młynki 28, można pokusić się ewentualnie o 26, ale nie mniejszy. Zresztą i tak zmiany biegów by kulały prawdopodobnie.

 

Tu masz linki do zębatek: https://www.forumrowerowe.org/topic/214474-naped-wymiana-zebatki-z-przodu/page-2?do=findComment&comment=1952671

 

A generalnie ja bym zostawił tak jak masz, ale z podkładkami zgodnie z zaleceniem producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skąd wziąć korbę 3 rzędową 10s ze środkową tarczą 40T

Z 40t to nie ma, bo 3-rzędowe mają 39T.

 

10-kowe 105-ki (FC-5603, FC-5703) albo Tiagra taką jak miałeś oryginalnie, tylko 3rz. (czyli FC-4703). Pozostaje kwestia sparowania najmniejszej (pod 74bcd najmniej to chyba 24t) zębatki z tą dużą, 39t. 

 

 

 

 

o drugie, potrzebne są same ramiona, a tarcze masz dokupić osobno od korby 2rz na rozstaw 104mm czyli od korb 2x10

Tylko która korba szosowa ma rozstaw 104? 

 

 

A generalnie ja bym zostawił tak jak masz, ale z podkładkami zgodnie z zaleceniem producenta.

Zgadzam się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze 38 i 24 mam w aktualnie założonej korbie 2s (Deore XT FC-M785 38-24). Ale nawet jak kupię ramiona korby 3s (jaka korba?) to czy da się je tam zainstalować. O ile o młynek się tak bardzo nie obawiam, to czy aktualny blat 38T da się zainstalować w korbie 3s na miejscu środkowej tarczy? Czy potrzebne będą jakieś dystanse, inne śruby, modyfikacje ramion korby?

 

PABLO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się, ludzie zakładają. Nic więcej nie potrzeba, żadnych podkładek itp. Śruby z kominami są potrzebne, przerzutkę nawet masz która dobrze ogarnia obecną.

Na aliexpres są fajne maskujące podkłado kominy, to można dokupić ewentualnie.

https://pl.aliexpress.com/item/1PC-BMX-Crank-Plate-Screws-Crankset-Nut-Bike-Chain-Wheel-Ultralight-MTB-Road-Bicycle-Bicycle-Components/32774478095.html?spm=2114.010208.3.76.DsqNYT&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2_10065_10068_433_10136_10137_10138_10060_10062_10056_10055_10054_302_301_10059_10099_10103_10102_10096_10052_10053_10050_10107_10051_10106_10084_10083_10080_10082_10081_10110_10111_10112_10113_10114_10037_10078_10079_10077_10073_10070_10122_10123_10126_10124-10051_10111,searchweb201603_9,afswitch_1,ppcSwitch_5,single_sort_0_price_asc&btsid=d4b68e22-ea62-4396-ab57-447adc86b3ab&algo_expid=e18f2b25-368b-468a-ab32-e5bb40a7a651-8&algo_pvid=e18f2b25-368b-468a-ab32-e5bb40a7a651

 

https://pl.aliexpress.com/item/SNAIL-4pcs-set-Crankset-Nut-Ultralight-7075-Aluminum-Bike-Chain-Wheel-Nails-MTB-Road-Bicycle-BMX/32715728414.html?spm=2114.010208.3.312.zVtKVo&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2_10065_10068_433_10136_10137_10138_10060_10062_10056_10055_10054_302_301_10059_10099_10103_10102_10096_10052_10053_10050_10107_10051_10106_10084_10083_10080_10082_10081_10110_10111_10112_10113_10114_10037_10078_10079_10077_10073_10070_10122_10123_10126_10124,searchweb201603_9,afswitch_1,ppcSwitch_5,single_sort_0_price_asc&btsid=d75a8024-a007-4df6-93dd-d0ce986c3bf0&algo_expid=69734064-f3a3-4d56-ac29-32ee2c272637-35&algo_pvid=69734064-f3a3-4d56-ac29-32ee2c272637

 

Przekalkuluj tylko czy warto wymieniać te ramiona, może jakieś fajne używki znajdziesz, obecne odsprzedasz. Hmm, nie było by chyba drogo.

 

Danielson, ale my jesteśmy o krok dalej, na korbie MTB a nie szosowej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale do której korby 3s będą pasowały te konkretnie tarcze (tzn. od korby, którą mam Deore XT FC-M785 38-24).

 

Bo z tego co widzę, to teraz co korba, to inny kształt tarcz, pomimo, że rozstaw otworów niby w tym samym standardzie.

 

PABLO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...