Skocz do zawartości

[B'TWIN NEWORK 3] - pomysł na przyszłość


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pierwszy post poza powitalnym. Mam rower jak w tytule, ma około 3 lat. Ogólnie dobrze mi się nim jeździło, bo dotychczasowe moje rowery były wspólne w domu, uniwersalne, czyli złe rozwiązanie. Ten był pierwszym typowo moim. Jeżdżę około 50km tygodniowo, zwykle wieczorem przed snem, lub z rodziną w weekend. Lubię tylko i wyłącznie jazdę po drogach utwardzonych. Ostatnio jednak zwiększyłem liczbę kilometrów i myślę, że będzie ich 70-100 na tydzień. Osprzęt tego roweru kupionego za 850zł jest taki sobie - hamulce Alhonga, pewnie niezbyt dobre, przerzutki raczej z podstawowymi Shimano nie mają wiele wspólnego jakościowo (tylko z przodu 6 przełożeń, ale się przyzwyczaiłem, wystarcza mi to), dosyć twarde żelowe siodełko. Ale plusów też jest trochę: wąskie opony 28, lekki jest ten rowerek jak dla mnie, ma cieniutką ramę, lekko też mi się nim jeździ, nawet wizualnie mi się podoba, o dziwo wszystko po takim czasie działa prawidłowo. Co do inwestycji to dokupiłem tylko za 45zł gumowe chwyty :). Chcąc umilić sobie życie zastanawiam się, czy go lekko nie zmodernizować, czy kupić inny, a ten sprzedać (wszystko działa w nim bdb, wizualnie również małe ślady użytkowania). Sprzedając go pewnie więcej niż 350zł bym nie wziął...

Proszę o swoje opinie, czy warto zainwestować w ten rower jakieś pieniądze (powiedzmy max.400zł), by zamontować w nim bdb dobre hamulce przód i tył (priorytet), siodełko bardziej wygodne, ale lekkie, nowe błotniki (tu wymagań nie mam jakiś wielkich), komplet porządnego oświetlenia LED...czy może poszukać coś do 1000zł używanego w typie tego roweru? Z każdej opinii będę zadowolony, bo się zwyczajnie nie znam.  Pozdrawiam

P.S. Czy może warto się zastanowić nad nowym TRIBANEM 500 powiedzmy dopiero na wiosnę?  :)


 

Edytowane przez danielb406
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...