Skocz do zawartości

[opony] Smart Sam czy bezdętkowa Nine Line


Krzysiek121

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Zbliżam się do wymiany tylnej opony, obecnie mam założone Rapid Rob 29x2,1" oczywiście z dętką. Jeżdżę 60/40 asfalt/teren, raczej po suchym, chyba, że mnie deszcz złapie. Naczytałem się forum i jak dla mnie powinny pasować Smart Samy 29x2.0" ale zastanawiałem się też nad przejściem na system bezdętkowy i oponą WTB Nine Line 29x2.25". Czy taki amator jak ja odczuje plusy przejścia na system bezdętkowy? Czy do mojej obręczy która jest WTB i19 Tubeless Ready muszę kupować taśmę uszczelniającą? Najbardziej zależy mi na trwałości opony i niezawodności. A to czy wjadę na górkę minute czy dwie później raczej nie robi mi różnicy (nie startuję w wyścigach). No chyba, że między tymi systemami/oponami jest niebo a ziemia to może warto zainwestować. Czy może Nine Line ale z dętką? A może polecicie jeszcze coś innego?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obręcze musisz taśmą uszczelnić, kup po prostu wąską gorille(taśma naprawcza) + do tego zawory, najlepiej z okrągłą stopką(np WTB czy Stans) no i uszczelniacz, jak już wszystko będziesz miał od WTB to i uszczelniacz możesz WTB wziąć, sam go używam i nie mam zastrzeżeń co do neigo.

 

Przy dobrych oponach tubeless daje ci powiedzmy że bezawaryjność, czasami można na tym wyjść gorzej niż na dętce bo różnie to z tym bywa, zyskasz z 50-100g/koło, też jakiś tam plus wywalając dętki.

 

Smart Samy to bardzo przeciętne opony, na asfalcie opory toczenia dość wysokie, w terenie się tak sobie spisują, cenowo pod bez dętkę Maxxisy bardzo fajnie wypadają, masz dość tanie wersje EXO(wzmacniany bok) w przypadki np Ikon czy Ardent Race.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...