Skocz do zawartości

[2017] Specialized


Jarek516

Rekomendowane odpowiedzi

Enduro też nikt nie ma zdjęć, a można fotki znaleźć od ręki...
http://i.imgur.com/SNwMDku.jpg

Roubaix nie chce mi się szukać, ale jak pokazują go na całym świecie to fotki zawsze będą!

 

Smutne jest to, że to forum od jakiegoś czasu służy dla paru osób głównie do promowania się i sprzedaży rowerów.

Generalnie wszystko co piszesz w tym temacie, sprowadza się do jednego, tutaj ani słowa, zapraszam do mnie to wam sprzedam rower.

 

W temacie o Giant 2016 mega hate, jak ktoś w ogóle śmiał skrytykować gówniane do kwadratu w Giantach koła S-XC.

Edytowane przez phoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceny w euro

http://www.mtbcult.it/tecnica/specialized-epic-ht-nuovo-concetto-di-hardtail-da-xc/

 

tak tanio nie jest, ciekawe jak na tle spec ht 2017 wypadnie scale 2017 i superly 2017.

cena/osprzet.

 

Superfly'a na carbonie nie będzie. Zastąpi go Procaliber 9.6 i 9.7. Ciekawym rowerem będzie Procaliber SL 9.8 na X1 i karbonowych kołach Bontrager Kovee za 17,5 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do roubaix, faktycznie, mała rewolucja. Będzie ciekawie :)

 

W Specu nigdy nie było tanio.


To fakt. Ale i tak taniej niż przykładowo w ubiegłym.. tzn w tym roku. Teraz ceny były bardzo mocno przesadzone, stąd chociażby promocja -20% ze starym rowerem na początku wiosny.

 

 

 

Superfly'a na carbonie nie będzie


Skąd takie info? Ja niestety o treku jeszcze nic nie wiem. Jeśli tak, to zostaje mi tylko procaliber, a szkoda bo liczyłem na jakiś podobny model do tegorocznego 9.8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jeśli w roubaixe REVOLUTION to nie przypadkiem w związku z ich patentem 2/3 lata temu odnośnie widła i jego "amortzyacji" (mieli podobno wejść wtedy w tradycyjną sobie "polemikę" z  luafem)?
Co do enduro - w necie latały rysunki patentowe z mocowaniem dampera jak w demo - jeśli to to, to nowinką bym tego nie nazwał, a już na pewno nie wielką.
Dla mnie nowiną jest sekwoja (ciekawe, że nie wspomniałeś przy tym o zestawie bikepackingowych.
Ale za bardzo podniecać się nie będę (nie ten wiek i 3 dobre szpece w historii robią swoje).

Do strony wizualnej cieszy proste malowanie a jeszcze bardziej proste rury, te łabędziowate stumpy.. brrrr 
I zmiana nazwy sztywniaka - skoro epic ful jest do xc a stump do AM to racjonalnym wydaje się podobny układ w ht (mogli by jeszcze nazwę fuse zastąpić stumpem ht - dało by im to kolene pole do rozbudowy i podniesienia rangi fusa/stumpa))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Enduro nie będzie miało mocowania dampera jak w demo, jeszcze nie na 2017.

 

Co do Roubaix to nie słyszałem wcześniej o systemie zawieszenia koła wiec nie do końca wiem o czym mówisz.

 

Sequoia faktycznie mega sprawa, tego brakowało. Najwyzszy model ściągamy dla Bossa ktorym na przyszły rok ma ambitne plany jazdy z grupą 80rowerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Co do Roubaix to nie słyszałem wcześniej o systemie zawieszenia koła wiec nie do końca wiem o czym mówisz.

Powiedzmy, że działające coś na zasadzie jak w laufie ale wiadome - dużo bardziej uproszczone  i zminimalizowane. Rysunki gdzieś krążą po necie.

 

Co do sekwoji - tak naprawdę prawdziwym wszędołazem jest od samego początku awol. Sekwoja to krok w kierunku jazdy lżejszej, szybszej (zwarte geo w stosunku do awola) ale nadal z torbami (nie bez powodu pożenili to w każdej zagranicznej prezentacji z torbami bikepackingowymi). Można by rzec że w przeciwieństwie do awola zaszczepili mu geny diverge (ale w wersji dużo bardziej budżetowej i stallovej).

Dobra rzecz choć zawsze szkoda, że jednak max 45c a nie 2" (jak na prawdziwego monstera przystało)

 

Czy będą w Pl też same ramy (tak jak w założeniu ma być np w USA)? To jest chyba (jak dla mnie i kilku innych) w tej chwili najważniejsze pytanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

juz sa :icon_cool:

https://www.specialized.com/us/en/bikes/mountain/cross-country/epic-hardtail

 

 

15k idzie na ten rowerek, nie sadze zeby 2017 scale czy trek to zmienil.

rMRerDI.jpg

Ze strony Speca wynika, że niestety na polski rynek ten model jest przewidziany tylko w kolorze "SATIN ROCKET RED" ...

 

https://www.specialized.com/pl/pl/115586

Edytowane przez Domingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domingo

moze beda.

 

btw.

spojrzalem na ceny tych nowych epic'ow ht w UK i dzieki brexit (niski kurs funta)  jest w przeliczeniu na pln ok 3k taniej.

ciekawe czy w specialized zdaja sobie z tego sprawe.

 

Na angielskiej stronie Speca są tylko 3 modele EPIC-a HT (dziwne, że tak mało, ale kolorystyka też jakaś dziwna).

Nie widzę modelu, który wkleiłeś ...

 

Ceny po obecnym kursie funta faktycznie atrakcyjne.

Nie wiem o ktorych Epicach mówcie ale korzystamy w europie z tych samych magazynów więc oferta powinna być spójna jeżeli chodzi o kolory.

 

Mówimy o EPIC-ach HT.

Edytowane przez Domingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ktoś mówił o jakiejś REWOLUCJI? To bardzo przepraszam, ja jej nie widzę (ktoś mi pokaże "gdzie"?)

s1200_CWX16EWS_X2_3098.jpg?1471066570

Poprawa stylistyki głównego trójkata (coś na modłę pozostałych fuli) , dziupla na sowy w głównej rurze, pewnie poprawione geo.


A odnośnie epica ht na 2017. Nie moja działka ale jak widzę ile było miejsca między podsiodłową a oponą do tej pory a ile jest teraz to mnie to wygląda na piękny krok... ale w tył ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...