Skocz do zawartości

[Kaseta] slx m7000 a xt m 8000


BulletTime

Rekomendowane odpowiedzi

Zrodzilo sie pytanie dot. 1x11:

 

Czy kaseta shimano xt 11-46 ujrzala swiatlo dzienne? Jesli tak to gdzie mozna ja w PL zdobyc?

 

Przezutka m 8000 ma pojemnosc 47 zebow wiec powinna obluzyc 11-46-tak mi sie wydaje ze ma 47 pojemnosc,jesli sie myle poprawcie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojemność to nie tylko zakres największa najmniejsza na kasecie ale też wybieranie łańcucha przy zmianie kółka na korbie, więc jeśli masz przykładowo korbę 36-26 to 10T pojemności przerzutki wynika z tego właśnie a na kasetę pozostaje reszta. Dodatkowo przerzutka ma opisaną pojemność ale też i max kółko jakie obsłuży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeca napisałem, że na stronie shimano jest: max cog 42t

Wiec z papierów nie obsłuży, w rzeczywistości pewnie obsłuży, bo:

1. Pojemności styknie - potrzeba zaledwie 35

2. nic nie słychać o specjalnej wersji rd pod kasetę 46

3. przy kasecie 42 regulacji na śrubie B zostaje jeszcze połowa

 

Gdzie indziej na stronie sh jest jeszcze:

 

 

The new cassette for 1x11 riders offers a super-wide 11-46T range providing optimal gear choices for Enduro riders. The target weight of the CS-M8000 cassette is 450g and it's designed to work across XTR and Deore XT platforms.

 

Czyli, że ma współpracować z obecnymi xtr i xt, nic nie wspomniano o niekompatybilności z rd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile nie ścigasz się o złoto olimpijskie z blatem 36, 38, to będziesz jeździł na młynku 32-34 w zależności od koła => napęd 1x11 kastruje możliwość płynnego ustawienie prędkości przy stałej kadencji zarówno na podjazdach, jak na szybszych odcinkach. Kadencja za wysoka albo za niska. Na ściankach, czy dłuższych maratonach, kiedy nie ma już sił na ostatnich kilometrach na bank w wielu miejscach zabraknie przełożeń zarówno w górę, jak i w dół. Poza tym zbyt twarde przełożenia spowodują szybsze zmęczenie i zgon.

 

I bzdury pod tytułem, że to ścianki pod które nie da się podjechać bo nakryjesz się kołem i nie potrzeba lżejszego przełożenia to tylko bzdury. Prawda jest taka, że żeby jechać z wysoką kadencją nawet młynek 22 i tył 36, to było za mało w połowie maratonów, które w tym roku pojechałem. A przyjeżdżam w pierwszej ćwiartce mega, więc nie jestem najsłabszy. To, że da się ściankę wjechać z blatu, to nie znaczy, że ma to sens i że da się tak wjechać 50 ścianek po paru godzinach jazdy.

 

W tej chwili nie ma żadnego powodu przechodzić na napęd 11rz. 10rz jest tańszy i 2x10 to w tej chwili optimum. Wystarczające stopniowanie i pełen zakres. Jeśli komuś 22 na 36 za twardo zawsze może założyć napęd 20x36 i jest to tanie, skuteczne rozwiązanie.

 

Śmigałem rok na 1x10 i takie rozwiązanie nie sprawdza się na zawodach. Brakuje zarówno stopniowania w skrajnych zakresach, jak i prędkości po obu stronach. Dodanie zębatki 50 z tyłu i 2 przełożeń nic tu nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra musze tu sprostowac kilka faktow.

 

Waga mnie nie interesuje- dogmat u mnie.

Wazylem 107 kg teraz juz jest 96 kg- 11 kg odchudania w moim przypadku bylo 300 razy lepsza inwestycja niz 2 kg za 2000 zl w rowerze.

 

MokryXD

Gdybys wiedzial ile moj HT wazy to bys dostal paraplegi zawalu i udaru mozgu naraz.

Podpowiem tylko ze 2 cannondale f29 z napedem 1x11 by sie w wadze mojego zmiescily z lekkim zapasem.

 

No ale mie o tym mowa zatem do sedna.

 

Ciesze sie ze sa sunrace 11-46 - mam nadzieje ze beda dalej dostepne.

 

Zamysl wejscia na 1x11 przyszedl w momencie empirycznego sprawdzenia dzialania napedu u kolegi wlasnie we wspomnianym cannonie f29. 2 argument to tzw jajo NW ktore podobno jest bardzo dobre dla kolan i do podjezdzania. Czy to jest prawda?

I teraz pytanie.

Czy jajo 28-32 wejdzie na korbe slx 3 rz m670 o rozstawie srub 104 mm?

Czy jajo pomaga w podjezdzaniu i chroni kolana przed destrukcja?

 

Mateusz30

 

Ja sie nie scigam i raczej nie zamiezam

Celuje w jak najmniejsza ilosc elementow zbednych.do tego w gory zawsze mozna zmienic blat. Czy uwazasz ze dla beznapinkowego explorowania terenu bez scigania trzeba 2x10? Pewne etapy moge isc z buta jak bedzie trzeba.

Ps:

Pierwotnie myslalem nad 2x 11 ale jednak albo 1x11 albo zostaje przy 2x10

Pozdrawoam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze wątpię aby jakieś obiektywne badania na temat wpływu owalnych zębatek na "destrukcję" kolan były przeprowadzone. Jakiekolwiek opinie będą będą raczej mało wartościowe, coś jak "mi na stawy pomogła galaretka i udowodnij mi że nie". Bez badań każda opinia to może być efekt placebo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W tej chwili nie ma żadnego powodu przechodzić na napęd 11rz. 10rz jest tańszy i 2x10 to w tej chwili optimum. Wystarczające stopniowanie i pełen zakres.

Nic dodać, nic ująć.

 

Panowie, prawda jest taka, że większość rowerzystów turystycznych (skoro się nie ścigacie to chyba  takie określenie jest najlepsze) jeżdżących na 1x11 XT zakupiło swoje napędy pod wpływem mody. Jaka prostota, jakie ułatwienia? Co w tym jest prostszego, brak jednej manetki i przerzutki? Czy to was w czymś spowalnia gdy jedziecie turystycznie po łące, lesie i ulicy? Dokładnie tak samo będziecie jechali na napędzie 2x10 i 2x9. Jak ktoś twierdzi, że mu zakres za duży, to niech da ciaśniejszą kasetę, są takie. 

Ja podpisuję się dwoma rękoma pod tym co Mateusz napisał, też ścigam się czasami w zawodach zajmując miejsca w pierwszej połowie pierwszej ćwiartki MINI i absolutnie bym nie przeszedł na 1x11 w obecnej postaci, bo jest i mało precyzyjne i brakuje zakresu. Może 1x12 SRAMA, ale nie za te pieniądze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...