Skocz do zawartości

[Rower] 27,5 Silverback Slade 2 2015 czy warto?


Czikos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich tak na początek, jestem właśnie na etapie poszukiwania roweru który będzie mi służył parę lat na trasach głównie poza miejskich, oraz na dojazdy do pracy (tutaj szuter/asfalt).Po paru dniach szukania i porównywania różnych modeli mój wybór padł na takiego MTB 27,5 Sliverback Slade 2 .Jako że moją przygodę z rowerami przerwał wyjazd kilka lat temu, można powiedzieć ze nie jestem na bieżąco i tutaj moje pytanie : Czy taki sprzęt będzie dla mnie odpowiedni i odwdzięczy się bezproblemową jazdą przez parę lat ? Czy jednak skłaniać się ku Polskim producentom ? Jeśli ktoś z Was taki rower użytkuje prosiłbym o wyrażenie opinii na jego temat gdyż ciężko coś znaleźć w necie o tym producencie i tym modelu. Głównie interesuje mnie żywotność ramy (mam 185 i ponad 90 kg wagi ), bo co do osprzętu to uważam ze spełni swoją rolę. A tutaj link do aukcji:

http://allegro.pl/27-5-silverback-slade-2-slx-revelation-wyprzedaz-i6024967785.html

Oczywiście przed zakupem mam zamiar tam podjechać i go dosiąść ;) ,ale ode mnie to ponad 200 km więc wolałbym wiedzieć co nieco wcześniej... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę testował w sklepie na jakim kole będzie dla mnie bardziej komfortowo, ładnych parę lat temu jeździłem na 26", stąd mój pierwszy wybór 27,5". Poza tym mamy w okolicy kilka fajnych singletrack'ów a podobno 27,5" jest bardziej zwrotne :) ot taki kompromis, ale pożyjemy zobaczymy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co niby można przetestować w sklepie - komfort pozycji na rowerze nie zależy od kół, takie rzeczy jak różnicę w jeździe testuje się w terenie, nic nie wiesz, powtarzasz sztampowe slogany o zwrotności, a to jest dużo bardziej skomplikowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tan dojazd do pracy to jakieś 5km, ale poczytałem trochę odnośnie 29" i może rzeczywiście będzie to dla mnie lepszy wybór. Więc znalazłem inny model, prosiłbym o jakieś sugestie i opinie czy w tej cenie to zakup opłacalny? 

 

http://allegro.pl/rower-29er-silverback-sola-3-rock-shox-slx-2016-i5967191750.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę perfidnie oszczędzili na wyposażeniu , piasty słabe i pod szybkozamykacz, słabe hamulce, nietypowy napęd jak na 29", Już ktoś na forum miał problemy z obsługą gwarancyjną tej marki (rama, jakieś problemy z piastami). Nie jest pewne czy kąt podsiodłowy jest faktycznie taki jak w specyfikacji.

Poza tym ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena tego roweru nie jest prawdopodobnie do stargowania, podejrzewam, że w sklepach można stargować wyjściowe ceny na rowery i wtedy będzie rower w podobnej cenie, podobnie lub lepiej wyposażony, z gwarancją na miejscu.

To tylko przykład,  na pewno cena w sklepie do stargowania, a ma już sztywne osie i napęd zaprojektowany pod 29" :

http://www.kross.pl/pl/2016/mtb-xc-29/level-b7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już Ci sprzedali 29er a Ty łyknąłeś jak pelikan. Jeszcze bym zrozumiał jak byś był przekonany bo objechałeś oba rozmiary. Dla średniej kichy są rozmiary L i XL czyli pod Twój wzrost. Nie da się na tym jeżdzić, są za małe czy o co biega?? W przypadku pierwszej propozycji jest o tyle dobrze, że nawet jak by rama pierdyknęła dzień po zakupie to i tak jest się nadal na plus pod względem zapakowanych tam gratów. 

Ale jak ma być już koniecznie 29er to ten B7 wypada bardzo fajnie. Byle nie kupić przerośniętej ramy jak to często bywa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiary ramy to i pod koło 26" były, i nic z tego nie wynika ...  a co do porównania własności jezdnych i komfortu, to niestety 27,5" nie jest w połowie pomiędzy 26" a 29".

I nie zapominać, że piszemy tu o sztywnej ramie dla wysokiej osoby.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest u mnie w okolicy kilku dealerów Kross'a ,jak tylko wrócę ze szkolenia to będę ich atakował, zobaczymy ile będą wołać za ten model. Jak będą bardzo marudzić to tutaj gościu z Lublina ma niezłą promocję, tyle że hamulce słabsze i te piasty ...

 

http://allegro.pl/kross-level-b7-m-19-lublin-i6086442076.html

 

Jak będę po wizycie w sklepach to na pewno dam znać czym mnie uraczyli 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, trochę minęło od mojej ostatniej wizyty, a z racji tego że zobowiązałem się że się odezwę po krótcce opisze moje wrażenia z wizyty w sklepie :). Trafiłem do sklepu w Tychach a tam mierzyłem nowego Kross'a B8, jak przystało zrobiłem rundkę po okolicy ale niestety jakoś ta rama mi nie podeszła. Może po kilku dniach bym się przyzwyczaił do tej leżącej pozycji ale jednak odpuściłem. Na szczęście mieli również inne marki, siadłem na rowerek Author Instinct 29 z 2015 i jak dla mnie o wiele lepiej, pozycja też lekko pochylona ale dużo wygodniej. Po objechaniu okolicy stałem się szczęśliwym posiadaczem tego modelu, jak na razie około 200km za mną i banan z twarzy nie zchodzi. Dzięki za wszystkie sugestie i pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...