Skocz do zawartości

[Wyprawa] Rowerowa Istria na przedłużoną majówkę


blindchild

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam chętnych na przedłużoną majówkę 30.04-07.05 na Istrii :) Przejazd wypożyczonym busem 5 osób 5 rowerów trasy głównie asfalt, spanie w wynajętym apartamencie. Plan to pojeździć po okolicy zahaczyć o wybrzeże Słowenii a być może i jaskinie postojną skoczyć do włoskiego Triestu na pizze, przepłynąć na wyspy Briońskie, przejechać przylądek Kamjenak. Generalnie to przy lokalnej orahovicy przychodzą najlepsze pomysły więc zapraszam. Szacowany koszt 600zł na głowę + wyżywienie i atrakcje okolicy ;)

No chyba, że ktoś ma własny samochód dostosowany do przewozu co najmniej 4 rowerów to wyjdzie jeszcze taniej :)
PS Koszty były liczone dla trasy Gliwice-Pula

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

głównie asfalt

 

Cześć,

 

Jak bardzo głównie? :) Tzn np. w grę wchodzi tylko góral, czy ewentualnie też szosa z bardziej przełajową oponą?

 

@kamfan  Pewnie dlatego, że jest ciepło, jest świetne żarcie, tanie wino po kooperatywach (nie mówię, że w Czechach nie), a połączenie gór i morza to fajna sprawa. No i kultura rowerowa na wysokim poziomie.

 

pzdr

Fawlty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

@kamfan  Pewnie dlatego, że jest ciepło, jest świetne żarcie, tanie wino po kooperatywach (nie mówię, że w Czechach nie), a połączenie gór i morza to fajna sprawa. No i kultura rowerowa na wysokim poziomie.

No to są już jakieś konkretne argumenty :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, wiem, że jest wiele lepszych kierunków na rower ale w alpach Julijskich  Taurach austriackich  czy Karpatach Rumunskich może być dość zimno o tej porze roku. Czechy mam na co dzień bo mieszkam niedaleko no i właśnie chcę się wyrwać z Polski chociaż na tą majówkę :) Do tego filmiku bym się nie przywiązywał byłem w Chorwacji 4 razy i jak dla mnie tam jest nieporównywalnie pieknie w stosunku do zagłębia śląskiego :)

Jeśli chodzi o te trasy to można np coś pokleić z różnych stron www np http://www.istria-bike.com/en/bike_trails i tam proporcje asfaltu do reszty to jakieś 85% Sam jeżdżę na crossie więc raczej będę się chciał trzymać asfaltu i dróg utwardzonych. Co do samych Gór to bym się nie nastawiał na jakieś wielkie wyczyny tam na Istrii jest tylko na północnym wschodzie pasmo górskie ze szczytem1200mnpm. Byłem w Senj to trochę nie ten kierunek :P Nie jadę tam robić km. na razie jestem nastawiony na jazdę 70km+jakieś zwiedzanie kąpiel morska piwko/winko/grill i powtórka z rana ;) Może akurat komuś będzie odpowiadał taki styl wysiłku połączonego z chilloutem ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...