Skocz do zawartości

[pompka rowerowa] Jaka do 30zl?


Arkadius88

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuje pompki montowanej na ramie (taka przenosna :D) ktora bedzie kompromisem pomedzy cena i jakoscia. Myslalem nad jakims Authorem np. >>TAKIM<<. Pomozcie.

 

Bedac dzisiaj w makro widzialem ciekawa pompke z SIGMA SPORT. Kosztowala 25zl ale jak zacisnalem ten "wylot powietrza" palcem i "pompnąłem" to udało mi sie utrzymac to powietrze w srodku. Stwierdzilem wiec ze slabo "cisnie" powietrze. Przepraszam za dziwne okreslenia :D Mam nadzieje ze rozumiecie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje pompki montowanej na ramie (taka przenosna :D) ktora bedzie kompromisem pomedzy cena i jakoscia. Myslalem nad jakims Authorem np. >>TAKIM<<. Pomozcie.

 

Bedac dzisiaj w makro widzialem ciekawa pompke z SIGMA SPORT. Kosztowala 25zl ale jak zacisnalem ten "wylot powietrza" palcem i "pompnąłem" to udało mi sie utrzymac to powietrze w srodku. Stwierdzilem wiec ze slabo "cisnie" powietrze. Przepraszam za dziwne okreslenia :P Mam nadzieje ze rozumiecie :D

dobre sa sks. np rookie xl. aluminiowy korpus, metalowy tlok, uszczelka na glowice. do wszystkich zaworow. kupilem druga po tym jak zgubilem poprzednia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy >>TA<< pompka jest warta uwagi za 25zl? Mam okazje ja za tyle kupic ale mam pewne watpliwosci co do dzialania. Przedstawilem je juz w pierwszym poscie ale powtorze troche dokladniej. Pompka PODOBNO pompuje do 12 barów /170 PSI. A wiec czy to mozliwe ze przytrzymujac palcem wylot powietrza i wykonujac "pompniecie" mozna zatrzymac powietrze w srodku??? Co prawda gdy lekko poluzuje palec to stloczone powietrze jest automatycznie wypychane na zewnatrz no ale jednak fakt faktem mozna sila zmusic pompke to "nie wypuszczania" powietrza.

 

Nie wiem czy ktokolwiek cos z tego zrozumie no ale mam taka nadzieje. Czy to normalne czy po prostu pompka pompuje za slabo???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos zna odpowiedz na moje pytanie? To wazne bo dzis chce jechac po te pompke. Pytanie brzmi: czy w dobrej pompce da sie zablokowac palcem wylot powietrza. Co wazne powietrze nie ulatnia sie tylko tloczy sie w srodku. Po poluzowaniu palca wydostaje sie z wnetrza (jest dosyc mocno stloczone).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz zdazylem to opanowac :P Po prostu poluzowalem lekko ta nakretke na gorze wentyla i dziala :P Pomka mnie kosztowala 16.50 ale jak na razie nie zaluje. Probowalem pompowac i dziala dobrze zarowno na wentylu presta jak i samochodowym :D Dzieki za pomoc Rulez. A tak na marginesie, powinienem poluzowywac ta nakretke czy ja calkowicie odkrecac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pompeczke Decathlonową za całe 7 zł :D. Montowana na ramie pod koszyk z bidonem, powiem tak : zdziwiłem sie pozytywnie, w sumie to tylko 7 zeta a pompeczka daje rade, naprawde przydatna jak sie dużo jezdzi w teren, dość pewnie siedzi w uchwycie, ani razu mi nie wypadła czy sie obsuneła przy skokach, szybkiej jezdzie. Także ja ze swojej stony polecam. na razie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Arkadius88 "

Ta pompka lubi wyskoczyć z uchwytu (jedną taką zgubiłem , ale po niezłej glebie - zauważyłem dopiero po pewnym czasie - gdy się okazało że mam kichę) teraz zabezpieczyłem ją dodatkowo .

Co do nakrętki w zaworku - tak jak sam napisałeś - wystarczy trochę poluzować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...