Skocz do zawartości

[hamulce tarczowe] Montaż tylnego hamulca tarczowego pod Kross Hexagon x2


KonradMTB

Rekomendowane odpowiedzi

No to wybór jest spory. Avid bb7 jest podobno lepszy od nie jednego hydraulika , ale swoje kosztuje. Hayes mx , avid bb5 i kilka innych modeli jest spoko. Nie miałem żadnego z nich więc szerzej się nie wypowiem , ale poczytaj opinie , ewentualnie może tobo się wypowie na ich temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dniu babci i dziadka pojawił się niespodziewany zastrzyk gotówki więc chyba mogę zdecydować się na shimano slx z tyłu i jakieś beleco na przód, oczywiście przejściowo.

 

http://allegro.pl/shimano-hamulec-slx-br-m675-okl-zywiczna-tyl-cr-i5037157867.html  -  SLX

 

Ale znalazłem też coś takiego. Może byłyby lepszym rozwiązaniem, ale czekam na wasze opinie.

 

http://allegro.pl/hamulec-avid-sram-x0-tyl-tarcza-avid160-gratis-i5933136302.html#thumb/1

 

http://allegro.pl/hamulec-hydrauliczny-sram-db3-przewod-180cm-tyl-i5749665723.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avidy też ciekną ale nie jestem w stanie powiedzieć które modele są z tych cieknących. 

SLX to dobry wybór , tylko czemu slx na tył a przód byle co? Na twoim miejscu dał bym na przód SLX , bo wiadomo że przodem zatrzymujesz się szybciej. No ale jeśli tak chcesz to twój wybór. Na SLX nie będziesz narzekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę wysnuwać daleko idących wniosków, ale odnoszę wrażenie że autor ma "naście" lat i potrzebuje hamulca żeby efektywnie blokować tylne koło.

 

Zakładanie dobrego hamulca na tył i kaszany na przód to skrajna głupota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przecież do zablokowania tylnego koła to tak naprawdę wystarczy byle co, bo przy hamowaniu leci się do przodu i je odciąża.

 

Nie bez powodu z tyłu są zwykle mniejsze tarcze (czasem i 140 wystarczy). Jeździłem kiedyś na rowerze, który miał z przodu tarcze, a z tyłu V-ke i też blokował koło na zawołanie chociaż irytująca była zbyt wyraźna różnica między przodem, a tyłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@offtop Ehh, to moja druga próba uzyskania kulturalnych odpowiedzi na tym forum i faktycznie część z nich taka była, ale niektórzy koledzy wyżej postanowili naskoczyć na mnie z powodu mojej niewiedzy, to przykre. Jeżdżę w czymś a la DH, ale oczywiście nie porywam się z motyką na słońcę, nie ten sprzęt. A poważniej zacząłem interesować się tematem dopiero w ostatnie wakacje. Nie da się wiedzieć wszystkiego od raz.

 

W takim razie SLX na przód a na tył może jakiś mechaniczny? Przynajmniej chwilowo, bo remoncik roweru i tak już nieco odbiegł cenowo od planu. Chciałem wyrobić się na kwiecień, kiedy będę miał więcej czasu, ale trudno. Byle był skończony na lato.

 

Dziękuję za kulturalne odpowiedzi, jeśli macie jeszcze jakieś rady, chętnie poczytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...