Skocz do zawartości

[kubek termiczny] użytek codzienny


MokryxD

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Zima się zbliża, to i człowiek chciałby się czegoś ciepłego napić poza domem. Jako, że do szkoły dojeżdżam, to często jedyne o czym marzę to łyku ciepłego napoju.

Nie mam doświadczenia w tej dziedzinie sprzętu, więc szukam porady.

Cena do około 100zł, wiadomo jak bardzo warto to coś się dorzuci, ale bez przesady.

Chciałbym, żeby był możliwie bardzo metalowy - wrzucasz do torby, plecaka i nie martwisz się, że pęknie czy coś.

Możliwie długo trzymał temperaturę napoju - termos klasyczny odpada.

NIE MOŻE KAPAĆ, ani inne pocenie się - wrzucam do torby i zapominam, a nie modlę się czy na pewno jeszcze moje rzeczy wewnątrz są suche czy już nie.

Kolory czy kształt bez większego znaczenia, ale raczej coś klasycznego (fluo zieleń mimo że modna w kolarstwie, to na codzień raczej wolę coś stonowanego).

 

Prosiłbym o pomoc osoby z jakimś doświadczeniem, czego szukać, a czego się wystrzegać.

Od razu uprzedzam propozycje, kawa z automatu w szkole to błoto, a codzienne wizyty w MC albo Starbucks to bankructwo w miesiąc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej,

 

Ja używałem przez jakiś czas takiego i bardzo sobie ceniłem.: Primus Commuter mug. Są dwie wersje, stalowa i plastikowa. Bardzo wygodny przycisk i w pełni szczelny. Na innych kubkach się nie znam, ale ten trzyma bardzo dobrze według mnie.

 

Kubki są fajne, ale termosy są dużo lepsze pod względem termicznym. Dlatego, jeżeli zależy CI na trzymaniu ciepła to polecam jakiś termos mały typu 400-500ml.  

 

Jest na przykład taki termos tej samej firmy, Primus, który jest hybrydowy, czyli, że można pić jak z kubka (nie pamiętam nazwy modelu) ale on już nieco ponad 100zł.

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem dlaczego odrzucasz termos. To jest urządzenie najlepiej trzymające ciepło i najbardziej szczelne gdyż ma zamknięcie zakręcane. Pojemność termosów jest dowolna od szklanki do 1 l litra.

Kubki termiczne w większości mają pokrywę wciskaną więc nie szczelną. Miałem kubek z pokrywą zakręcaną. Ona była szczelna. Ustnik także był szczelny ale nie na tyle abym zaryzykował przenoszenie w plecaku gdzie przecież rzeczy stale się przemieszczają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termos jest mniej poręczny w używaniu, choć jak kubek ma być w środku trzymany to już dużo nie zmienia.

Ja jak dostałem z firmy taki kubek to wożę go w bocznej kieszeni, żeby w miarę łatwo sięgnąć. W zasadzie mieściłby się w koszyku na bidon, ale szkoda mi go porysować, a i większe ryzyko ubłocenia ustnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem dlaczego odrzucasz termos. To jest urządzenie najlepiej trzymające ciepło i najbardziej szczelne gdyż ma zamknięcie zakręcane. Pojemność termosów jest dowolna od szklanki do 1 l litra.

Kubki termiczne w większości mają pokrywę wciskaną więc nie szczelną. Miałem kubek z pokrywą zakręcaną. Ona była szczelna. Ustnik także był szczelny ale nie na tyle abym zaryzykował przenoszenie w plecaku gdzie przecież rzeczy stale się przemieszczają.

Ja nie boję się o nieszczelność w moim kubku. Bez stresu wkładam go do plecaka, a nawet jak prowadzę samochód to daję go na siedzenie pasażera. Jednak odkręcanie zakrętki w normalnym termosie może być uciążliwe, dlatego termos hybrydowy wydaje się być dobrą opcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam już około roku Contigo byron. Dobrze trzyma ciepło. Nic dotychczas mi się z niego nie wylało. Po nalaniu napoju śmiało można położyć obok książek, ale już po pierwszym napiciu się lepiej odłożyć do osobnej kieszeni albo przetrzeć pokrywę chusteczką, gdyż w zagłębieniu pozostaje kilka kropel. To jeden z dwóch małych minusów wg mnie. Drugi- dość ciężko umyć gumowy 'dzyndzel' blokujący przepływ napoju. Przydatne smukłe palce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego odrzucasz klasyczny termos? 

 

Największa zaleta termosu jest taka że choć bardzo dobrze trzyma temperaturę to jednak można sobie część płynu przelać do kubka i wypić po ochłodzeniu a pozostały płyn dalej trzyma temperaturę. 

 

A w przypadku kubka termicznego z reguły musisz całą zawartość wypić na raz, z tego względu że ochłodzona do temperatury zdatnej do picia dłużej już jej nie utrzyma. 

 

Do tego problem szczelności - najpewniejszy jest zakręcany korek bez systemu klikania. Prosty i niezawodny. Nie ma żadnych obaw że cokolwiek się wyleje. 

 

Jeśli mam coś polecić to polskie termosy Termite Warhead. Są świetne.

 

Do tego względu że do małego termosu 0,35l (a jak wiadomo im mniej płynu tym krócej trzyma on temperaturę) kawę robię 20 minut przed wyjazdem do pracy i zakręcam przed samym wyjazdem żeby trochę ostygła. W przeciwnym wypadku po dwóch godzinach trzeba za długo czekać żeby wystygła a i tak pod koniec zmiany ciągle jest ciepła. 

 

Mam drugi termos tej firmy - litrowy ale choć jest jeszcze lepsze to za duży do codziennego użytku. 

 

Także jeśli miałbym się decydować na kubek to też z tej firmy. Widzę że mają modele z zakręcanym korkiem - powinny być szczelne. Z tym że weź pod uwagę to co napisałem wcześniej na temat kubków i termosów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termos odrzucam ze względu, że musiałbym mieć jeszcze kubek do niego, a nie mam miejsca na noszenie jeszcze tego. Nie zależy mi, żeby napój był gorący przez pół dnia, ale wychodząc z domu o 6:30 chciałbym móc o 8smej napić się czegoś ciepłego.

Choć większość propozycji jest już ponad ceną, to myślę że któryś z nich zagości w mojej torbie/plecaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie mogę polecić VERTIGO Neverland'a. 

Kupiony jakiś miesiąc temu, czyli nie dawno ale używany co dziennie. Znalazłem go w outlecie REGATTA za chyba 70 zł.. Szczelny w 100%, gorące napoje dodatkowo zwiększają szczelność dociskając uszczelkę. Dodatkowym plusem jest to, że praktycznie nie masz możliwości zapomnieć go zamknąć. Metalowy, zakrętka z solidnego plastiku. Gwarancja 2 lata. Na razie jedynym minusem jest kształt (nie mieści się w stojaku w samochodzie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...