Skocz do zawartości

[Wyprawa] Warszawa - Litwa (Wilno, Kłajpeda) - Warszawa


Gawciu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
 
szukam towarzysza/towarzyszki do wspólnej wyprawy na Litwę.
Jestem dopiero w trakcie planowania dokładnej trasy.
 
Termin wyjazdu: 9/10 sierpnia 2015
Długość trasy: przy aktualnym założeniu ok. 1700km.
Czas trwania: Moim zdaniem ok. 17dni wliczając w to trzy dni na zwiedzanie Wilna, Kowna i Kłajpedy wraz z Mierzeją Kurońską.
Noclegi: CS, WS, kampingi. Do ustalenia.
 
Szukam towarzyskiej osoby zbliżonej do mnie wiekiem (18-28?).
 
Zarys trasy:
Przez Polskę chciałbym przejechać trasą Warszawa - Ostrołęka - Augustów.
Na Litwie w pierwszej kolejności chciałbym skupić się na Wilnie i okolicy (zamek w Trokach, Muzeum centrum Europy).
Po drodze do Kowna zahaczyć o mityczną stolicę Litwy, Kernave, i z Kowna przejechać do Kłajpedy podziwiając również widoki Mierzei Kurońskiej.
Powrót trasą położoną niżej od tej trasy Kowno - Kłajpeda, do okolic Mariampolu i przez Polskę Suwałki - Giżycko - Mrągowo/Olsztyn i na południe do Warszawy.
 
Czas trwania wyprawy jak i miejsca, które chciałbym zwiedzić są jeszcze w fazie przygotowawczej. Wszystko jest do dogadania się.
 
Poglądowa mapka
 
Pozdrawiam
Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę za bardzo ingerować w Twoje plany ale może chociaż zechcesz wziąć pod uwagę rady starszego kolegi sakwiarza.

Na Twoim miejscu ja bym tour po Polsce odpuścił i skupił się tyko na Litwie dojeżdżając pod granicę pociągiem. Litwa ma wiele zabytków i warto wdepnąć w miejsca, które nie stoją w przewodniku na pierwszym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to jedna z opcji, którą rozważałem.

Póki co zostałem przy tej trasie bo chciałem przejechać przez nasze Mazury, których do tej pory nie miałem okazji za bardzo odwiedzać. A na pewno nie w takiej skali.

Faktem jest, że to tylko głównie by był przejazd przez Mazury ale jednak zostały wpisane w plan.

 

To zależy jeszcze nie tylko ode mnie, tak jak napisałem plan jest ruchomy. Czekam tylko na kogoś z kim mógłbym pojechać i wtedy można zacząć myśleć szerzej o trasie.

 

Z racji braku doświadczenia jestem bardzo otwarty na wszelkie wskazówki i porady, dziękuję:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jestem z Ostrowca Świętokrzayskiego i zainteresował mnie twój temat odnośnie tej wyprawy.

Chętnie bym się dołączył, tylko najpierw chciałbym się z Tobą spotkać.

Powiedz mi czy 02.08.2015 bedziesz w Warszawie bo tak się składa że akurat tam zawitam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem spoko pomysł wyprawy rowerowej tylko na przyszłość moim zdaniem lepiej ogłaszać się szybciej. Do terminu 2 tygodnie, więc dla mnie tak srednio. Mimo że jestem z wawy i rowerowo zawsze chciałem ten kierunek zwiedzić, szczególnie Mazury. Na Litwie mam teżkumpl, który mógłby nas przenocować w Wilnie.

Ale to może innym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...