Skocz do zawartości

[GPS] Garmin EDGE 810 - prowadzenie po śladzie


jepek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Chcę kupić Garmina 810 EDGE ponieważ sporo jeżdzę w nieznanym mi terenie, a lubię wcześniej zaplanować sobie trasę. Teraz często się zdarza, że muszę się zatrzymać, wyciągnąć telefon i sprawdzić gdzie jestem i gdzie powinienem skręcić.

 

Tu pojawia się pytanie czy Garmin 810 poradzi sobie z prowadzeniem mnie po wcześniej wytyczonej trasie np w Stravie? Na forach są szczątkowe informacje na ten temat, niektórzy piszą, że urządzenie początkowo prowadzi po wcześniej zaplanowanej i zaimportowanej trasie, a następnie przelicza je po swojemu więc traci to sens. Czy ktoś z posiadaczy może to potwierdzić/zaprzeczyć? Prowadzenie po wgranej ścieżce to jedna z głównych interesujących mnie funkcji w tym urządzeniu.

 

Czy opłaca się kupić urządzenie w bundlu z mapą CityNavigator? Do urządzenia zamierzam dokupić mapę TOPO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primo: MAP NIE KUPUJ !! za free ściągasz OSM lub openstreet.

Druga sprawa nie wiem jak planowanie na stravie, ja trasę planuje na stronie bikeroutetoaster później po kabelku do garniaka i odpalasz jako kurs. Przy eksportowaniu pliku zaznaczasz by 50m przed zakrętem dawał ostrzeżenie i w drogę, nie musisz mieć nonstop podglądu na mapę. Prowadzi jak po sznurku, oczywiście sam licznik też musisz ustawić.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie kupować? W zestawie jest taniej, a OSM zawsze można potem wgrać jak będzie potrzeba.

Mam u siebie tą garminową opartą na osm i do miasta może być, ale w teren np. nie ma poziomic, ze szlakami też problem.

Najlepiej dokładnie sobie przejrzeć jak w praktyce te mapy wyglądają. Ja nie żałuję, że kupiłem PLTopo.

 

Odnośnie nawigowania, to mam doświadczenia jedynie dla Edge Touring Plus i po pierwszej próbie z wgranym śladem wyłączyłem przeliczanie trasy, bo mnie uparcie przekierowywało nie tam gdzie chciałem (na równoległą drogę). Została sama trasa naniesiona na mapę i musiałem sam pilnować (jak dla mnie to był lepszy wariant).

 

Trasy można planować przy pomocy garminowego BaseCamp. Podłączasz licznik do komputera, odpalasz program, czekasz na załadowanie map (polecam wsadzać kartę z mapą w czytnik, o wiele szybciej idzie). Wybierasz rodzaj trasy i zaznaczasz kolejne punkty. Bywa to mniej lub bardziej upierdliwe w zależności jakie profile dróg ma mapa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem już zestaw bez map, ale myślę że mógłbym jeszcze zmodyfikować zamówienie. Zestaw z mapą CityNavigator jest o 20€ droższy. Przyznam szczerze, że nie wiem co teraz zrobić. Niby 20€ to niewiele, ale jeśli mapa okaże się bezużyteczna to bez sensu ją też kupować.

 

Myślę, że mapy PLTopo tak czy inaczej będę musiał zakupić.

 

Dzięki za nakreślenie jak wygląda prowadzenie po śladzie. Mam nadzieję, że mi to wystarczy w nieznanym terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...