Skocz do zawartości

[napój]woda z cukrem


Maki

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam tak ,ze jak jade nie potrzebuje pica (chyba ,ze jade dluzsze traski) ,a gdy sie zatrzymam ,albo dojade na miejsce zrobie pare lykow i dalej w droge. Tak bez picia nawet w cieply dzien moge przejchac ok 30-35km :) Jakos gdy jade nie mam takiej potrzeby ,zeby co chwile siegac po picie. Na wyscigach tak samo. Napije sie przed wyscigiem i po ,a w trakcie nie musze wozic dodatkowego ciezaru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak ,ze jak jade nie potrzebuje pica (chyba ,ze jade dluzsze traski) ,a gdy sie zatrzymam ,albo dojade na miejsce zrobie pare lykow i dalej w droge. Tak bez picia nawet w cieply dzien moge przejchac ok 30-35km :) Jakos gdy jade nie mam takiej potrzeby ,zeby co chwile siegac po picie. Na wyscigach tak samo. Napije sie przed wyscigiem i po ,a w trakcie nie musze wozic dodatkowego ciezaru :)

 

 

to robisz źle... w takie upały jak ostatnio to trzeba pić dużo wody by się nawadniać, co z tego że nie czujesz pragnienia, właśnie jak ono się pojawi to już jest za późno żeby uzupełniać tzn. organizm już jest odwodniony, a co za tym idzie ogranicza swoje możliwości,

 

ja piję samą wodę, nie dodaję nic mogę wtedy wykorzystać to do opłukania twarzy z soli podczas jazdy, a piję średnio co 10-15min po łyku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak ,ze jak jade nie potrzebuje pica (chyba ,ze jade dluzsze traski) ,a gdy sie zatrzymam ,albo dojade na miejsce zrobie pare lykow i dalej w droge. Tak bez picia nawet w cieply dzien moge przejchac ok 30-35km :D Jakos gdy jade nie mam takiej potrzeby ,zeby co chwile siegac po picie. Na wyscigach tak samo. Napije sie przed wyscigiem i po ,a w trakcie nie musze wozic dodatkowego ciezaru :P

 

 

 

Podobno jak kolarz pilby tylko wtedy kiedy czuje pragmnienie zapasy wodu odnawialyby mu sie 2-3 dni! gdzies to wyczytalem ale nie pamietam gdzie. A wiec trzeba pic zapobiegawczo nawet jak nam sie nie chce.

A i nie pic piwa i gazowanych duzo;) to odwadnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno jak kolarz pilby tylko wtedy kiedy czuje pragmnienie zapasy wodu odnawialyby mu sie 2-3 dni! gdzies to wyczytalem ale nie pamietam gdzie. A wiec trzeba pic zapobiegawczo nawet jak nam sie nie chce.

A i nie pic piwa i gazowanych duzo;) to odwadnia

 

 

dobrze mówisz, alkohol odwadnia, a pić niegazowane napoje, :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno jak kolarz pilby tylko wtedy kiedy czuje pragmnienie zapasy wodu odnawialyby mu sie 2-3 dni! gdzies to wyczytalem ale nie pamietam gdzie. A wiec trzeba pic zapobiegawczo nawet jak nam sie nie chce.

A i nie pic piwa i gazowanych duzo;) to odwadnia

 

Od nastepnej wycieczki zaczynam jezdzic z napojem niegazowanym :( Jeszcze raz wszystkim dzieki za przestroge :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wartości energetycznej nie mam pojęcia, jednak wiem, że fruktoza jest dużo gorzej przyswajana przez organizm. Powód jest taki, że zanim zostanie ona wykorzystana jako substrat energetyczny to musi ulec przemiany w wątrobie w glukozę. Tak wiec caly proces dostania sie do krwioobiegu i naszych mięśni się wydłuża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...