Skocz do zawartości

[do ok 600zł] Rower dla 6 latka 120cm


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

 

Szukam roweru 20" dla syna (120cm). Cena najchetniej do ok 600zł. Wpadl mi w oko rower z Decathlonu  B'Twin Racingboy 320 ale jak to w Decathlonie bywa, opis roweru pozostawia wiele do życzenia. Czy ktoś może coś powiedzieć o tym rowerku? Ile waży, ile warta jest ta przerzutka itd.

 

Chętnie rozważę inne propozycje. Ważne są dla mnie: tylna przerzutka, dwa hamulce ręczne v-brake i przyzwoita waga (wolę bez amortyzatora). Dobrze aby dało się zamontować bagażnik. Nie upieram się przy nowym ale chciałbym móc "przymierzyć" syna do roweru.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Pewnie już kupiłeś :-), ale:

Tego roweru z Decathlonu nie widziałem, ale szału bym się nie spodziewał. Prawdopodobnie jest dosyć ciężki, jak większość rowerków z Decathlonu. Jak chcesz znać realną wagę to musisz pójść do sklepu z wagą i go zważyć. Ogólnie to nie należy wierzyć w wagi podawane na stronach internetowych :-). Z reguły zawierają pomyłkę "reklamową".

Przerzutka jest pewnie warto ze 20-30 złotych. Za tyle można kupić nową. A tak poważnie, to w roweruch dziecinnych, nawet tych za 1100-1200 PLN montuje się prawie zawsze najtańsze przerzutki. Więc i tak nie kupisz roweru ze znacząco lepszą przerzutką. Jak się zepsuje to kupisz nową. To nie prom kosmiczny.

Ja ze swojej strony polecam Agang Capo 20 SL (wersja bez amortyzatora). Mam i uważam, że to był dobry zakup.

Plusy: lekki (9,3kg) i wygodny. Wąskie opony (niskie opory toczenia) - lekko jeździ.

Wady: osprzętowo szału nie ma, ale nic się nie psuje.

Cena: ok 900 PLN.

Z innych to warto przyjrzeć się: Author Cosmic, Kellys Marc 4.

Poszukaj w archiwum. Już kiedyś były dyskusje na ten temat.

Uwaga: rower dla dziecka TRZEBA KONIECZNIE przymierzyć! Różnice w wielkości między modelami są duże.

Ogólnie to na niezły rower trzeba dać te min. 900 PLN. Za to można je potem sensownie sprzedać jako używany.

Te za 500-600PLN z reguły kończą jako mebelki do piwnicy :-)

 

Jak kupisz to się pochwal.

Pozdrawiam,

RB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...