Skocz do zawartości

[rower] Trek Remedy 8 z 2012


Guerreiro

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ma ktoś większe doświadczenia z modelem Remedy z okolic 2012 lub ramą o podobnej pracy zawieszenia? Nabyłem taki model parę dni temu i czuję, że zawieszenie jest znacznie mniej czułe jak w moim starym Giant Reign 0 z 2007. Trek w starszych materiałach zalecał SAG 25-35% i rower na 25% wydawał się bardzo twardy i przypominał mi sztywniaka, za to w okolicach 35% zawieszenie za łatwo dochodzi do 150mm, jednak przyznam, że w ogóle tego nie odczuwam.

Nie mam wprawdzie pewności co do stanu Foxów z DRCV, ale już widzę, że jest problem z serwisowaniem ich - w wielu punktach nie chcą się zabierać za te modele z dwoma komorami powietrznymi.

 

Czy mam się spodziewać, że z Remedy nie da się zrobić "miękkiej kanapy" i rower zawsze będzie mieć nieco sportowe (wyścigowe) zacięcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być coś nie tak z damperem, bo w początkowej fazie ugięcia słychać nieco metaliczne dźwięki (pierwsze 10-15%, więc nie druga komora przy 50%) - ciche, ale jednak słyszalne. Ciężko o dobry serwis w mojej okolicy gdzieś ktoś rzucił by fachowym okiem na amortyzatory. Rower ma za sobą 3 sezony (nie w moich rękach), więc myślę że i tak należałoby wysłać foxy na serwis, słyszałem, że bardzo wrażliwe są na jego dłuższe braki.

Przy jakim SAG'u zawieszenie robi się wystarczająco miękkie w Fuelu oraz jak się zachowuje przy wartościach podanych w kalkulatorze na stronie Treka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...