Skocz do zawartości

[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych


Rekomendowane odpowiedzi

No własnie mnie też zaintrygowało, więc postanowiłem sprawdzić ;) 

Na internetach opinie są bardzo pozytywne, w języku langłydż, po naszemu nie widziałem. Przyszły dziś, nawet zamontowałem i zrobiłem kółko wkoło komina - faktycznie dają zuełnie zmienioną pozycję nadgarstka, więcej może pokręcę w weekend, ustalę sobie pozycję i zobaczymy.

 

Edytowane przez goTomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po prostu w ich miejsce zainstalowałem przycięte krótkie rogi. Monotonnie szutrowo- asfaltowo jest ulga dla dłoni, ale wg mnie to tylko namiastka możliwości baranka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, goTomek napisał:

No własnie mnie też zaintrygowało, więc postanowiłem sprawdzić ;) 

Na internetach opinie są bardzo pozytywne, w języku langłydż, po naszemu nie widziałem. Przyszły dziś, nawet zamontowałem i zrobiłem kółko wkoło komina - faktycznie dają zuełnie zmienioną pozycję nadgarstka, więcej może pokręcę w weekend, ustalę sobie pozycję i zobaczymy.

 

Kurde, pomysł niby fajny, ale jakoś nie miałbym zaufania na tym oprzeć się całym ciężarem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi chyba o lepszą kontrolę, czucie nad rowerem gdy mamy małpi chwyt ( który nieco daje odpocząć ).  W każdym razie ja przyzwyczajony do węższych kierownic i rogów uważam, że nic lepszego nie wymyślono. No, ale wąska kiera i rogi są passe. ;)

/edit

Swoją drogą zawsze się uśmiecham jak jadę z kolegą ( który oprócz mtb ma też szosę )  i widzę jak jego dłonie szukają w rowerze mtb tego chwytu górnego na łapach klamkomanetek szosowych ( których oczywiście w mtb nie ma )  po czym wracają na swoje miejsce lub łapie za kierownicę bliżej mostka ;)

Edytowane przez SoloTM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, SoloTM napisał:

 gdy mamy małpi chwyt

A to ciekawe bo nie wiedziałem jak to się nazywa a czasami tak chwytam za chwyty.

Po dwóch miesiącach objeżdżania roweru kupiłem chwyty zintegrowane z takimi prawie rogami - normalnie poczułem się jakbym wrócił do lat 90'. Tak czy inaczej drętwienia dwóch palców w dłoni przeszło jak "ręką odjął".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Janu_sz napisał:

Kurde, pomysł niby fajny, ale jakoś nie miałbym zaufania na tym oprzeć się całym ciężarem.

Nie opierasz sie całym ciężarem, główne oparcie nadal jest na gripach, tylko kciuk zamiast dołem idzie w bok, trochę faktycznie podobne to jest do chwytu na łapach w baranku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem problemy z drętwieniem połowy dłoni, bolało mnie też od łokcia w kierunku dłoni.

Przypadkiem uzdrowiałem po tym, jak uwaliłem śruby w mostku i z braku laku kupiłem o tym samym kącie, ale o 1 cm krótszy.

Od tej pory zrobiłem jakieś 3k km i ból cudownie ustąpił ( wcześniej miałem go nawet po 20 km ).

Edytowane przez Janu_sz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uchwyt na latarkę mam w 2 rowerach, czuć że to tani Chińczyk, ale robi robotę. Gumki to bardziej plastik niż guma :) Jest babol w nich bo motylek ze śrubą nie jest wkręcony w jednej części tylko sklejony (nie wiem jak to opisać). Można obracać 360 stopni,  na kierownicy leży dobrze i tak samo dobrze trzyma latarkę. Można w to wkładać różnego rozmiaru rzeczy bo jest spora regulacja (latarki, pompki i co tam tylko kto chce). Jak za tą cenę to warto kupić.

Torba zamki ma ok, otwierają i zamykają się bez problemu, torba to całość nie można odpiąć telefonu. Ja jeżdżąc na stojąco kopię w torebkę, ale nie wiem czy to nie jest indywidualna sprawa. Torebka dobrze się trzyma, nie lata. Tel 5,5 '' i jest jeszcze miejsce na coś większego Dotyk działa, obsługa bez żadnego problemu. Mam tylko problem z odblokowaniem tel (poprzez dwukrotne stuknięcie w ekran) raz działa, raz nie, ale wydaje mi się że to raczej problem telefonu niż torebki bo jak pisałem w obsłudze dotyk działa bez problemu. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, seczuan napisał:

opona schwalbe hurricane 28x1.6 

A mnie bardziej ciekawią te szfajble bo widzę, że to nowy model na 2020. Napisz jak się toczą po asfalcie.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...