Skocz do zawartości

[Solarstorm] X2 czy warto?


Kaczorak

Rekomendowane odpowiedzi

Ok. Dzięki za link  :thumbsup:  Już im napisałem obszernego maila ze wszystkimi nurtującymi mnie pytaniami - zobaczymy co mi odpiszą. Sam się nabrałem na aukcje (zapewnienia że u nas oryginał) i kupiłem podróbkę, taki zonk a chciałbym oryginał. Teraz trzeba czekać na maila zwrotnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki za link   Już im napisałem obszernego maila ze wszystkimi nurtującymi mnie pytaniami - zobaczymy co mi odpiszą. Sam się nabrałem na aukcje (zapewnienia że u nas oryginał) i kupiłem podróbkę, taki zonk a chciałbym oryginał. Teraz trzeba czekać na maila zwrotnego

To nie lepiej kupić na alibaba.com bezpośrednio od producenta w cenie 26 $ z wysyłką? Inna kwestia, że nawet sam producent wypuszcza lampki o różnej budowie (ludzie na mtbr o tym pisali).

IMO na podstawie tego testu ciężko powiedzieć czy lepszy jest oryginał czy podróbka - wszystko zależy od szczęścia, bo jest co najmniej kilka rodzajów oryginałów i podróbek (takie uroki chińskiej produkcji). Ja już pisałem, że w rękach miałem do tej chwili 4 lampki SolarStorm i każda była inna :P

 

@Punkxtr w teście brakuje mi jeszcze bardzo istotnej rzeczy w przypadku chińskich lampek, która się szybciej nagrzewa? Szkoda, że nie zajrzałeś do środka, bo tak jak piszę to która lepiej świeci i jaką ma barwę to zdecydowanie łut szczęścia - zarówno w oryginałach jak i podróbkach. Jednoznacznie jakość wykonania dałoby się stwierdzić po porównaniu elektroniku i elementów odpowiedzialnych za rozpraszanie ciepła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dla Ciebie >5500K (U2) jest przyjemną ciepłą barwą, to resztę testu można sobie odpuścić.

 

A czy na poniższym zdjęciu barwa światła jest dla Ciebie ciepła?

 

Na-szerokiej-szutrowej-drodze.jpg

 

Wyobraź sobie, że tak świeci mój MJ-880 na tych samych diodach. Zdjęcie nie było retuszowane, światło ma jeszcze chłodniejszą barwę, bo jest doświetlone MJ-872. Sama 880-tka świeci jeszcze cieplej. A teraz spójrz na fotografię z postu wyżej masz tam te same diody. Nie ma w nich żadnej powtarzalności, a przetestowałem całkiem sporo lampek na tych Cree. I właśnie ostatni egzemplarz jak na wszystkie X2, które miałem świeci ciepłą barwą. 

 

Ale do tego trzeba przeczytać test, a nie sobie odpuszczać. Ale jak kto woli :-)

 

Kamfan dzięki za uwagę. Następnym razem napiszę o nagrzewaniu się lampki. Do środka niestety nie mogłem się dostać, nie miałem pod ręką imbusa 1 mm (sic!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam.
Odkop, ale aktualny :)
Bardzo mi się spodobała ta lampka rowerowa ( nie ze względów wizualnych :) ) i jestem chętny na jej kupno.
Czy w oryginale tej lampki Solarstorm x2 trzeba wymieniać bądź cokolwiek grzebać przy pigułach, bądź w jakikolwiek sposób ingerować w chłodzenie?

Podkreślam - pytam o oryginał, oferowany na All... w okolicach 140 - 160zł przez użytkownika będącym zlinkowanym przez stronę solarstorm.pl

Czytałem również coś o X3 ,że tam nawet w oryginale LED'y "wiszą w powietrzu" oraz, że X3 to bezsens, bo sterownik i tak nie wydusi z siebie więcej niż bodajże 2,1A,- czyli jak na dwie diody, a są trzy.

Z resztą zanim się o tym dowiedziałem, to zaśmierdziała mi jedna informacja podawana przez producentów - otóż do X2 i X3 dają w standardzie identyczne pakiety Li-Ion a wszędzie podawany czas pracy X2 i X3 na tych akumulatorach jest taki sam ... Więc chyba z tym sterownikiem coś jest na rzeczy - 3 LED'y sumarycznie dostają taką samą moc jak 2 w X2...
Odgórnie zaznaczam, że ich konsumpcja energii/czas działania mnie nie rusza, bo siedzę trochę w elektronice i ogniw 18650 na własny użytek mi nie brakuje, żeby samemu zmodzić pakiet jak planuję 8,4V 8 - 9,5Ah i odpowiednią ładowarkę do tego.

Także kończąc moje pytanie -jeszcze raz - mówimy tylko o oryginalnych.
Pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

To i ja się zapytam.

Oficjalnie, x2 kosztuje 175zł. Zgadza się ?

To na pewno jest "oficjalny" sprzedawca?

http://allegro.pl/100-oryginal-solarstorm-x2-lampa-rowerowa-xm-l2-i5321881862.html

 

Ale, da radę znaleźć wersje tańsze:

http://www.dx.com/p/solarstorm-x2-2-x-cree-xm-l-u2-1200lm-4-mode-white-bicycle-light-black-4-x-18650-207021#.VeLzg_btlBc

http://allegro.pl/solarstorm-x2-latarka-rowerowa-2xcree-xm-l-2400lm-i5126830381.html

 

Mam rozumieć, że te w okolicach 130zł to są podróbki ? Wyżej pisaliście, że podróbki kosztują połowę tego, co oryginał. Stąd nie wiem, czy sprzedają oryginał, ale mają niższe marże, czy może chcą duże pieniądze za podróbkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pal licho przesyłki z Azji. Ja swoją x3 kupiłem od gościa na All za niecałe 100PLN z przesyłką. Od koleżki wziąłem X2 i jego lampka lepiej świeci. Problem w tym, że moja po dosłownie paru wyjazdach zaczęła padać. Winą było chyba przegrzanie bo diody zaczęły się odlutowywać czy cuś takiego. Nie jestem elektronikiem, wiem tylko tyle co mi powiedział koleżka. Lampka włączona na maksa zamiast 12 wat pobierała niecałe 5. Koleżka coś tam posmytłał, dał pastę przewodzącą i tyle. Wszystko działa ino po tym zabiegu jest pewien problem. Włączając lampkę powinno być: minimum, średni, maks i wyłączenie. Teraz nie zawsze tak mam. Często jest tak, że włącza się na średnim, później max i wyłączenie albo po maksie znów na minimum, średni i dopiero wyłączenie. Cały pakiet kombinacji. Zależy jak jej się zachce.Czasem wk$%#wia ale idzie z tym żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem, większość X3 nie ma żadnych piguł. Diody są na cienkiej aluminiowej płytce wciśnięte w body... i to wszystkie 3 na jednej

 

http://i111.photobucket.com/albums/n147/garrybunk/SolarStorm%20X3%20Bike%20Light/P1020028_zps75a3d42c.jpg~original

 

To jeszcze pół biedy... ale jak trafisz na taką

 

http://fcdn.mtbr.com/attachments/lights-night-riding/945946d1418334566-solarstorm-x3-xm-l2-u2-x3_06.jpg

 

Przykro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...