Skocz do zawartości

[dyskonty] Lidl, Biedronka, Aldi etc. odzież i akcesoria sportowe.


KolegaMisia

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano · Ukryte przez mrmorty, 12 Kwietnia 2015 - Brak powodu
Ukryte przez mrmorty, 12 Kwietnia 2015 - Brak powodu

Dzięki za info jeronimo1, jestem Ci bardzo wdzięczny. ;-)

Tak sobie pomyślałem że przegapiłem oferte "Lidl" i na nastepną będę musiał czekać do czerwca, bądź lipca. Tak to jest jak człowiek bardzo rzadko chodzi do "Lidla". :-)

Odnośnik do komentarza
Napisano · Ukryte przez mrmorty, 12 Kwietnia 2015 - Brak powodu
Ukryte przez mrmorty, 12 Kwietnia 2015 - Brak powodu

1. Myślałem by zakupić swój pierwszy licznik rowerowy (zależy mi na cenie gdyż akurat teraz mam więcej czasu na jeżdzenie, a kto wie czy za jakiś czas nie będę miał tyle czasu i czy zaś nie porzuca jeżdżenia na 2 lata, oraz mam skromny budżet) i w sklepie "Auchan" są za około: za 8zł (fajny mały, ma najważniejsze funkcje, czytelne cyfry pierwszej funkcji jak i zegarka), za 18zł (większy od pierwszego, ma wg mnie nie potrzebne dla mnie funkcje liczenia spalania kalorii, bardziej czytelne cyfry pierwszej funkcji ale mniejsze cyfry zegarka) i za 26zł (chyba większy od pierwszego, ma podświetlenie, niestety widziałem go tylko w reklamie, może nie dokładnie patrzyłem w sklepie), czy ktoś z was zakupił którykolwiek, albo wie coś więcej o tych licznikach?

 

 

 

 

Z tańszych poleciłbym jakiegoś Speedmastera. Miałem model 8000, sprawował sie bardzo dobrze. W sumie ciągle go używam, ale przerobiony na licznik kadencji ;) Niecałe 40zł, model 5000 można za jakieś 30zł dorwać a też ma dobre opinie. Dostępny w większości sklepów rowerowych. Reklamowany niby jako Sigma, lecz ani na liczniku, pudełku czy instrukcji nie ma wspomnianej nazwy tej firmy. Więc albo robią nas wszyscy w wała, albo to jakaś dyskontowa wersja ;) Największy minus że nie ma średniej prędkości...

Odnośnik do komentarza
Napisano · Ukryte przez mrmorty, 12 Kwietnia 2015 - Brak powodu
Ukryte przez mrmorty, 12 Kwietnia 2015 - Brak powodu

Siemka. :icon_cool:

 

Dzięki za odpowiedź @boogeyman. jednakże w sklepach rowerowych te liczniki sigma speedmaster 5000 chodzą po 45 -55 zł. W internecie taniej no ale cóż trzeba dodać koszty przesyłki.

Dlatego właśnie myśle nad kupnem czegoś taniego z "Auchana" najwyżej jak się nie sprawdzi, strace tylko dyche, a przy okazji popróbuję (nauczę się) montażu licznika.

 

Pozdrawiam. :icon_cool:

Odnośnik do komentarza
Napisano · Ukryte przez mrmorty, 12 Kwietnia 2015 - Brak powodu
Ukryte przez mrmorty, 12 Kwietnia 2015 - Brak powodu

Ze swojej strony zdecydowanie mogę polecić Speedmaster'a 5k, z przesyłką możesz go dostać już za 35zł. Jakoś wykonania jest świetna, dochodzi możliwość montażu na mostku, jedynym mankamentem jest, tak jak wspomniał boogeyman, brak prędkości średniej. Zdecydowanie lepiej jest dołożyć tą dychę i dostać produkt przetestowany i chwalony przez mnóstwo ludzi :)

Odnośnik do komentarza

 

 

5. Czy wogóle ktoś zakupił coś do roweru w sklepie "Auchan"?

Jakiś czas temu kupiłem letnie rękawiczki, nie pamiętam ile dałem, chyba coś koło 12-15 zeta. Na pierwsze macanie lepsze niż z Lidla, po pierwszej przejażdżce ok. Wziąłem też licznik, jakiś tam za 16PLN i na razie nie mam zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taką, pompowała tak sobie, jak na pompkę awaryjną do przyjęcia, ale oczywiście nie dało się przyzwoicie nabić dętki. Po ok. 800 km wożenia jej przy ramie rozpadła się (odkręciła się/wypadła dolna część) i na tym skończyla się jej kariera. Generalnie nie polecam.

Fajne ma tylko mocowanie z gumką obejmującą pompkę która raczej na 100% nie ma szans wypaść, teraz mocuję nim inną, małą pompkę, która z kolei miała byle jakie mocowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem przy spodenkach piszą coś dwuczęściowych wkładkach z komorami powietrznymi, nie pamiętam czy tak było w przypadku poprzednich edycji wersji z szelkami. A wszystko wyjaśni się i tak na żywo, na mrożonkach ;)

 

Pewnie okaże się, że te komory powietrzne to pęcherzyki powietrza w gąbce, czyli jak zwykle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tym narzędziu wielofunkcyjnym z lidla? Chodzi mi o rozkuwacz, czy nada się do awaryjnego rozkucia łańcucha? Czy lepiej kupić analogiczny marki kellys za 46zł?

 

Czy do tego bagażnika na szybko złącze można zamontować sensownie jakąś sakwę np taką:

http://velo.pl/akcesoria/torby-i-sakwy/author/n216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.lidl.pl/pl/oferta.htm?action=showDetail&id=33817

Miał ktoś może tą pompkę? Albo może coś więcej o niej powiedzieć? ;)

 

Kupiłem dziś bardziej z ciekawości niż potrzeby. Bardzo fajny patent z tym chowanym dwustronnym wężykiem. Pompeczka lekka i poręczna. Uchwyt do ramy też całkiem zgrabny. Tłok aluminiowy, ale niestety ze sporym fabrycznym luzem. Największy minus: plastikowy gwint do mocowania wężyka :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tym narzędziu wielofunkcyjnym z lidla? Chodzi mi o rozkuwacz, czy nada się do awaryjnego rozkucia łańcucha? Czy lepiej kupić analogiczny marki kellys za 46zł?

 

Cieszę się, że zadałeś to pytanie, bo zdopingowało mnie do własnoręcznego przetestowania tego skuwacz/rozkuwacza. Póki co ograniczyłem się tylko do wrzucenia tego multitoola do torby podsiodłowej i zadowolenia, że w razie jakby co będę miał się czym ratować.

 

Na testy znalazłem kawałek łańcucha HG40.

Próba rozkucia tego fragmentu spełzły na niczym. Trzeba mieć siłę Pudziana w dłoniach aby to utrzymać. Koniec końców wkręciłem krótki uchwyt skuwacza w imadło i w ten sposób próbowałem pozbyć się nita. W terenie imadła raczej nie będzie. Po nadużyciu siły część do trzymania w palcach się wygięła. Próbowałem wykręcić gwint aby wyjąć łańcuch, ale całość się zablokowała i tak została. Na dodatek śruba skręcająca multitoola przeskoczyła na gwintach i całość lata. Trzeba skręcić, ale nie będę tego robił tylko szukam paragonu i idę jutro oddać ten bubel do sklepu.

 

Jeśli ktoś chce kupić to mininarzędzie dla skuwacza - odradzam. Dla reszty narzędzi, w tym dołączonych łyżek do opon - może być.

 

Myślałem, że HG40 taki trudny w obróbce. Jednak wziąłem swój stary, ponad 10 letni skuwacz i z tematem poradził sobie raz-dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm tylko przyrównując ten uchwyt do tego kellysa to wyglądają tak samo. Tak samo mała dźwignia. Ja używałem w terenie kellysa i bez problemu to rozkuł i nie było problemu z dźwignią. Fakt faktem że przeskok na gwincie to już świadczy raczej o słabym materiale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano · Ukryte przez mrmorty, 21 Kwietnia 2015 - Brak powodu
Ukryte przez mrmorty, 21 Kwietnia 2015 - Brak powodu

Hmm tylko przyrównując ten uchwyt do tego kellysa to wyglądają tak samo. Tak samo mała dźwignia. Ja używałem w terenie kellysa i bez problemu to rozkuł i nie było problemu z dźwignią. Fakt faktem że przeskok na gwincie to już świadczy raczej o słabym materiale.

 

Może Kellys zrobiony jest z lepszego i trwalszego materiału. Lidlowy ulepili z g***olitu, który się gnie. Pewnie dlatego zapiekł się gwint a całość stawiała spory opór. Wydawało mi się nawet, że widziałem drobne opiłki metalu pochodzące z tej części do unieruchamiania łańcucha.

 

@alagor96

 

Od nastu lat mam takiego multitoola:

http://www.coloury.com/product_detail.php?id=22

Popękała tylko ozdobna okładzina plastikowa z jednej strony. Po za tą drobną niedogodnością reszta nadal jest sprawna. Każdy inbus nadal gotowy jest do odkręcania śrub mimo tyrania nimi.  Dlatego nie będę potępiał takich rozwiązań. Tyle, że mój staruszek nie kosztował 20 zł i nie udaje skuwacza do łańcucha.

Odnośnik do komentarza

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...