Skocz do zawartości

[dyskonty] Lidl, Biedronka, Aldi etc. odzież i akcesoria sportowe.


KolegaMisia

Rekomendowane odpowiedzi

Ja osobiście poczekam na kask ten ze światełkiem z tyłu. Wizualnie wyglądają podobnie, a ze światełkiem dyszkę tańszy. Ktoś pisał, że ten "sobotni" niby lepszy, ale nie uzasadnił czemu tak uważa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Wielokrotnie na forum powtarzałem - na zakup butów warto wybrać się po południu gdy stopa będzie już zmęczona i nieco obrzmiała. Jeśli wówczas but będzie dobrze leżał to można kupować. Jeśli coś będzie uwierało to należy zrezygnować. Jeśli nie masz możliwości wybrać się na zakupy późnym popołudniem to do przymiarki należy nałożyć jeszcze jedną skarpetę, a reszta jak wyżej.
Jako post scriptum - publicznie ostrzegam spamowiczów piszących "jutro pojadę i zobaczę" czy też "ile dają gwarancji na buty"!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam może troszkę pytanie jak laik ale to taka moja mała zagwostka. 

Czy do roweru szosowego mogę kupić te buty a'la mtb ? Czy z gładką powierzchnią? Czy buty gładkie będą kompatybilne z pedałami do mtb i odwrotnie ? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zdjęć wynika, że oba są dostosowane do systemu SPD, a dodatkowo te "głądkie" są dostosowane do SPD SL.

Nie wiem tylko czy w tych "gładkich" butach te otowry na bloki SPD SL, nie będą przeszkadzać przy pedałach SPD. Zależy od pedałów. Ja mam np. w jednym rowerze pedały Shimano PD-A530

http://www.######.pl/product-pol-36350-Pedaly-Shimano-Sora-SPD-PDA-530-.html

i przy tych pedałach, buty szosowe (z możłiwością SPD i SPD SL) nie najlepiej współpracują, a zwykłe buty MTB z tymi samymi egemplarzami bloków i ustawieniami działają bezproblemowo. I nie wiem z czego to wynika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem, że temat spodenek rowerowych z lidla był wałkowany na forum setki razy. Opinie są sprzeczne, trochę za późno by czytać cały temat bo oferta startuje juz jutro, ja sam jestem zielony w tym temacie, bo byłby to mój pierwszy stricte rowerowy strój w życiu także proszę o podsumowanie i poradę czy opłaca się je kupić? Ponoć wkładka nie taka jaka trzeba, ale dla świeżaka kupującego z kieszonkowego może wystarczyłoby, czy lepiej doskładac do czegoś lepszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiedziałeś. Jak brak funduszy na coś lepszego i strasznie się napaliłeś to i tak kupisz w Lidlu/Decu/Biedronce/itp. itd. albo zbieraj dalej. IMHO druga opcja lepsza, w Dekatlonie na koniec sezonu miewają fajne przeceny, ale jak brać to tylko najwyższe modele i na szelkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć wkładka nie taka jaka trzeba, ale dla świeżaka kupującego z kieszonkowego może wystarczyłoby, czy lepiej doskładac do czegoś lepszego?

 

Tak straszna to ta wkładka nie jest. To wprawdzie nie to samo co niebieskie/pomarańczowe z Decathlonu (grubsze), ale daje radę.

Głównym problemem spodenek z Lidla jak i chyba dużej części bokserek jest to, że po jakimś czasie jazdy wkładka przesuwa się na brzuch. Problem rozwiązują szelki, które są w tym rzucie. Dzięki temu wszystko siedzi tam gdzie powinno. Chyba, że ktoś z rozmiarówką nie trafi, bo ta w Lidlu od lat jest skopana. Crivitowa M-ka to L-ka u innych producentów więc trzeba brać rozmiar mniejszy. Tym razem również tak jest.

 

Reasumując: zanim przyjdzie okres wyprzedaży w Decathlonie, z której sam skorzystałem w grudniu, można spokojnie wybrać się do Lidla. Dzisiaj skusiłem się na spodenki czarne oraz niebieski komplet. Przyglądając się obecnym ofertom innych sklepów stacjonarnych stwierdzam, że w znacznej mierze spodenki bez szelek, z taką samą wkładką są zauważalnie droższe od tych 55 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o okulary, są bardzo fajne.
Dobrze leżą, nie uciskają i dobrze się trzymają dzięki gąbce.
Noski są elastyczne i dobrze dopasowują się do kształtu nosa.
W komplecie:
Szkła lustrzane (średnio ciemne)
Szkła lustrzane granatowe (mocno ciemne)
Szkła pomarańczowe (rozjaśnią każdy pochmurny dzień :D)
Etui
Pokrowiec z materiału
Pasek, którym można zastąpić zauszniki

Za takie pieniądze warto brać nawet do codziennego użytku :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w Lidlu. Kupiłem jak co sezon skarpetki które polecam oraz spodenki czerwono-czarne....problem w tym,że nie wiedziałem jaki rozmiar i wziąłem L i XL....i tak, L - są trochę za obcisłe i trochę ciągną szelki (mam 197cm), za to wkładka leży ok. W XL wkładka trochę uwiera i odstaje z tyłu ale siedząc na rowerze nie czuję się tego. Powiedzcie mi proszę czy ktoś z was ma modele spodenek z ubiegłych lat i czy rozciągną się one? Bo zastanawiam się nad pozostawieniem L.

Oglądałem też kaski i uważam, że jest to najlepszy produkt w aktualnej ofercie. Jak ktoś nie ma kasy na coś lepszego to polecam wyglądają naprawdę bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszulki jakoś dziwnie uszyte są i strasznie sztywny zamek mają

 

Ja kupiłem czerwono-czarną i zamek jest normalny nie jakiś mega sztywny.

Dziwny krój - L dobrze na mnie dopasowana ale strasznie długa.

Spodenki pomacałem i nie kupiłem - jak dla mine za krótkie te nogawki - gdzieś na 1/3 uda max (mam bokserki do biegania z dłuższymi nogawkami)

Kaski sa OK ale mam ten za 49 i jakoś nie poczułem potrzby wymiany na ten lepiej wentylowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, czy to normalne, że w spodenkach z lidla, gdy normalnie stoję na nogach to wkładka zachodzi aż za genitalia? :D Gdy siade na rower i pozycja staje się pochylona to wkładka cofa się i siedzi tam gdzie chyba powinna. To normalne? [emoji14]

 

Może to kwestia zbyt krótkich szelek które wciągają wkładkę tam gdzie nie trzeba? :D mam 188cm wzrostu przy 68kg wagi, a wziąłem rozmiar M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując: ........można spokojnie wybrać się do Lidla..

........ i tu się mylisz :) .........  właśnie w celu zakupu butów rowerowych SPD wybrałem się spokojnie do Lidla o g. 8.05 (otwierają o g. 8.00), wszystkie w ciągu niecałych 5 minut "rozdrapane" ani jednej pary na półce a po kątach około pięciu szczęśliwców mierzących swą "zdobycz" (w wieku takim żebyś nie powiedział, że oni akurat przyszli po takie buty na oko ok. 65+), wzrokowo tylko zapoznałem się jakie były oferowane modele :) ..... to już moja druga w tym roku nie udana próba zakupu w tym "salonie" ..... chyba odpuszczę sobie to głupie i spokojne polowanie i dokonam zakupu w normalnej cenie i pewne jakościowo obuwie Shimano. Jestem już zniesmaczony tą sytuacją zakupową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam 188/189cm wzrostu, waga 68-70. Spodenki rowerowe krótkie jak i koszulkę rowerową wziąłem w rozmiarze M. Również kupiłem koszulkę termo i również rozmiar L.

 

Koszulka oraz spodenki rowerowe były zdecydowanie za luźne.

Heh, czyli znów sprzeczne opinie. Dla jednego na mój wzrost Mki za luźne, dla drugiego xl to minimum :D Boje się ze większy rozmiar sprawi że nogawki będą za luźne.

 

Tak dla porównania copone, ile ważysz jeśli można wiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty bez wentylacji - pomacałem (obie wersje) i odpuściłem. Ja lubię przewiewne a tu jakieś pięć dziurek na krzyż - wentylacja pomijalna. Wygląd taki sobie. Nie robią dobrego wrażenia. Zastanawiałem się nad tymi butami chociaż nie mam i na razie nie planuję spd - ale pod noski bez pasków jakoś mnie nie przekowały w ogóle. Chyba się dołożę i kupię coś bardziej przewiewnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

........ i tu się mylisz :) .........  właśnie w celu zakupu butów rowerowych SPD wybrałem się spokojnie do Lidla o g. 8.05 (otwierają o g. 8.00), 

 

Nie w tym sensie "spokojnie", co można wywnioskować z tego co napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...