Skocz do zawartości

Krótsza kierownica/ gięta/ prosta


authorP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na forum jestem nowy więc nie skreślajcie mnie na wstępie za jakieś niedociągnięcia czy też powtórzony temat.

Mam 29er a, author instinct z 2012 roku, przejechałem na nim już ponad 1000 km jeżdżąc raczej rekreacyjnie (do pracy). Od czasu do czasu wybieram się na jakiś dłuższy wyjazd i zauważyłem że doskwiera mi ból pleców i drętwienie rąk przy nadgarstkach. Seryjnie mam założoną kierownicę prostą 660mm. Jako że mam tylko 170 wzrostu nieraz nieżle muszę się kłaść żeby na zakrętach wykręcić. Poza tym wydaje mi się, że jest ona trochę za szeroka, a trzymając ją często nie łapię za chwyty, bo jest mi nie wygodnie (tendencja chwytania kierownicy za rogi). 

Chciałbym zmniejszyć kąt trzymania kierownicy a zarazem trochę przybliżyć ją do siebie. Mostek mam mały 80mm więc z nim raczej nic bym nie zmieniał. Rozglądałem się w internecie i wyszukałem coś co ewentualnie wchodziłoby w grę http://www.rowerowysklep.pl/czesci-kierownice-kierownica-3t-eryx-pro-raiser-alu-31.8x640mm-o_l_321_7468.html (nie waży zbyt dużo, nawet mniej od mojej obecnej, a karbonowe są trochę za drogie, a nie chcę też kupić jakiejś tandety).

Czy wiecie gdzie można taką dostać, bądź może jesteście w stanie doradzić mi coś w temacie. Ta z linku ma 640mm dł więc dużo się nie zmniejszy ale czy z racji tego że jest wygięta to kąt cofnięcia kierownicy 7stopni da mi jakiś centymetr bądź dwa różnicy na odległości od osi siodełka do lini chwytów kierownicy?

Proszę o radę, na ewentualne zmiany chciałbym przeznaczyć max 300zł. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...