Skocz do zawartości

[okulary] Accent Onyx


Trin

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś otrzymałem info że zamówione okulary Accenta ONYX KLIKEN.MACHEN doszły i mogę je odebrać :D

Żeby się nie rozpisywac za długo przytocze opis z allegro :D

 

Opis

Okulary sportowe. Wyposażone w adapter do montażu szkieł korekcyjnych, umożliwiający korzystanie z nich przez osoby z wadą wzroku.

Wytrzymałe, nylonowe oprawki. Elastyczne zauszniki z gumowymi wstawkami, dopasowujące się do kształtu głowy.

Wymienne, gumowe noski. W zestawie znajdują się dwie pary bezodpryskowych, wymiennych soczewek poliwęglanowych o wysokiej wytrzymałości. Filtr UV 400. Powłoka antyrefleksyjna i antymgielna.

W zestawie czarne etui z przegrodami na zapasowe soczewki oraz szmatka do czyszczenia szkieł.

 

Oprawki odstają od głowy trochę bardziej niż klasyczne okulary sportowe (muszą jeszcze pomieścić szkła korekcyjne), nie zachacza się więc rzęsami o szkła. Adapter do szkieł korekcyjnych jest wykonany z materiału podobnego do stosowanego w oprawkach korekcyjnych i montaż szkieł nie stanowi problemu dla optyka.

 

Cechy:

filtr UV 400

aerodynamiczny kształt

wymienne noski

wymienne soczewki

2 pary soczewek w zestawie

Anti-Fog

poliwęglanowe soczewki

szmatka do czyszczenia

etui na okulary

adapter w zestawie

 

Kolor:

oprawki ciemnografitowy

soczewki: ciemnozielone - powłoka antyrefleksyjna, lustrzane wykończenie, współczynnik przepuszczalności światła 13,979%

soczewki: żółte - powłoka antymgielna, współczynnik przepuszczalności światła 79,304%

źródło opisu

 

Normy współczynnika przepuszczalności światła podane wg. EN 1836:1997

 

Oto fotki:

1c430567a02b7610m.jpg 927ab72d7dff1dc2m.jpg

 

1830d1f1fd4c933dm.jpg 8995bc3a333c1dbcm.jpg

 

37b17634ef3c5467m.jpg

 

Zapłaciłem za nie 89 zł B) w tygodniu idę wrzucic w nie szkła korekcyjne więc opisze jak wygladaja dalsze koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

To może ja coś napiszę. Posiadam te okularki od stycznia tego roku. Po oglądaniu, macaniu, zbieraniu opinii o różnych okularach postanowiłem wybrać te, gdyż wydawały się najbardziej solidne i w całkiem ładne. Kosztowały 95zł i jeszcze piątaka udało się utargować. Pierwszą rzeczą jaką zrobiłem była wymiana szkieł na żółte. Nie było to łatwe, ponieważ szkła potwornie mocno się trzymają. Trzeba więc dużo cierpliwości, wysiłku i ostrożności żeby przy wymianie nie połamać oprawek. Następnie wstawiłem szkła korekcyjne (najtańsza opcja bez żadnych bajerów) za 60zł. Zimą dużym problemem jest parowanie szkieł. Podczas jazdy nie można się nawet zatrzymać bo zaraz parują. Przy wyższych temperaturach ten problem oczywiście znika. Okulary jak dla mnie są wygodne i raczej nic nie mogę im zarzucić, no może poza troszkę niedokładnym wykończeniem, ale to drobiazg. Acha, początkowo miałem mały problem bo prawą rzęsą smyrałem po szkiełku korekcyjnym i mnie to wkurzało, ale optyk podgiął oprawkę korekcyjną i problem zniknął. Po pół roku użytkowania szkiełka (żółte) mam już trochę porysowane, najbardziej w miejscu ich styku z oprawką korekcyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan optyk wykonywał niedawno soczewki korekcyjne do tego właśnie modelu. Pomimo wykonania zgodnie ze sztuką, soczewki udało osadzić się poprawnie dopiero w czwartej wkładce; 3 wcześniejsze pękały, z czego 2 kilka minut po wstawieniu soczewek, jedna z nich pękła na kilkanaście mniejszych kawałków. Nigdy nie zdarzyło się mi to przy np. Rudy Project i Adidasach. Jakość materiału tej oprawy pozostawia sporo do życzenia... To tyle, fachowym optycznym okiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pan optyk wykonywał niedawno soczewki korekcyjne do tego właśnie modelu. Pomimo wykonania zgodnie ze sztuką, soczewki udało osadzić się poprawnie dopiero w czwartej wkładce; 3 wcześniejsze pękały, z czego 2 kilka minut po wstawieniu soczewek, jedna z nich pękła na kilkanaście mniejszych kawałków. Nigdy nie zdarzyło się mi to przy np. Rudy Project i Adidasach. Jakość materiału tej oprawy pozostawia sporo do życzenia... To tyle, fachowym optycznym okiem...

 

<_< mój optyk nie miał z nimi najmniejszych problemów ... soł ... 3:1 ... niezła statystyka :glare:

Okularki maja się dobrze i nic im nie dolega ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BarteX88

Posiadam od dziś :) Ale zapłaciłem 99,99 zł :) Są naprawde fajne, nic nie mogę im zarzucić, ale po pierwszym dniu nie moge dużo napisać bo niewiem jak sprawują się w dłuższych wyprawach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Ja swoje kupilem w zeszlym tygodniu, też dałem 99,99 a do tego dorzuciłem 8 dyszek za szkła. Optyk je zamontował za pierwszym podejsciem :)

 

Pierwsze wrażenie po założeniu w moim wypadku było nieco dziwne, bo popełniłem błąd w sztuce zamawiania okularów - otóż zamówiłem szkła dokładnie takie same jak te ktore noszę na codzień, zapominając o tym że na zewnątrz wkładki znajduje się jeszcze szkło osłaniajace.

W efekcie szkła zewnetrzne zniekształcały mi obraz względem wewnętrznej wkładki korekcyjnej, co przy moim lekkim astygmatyźmie spowodowało, że przez pierwsze dwa dni jazdy miałem wrazenie ze obiekty są dalej niż w rzeczywistości

Możecie mi wierzyć, na rowerze nie było mi do śmiechu, wszelkie zjazdy i ostrzejsza jazda były wykluczone :)

Już byłem prawie zdecydowany zapłacić drugi raz za szkła, żeby je doprowadzić do porządku, ale okazało się to zbędne - pod koniec drugiego dnia zauwazyłem że percepcja wróciła do normy.

Po prostu oczy, a właściwie mózg dostosował się do nowego zestawu.

Od tego czasu widzę normalnie i znowu jestem w stanie dokładnie ocenić odległość :)

 

Pozdrawiam

Teq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teq początkowo miałem podobnie, ale już dawno o tym zapomniałem. Nie wiem czy widziałem dalej, ale po prostu jakoś tak dziwnie, nieswojo się czułem w tych okularach bo widziałem inaczej.

 

ja u mojej pani doktor okulistki powiedziałem po co mi II szkła w związku z tym delikatnie zwiększyła mi moc szkieł o jakies tam "ćwiarki" B) ...

gdyż w normalnych okularach miałem delikatne problemy B) ...

Dziś włąśnie wróciłem z Jury ... okularki spisały się znakomicie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam sobie sprawić takie okularki w niedalekiej przyszłości. Miałbym jednak do Was pytanie. Jeżdżę na rowerze szosowym, więc jak jadę w dolnym chwycie to patrzę lekko ponad swoimi okularami, a z wadą -2,25 to tak średnio wygląda. Więc, czy te okulary mają jakoś wyżej tę ramkę na szkła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam sobie sprawić takie okularki w niedalekiej przyszłości. Miałbym jednak do Was pytanie. Jeżdżę na rowerze szosowym, więc jak jadę w dolnym chwycie to patrzę lekko ponad swoimi okularami, a z wadą -2,25 to tak średnio wygląda. Więc, czy te okulary mają jakoś wyżej tę ramkę na szkła?
hmm jak chcesz mogę zrobić dokładne zdjęcia i sprawdzic czy tak się da jechac ...niemniej jednak lepiej by było abys mógł takie patrzałki przymierzyć :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okularki przymierzę u siebie w sklepie Accenta, ale z tego co widziałem na zdjęciu Odiego (było gdzieś na forum w temacie o okularach), to ramka jest zamontowana wyżej, więc powinno być OK :( Ale miło by było gdybyś zobaczył czy da się tak jeździć :(

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Myślę że nie powinno być z tym problemu. Trzeba naprawdę niewygodnie wysoko podnieść oczy żeby stracić kontakt z wkładką korekcyjną. Aczkolwiek 100% nie mam bo na szosówce nie jeżdżę. Wadę mam dokładnie taką samą więc w razie czego zapraszam do Piły to przejedziesz się w moich okularkach i sprawdzisz :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam

 

Wymienianie szkieł w tych okularach jest bardzo proste....jedna reka lapiesz za szklo, druga za oprawke (troche powyzej noskow - tak mi jest najwygodniej ;) ) i szkło ciagniesz tak jakby na zewnatrz okularów - tak jak to jest z reszta napisane w instrukcji.....jeśli to pierwszy raz to pewnie cieżka będą wychodzic ale nie obawiaj sie to normalne, nie musisz sie bac ze sie połamią - one tak cięzko po prostu wychodza

 

PS...zaczym zacxzniesz zmieniac szkła radze wyjac wkladke korekcyjna ;)

 

Mam nadzieje ze pomoglem...milej zabawy

 

A co do zakładania szkieł to tak......pierwsza wloz to wystajaca wypustke w w szkle a nastepnie wsuwaj reszte szkła w oprawke (nie wiem jak to mozna dokladniej opisac bo tuttaj nie ma co po prostu opisywac gdyz jest to bardzo proste ;) ) skło zapewne bedzie mocno wchodzic i moze sie troche wyginac przy wkladaniu (przynajmniej u mnie) ale nic sie z nim nie stanie- nie musisz sie obawiac......

 

najwazniejsze jest to zebys nie obawial sie ze cos polamiesz itp...ja juz pare razy wymienialem te szkla i za kazdym razem mam obawy czy nie polamie ale jeszce mi sie nie zdazylo, wiec chyba nie ma obaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tez z mila checia bym sobie kupil takie okularki ale odstraszyla mnie jedna rzecz o ktorej tu juz pare osob pisalo, a mianowicie to znieksztalcenie widzenia :) Moj kumpel ma wlasnie takie okularki, dodatkowo taka wade wzroku jak ja, wiec nie mialem problemu zeby je sobie przymierzyc. Wszystko wydawalo sie sporo blizej niz bylo w rzeczywistosci, nie ma szans zebym mogl komfortowo jezdzic z czyms takim. Ale mozliwe ze to wlasnie kwestia przyzwyczajenia, bo kumpel mowil ze z poczatku tez widzial w nich zle ale potem sie polepszylo i juz jest w miare normalnie, w sumie to kiedys jak zmienilem szkla z -0,5 na -2,5 (mocno popsul mi sie wzrok w okresie szybkiego wzrostu.. ale od ladnych paru lat mam juz stabile -2,75 :P ) to tez przez pierwszy dzien czy dwa wrazenie bylo dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już sobie takie okularki sprawiłem i mam zrobione także szkła korekcyjne. Same okulary bardzo fajne, dobrej jakości i wygodne. Zniekształcenie widzenia rzeczywiście lekkie występuje, ale wynika to z tego, że wkładka na szkła korekcyjne jest wąską i patrzy się przez szkła pod sporym kątem (w normalnych okularach szkła są najczęściej równoległe do płaszczyzny twarzy). Ale warto zauważyć, że perspektywę zakłucają także zwykłe okulary przeciwsłoneczne bez korekcji (recenzja okularów Uvex), więc sądzę, że tego nigdy nie da się ominąć, zawsze chociaż małe zakłucenie musi wystąpić i trzeba się do tego przyzwyczaić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam je od dwoch lat. bardzo przecietna jakosc.

 

slabo trzymajace sie noski - zgubilem oba zdejmujac okulary w ferworze walki na maratonie. na szczescie jest cos takiego jak poxilina :)

powloka na oprawkach tez jest nienajlepsza - odpryski lakieru w dwoch miejscach

gumowe wstawki w zausznikach "rozchodzą się"

 

oczywiscie za te pieniadze oferna nr 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zaliczyłem pierwszy pełny wyjazd w nowych okularach.

Założyłem żółte szybki. Do troszkę zmienionej perspektywy przyzwyczaiłem się w ciągu 3-4 minut i już nie było problemu z jazdą. Miałem nawet takie odczucie, że siedzę bliżej ziemi niż zwykle - całkiem przyjemna sprawa.

 

Dotychczas jeździłem w zwykłych okularach korekcyjnych i największym problemem było dla mnie to, że żeby widzieć drogę przez szkła, to musiałem podnosić głowę, bo inaczej patrzyłem ponad okularami, a to powodowało bóle karku. W Onyx'ach nie ma takiego problemu - oprawki z soczewkami są zamontowane wysoko, co umożliwia jazdę z mocno pochyloną głową i dobre obserwowanie trasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...