Skocz do zawartości

usuwanie tematow


Rekomendowane odpowiedzi

>>jurasek

 

nie chce mi sie rozpisywac ale cos ci sie pomylilo

 

ja nie pisze ze powinno sie tu pisac o grach i golych dupach ale to ze sa tu tez poruszane powazne tematy to nie znaczy ze musiasz do tego podchodzic smiertelnie powaznie.

 

"ksztaltowanie" mlodych rowerzystow nie podlega zasadzie jak bedziesz taki jak ja czyt.moderator to bedziesz mogl a teraz badz grzeczny.

 

pozdrawiam i prosze zebys sie zastanowil nad tym co napisales w kontekscie mojej wypowiedzi a zrozumiesz gdzie zrobiles blad.

 

michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Root Admin

dobra chlopaki, koniec tej dyskusji. Deszek sie doigral, podpadl kazdemu z obslugi. Dzial szosowy zostal usuniety, nie zeby zrobic komus nazlosc, tylko zebyscie sie nie gubili co gdzie pisac. Bo tam mozna bylo znalezc tematy z kazdego fora i byl balagan. O to tylko chodzilo. Nikt tu nie ma zamiaru nikomu nic udowadniac, zasady sa jakie sa i nie sadze, zeby byly jakies nadwyraz wygorowane. Takze prosze was, darujcie sobie komentarze typy: "on to zrobil na zlosc" "on chce udowodnic", bo nie w tym rzecz. Tematy sa usuwane? Ok, daliscie znac adminom, my poinformowalismy modow, zeby troche zluzowali. Beda sie dalej dziwne rzeczy dziac, postaramy sie to wyprostowac.

Za utrudnienia przepraszamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to koniec tematu. mam nadzieje że że ta dyskusja nie poszła na marne i że każdy sobie coś z tej polemiki wziął dla siebie.

ja swoje powiedziałem i ok nie dostałem bana wiec wolność słowa jest na tym forum i to jest dobrze .propuje zamknąć temat i do tego już nie wracać .

 

podziekowania dla wszystkich za wziecie udziału w dyskusji od witt2

 

ps . to ostatni mój wpis w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieciu- Takie pytanie, jezeli bedę chciał zapytać np. hmm... o doświadczenia ludzi z dirtem, to dać to do działu Rowerowe forum na max! i zatytułować [Dirt] Wasze doświadczenia, przestrogi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BikerFG: tak się składa, że odsyłacze do Zasad w źle założonych tematach dawałam nie tylko ja; ten sposób informowania nowych użytkowników o regulaminie przejęłam od starszych stażem moderatorów. Jakoś nie zauważyłam, żeby fakycznie tak wiele osób się z tego powodu zniechęciło (dlaczego niby?) - wręcz przeciwnie, większość z nich później niejednokrotnie się jeszcze pojawiała i pojawia nadal. Od kiedy Mieciu wprowadził automatyczny link do Zasad przy rejestracji, takich odesłań, zarówno z mojej, jak i innych strony jest znacznie mniej; a co do usuwania źle sformułowanych tematów: cóż, jeśli ktoś podpisuje umowę nie czytając jej - niech się potem nie dziwi konsekwencjom. Podobnie jest z regulaminem forum.

Zasady moim zdaniem są klarowne i bardzo pomocne w wyszukiwaniu na forum interesujących zagadnień. Chyba nie muszę tłumaczyć, dlaczego - wystarczy odrobina wyobraźni, żeby sobie uświadomić, ile czasu można zaoszczędzić, przeglądając archiwum, kiedy tematy są usystematyzowane, a ile, kiedy większość z nich ma formę w stylu "Co kupić?" "Ratunku!!!", "Jakie koło?" itp....

To tyle mojego zdania w nader, jak widzę, drażliwej dla niektórych kwestii Zasad i mojego moderowania. Trochę luzu :) .

Pozdrówko obszerne :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy moderatorzy - jestem zupełnie "przypadkowym" obserwatorem tego co się dzieje na forum i muszę powiedzieć jedno - sposób usunięcia działu szosowego był karygodny. Dosłownie nic przez ostatnie pół roku w sieci tak mnie nie wkurzyło jak sposób "ulepszania" i pseudomoderowania tego forum.

 

Gratuluję niszczenia własnego forum - po prostu wandalizm.

 

Gratuluję "konsekwencji" "rozwagi" i "rozsądku" - to nawet nie jest żałosne - to jest po prostu .... bardzo przykre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi D D. Czy przeczytałeś ten topic --> http://forumrowerowe.jgc.pl/Zbedne-dzialy-t16267.html., w którym jest powód likwidacji tychże działów? Powstanie tych działów (Szosowego i Grawitacyjnego) zaburzyło całkowicie konstrukcję Forum. Powstawały identyczne tematy w dwóch osobnych działach, jedni przeszukiwali Szosowy lub Grawitacyjny dział w poszukawniu odpowiedzi na swoje pytanie i gdy go nie znaleźli to umieszczali tam własnych temat, gdy taki sam istniał już w którymś z działów szczegółowych... Jedni umieszczali pytanie o ramę szosową w dziale Szosowym, inni w dziale Rowery/Ramy...

Nie jesteśmy w stanie codziennie sprawdzać i moderować forum tak, aby było jasne i przejrzyste. Zaczął się duży bałagan i trzeba było coś z tym zrobić. Cała obsługa uznała, że usunięcie tych dwóch działów i powrót do starej koncepcji forum uporządkuje je bardzo i pozwoli nam prowadzić je w sposób łatwy i pomocny.

Co ważniejsze tematy z usuniętych działów "przykleiliśmy" w poszczególnych działach tematycznych. Wszystkie tematy z usuniętych działów są poprzenoszone do działów tematycznych, nic nie zostało skasowane! Jeśli uważacie, że któryś z tematów należy "przykleić" to prosimy o info.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Żbik

 

- po pierwsze - dla mnie żadne tematy z forum szosowego się nie dublowały

- po drugie i najważniejsze na forum jest taki porządek - że nie sposób nic znaleźć - mrówcza praca moderatorów doprowadza do paraliżu forum - naginacie na siłę forum do jakiś sztucznych "porządków" i dziwacznych kategorii.

- po trzecie może pozwolicie by to użytkownicy tworzyli to forum - bo to forum jest dla użytkowników a nie dla adminów i ich prymitywnych (wybacz ale dla mnie jest to bezdyskusyjne) wyobrażeń co jest dobre dla forumowiczów.

 

Zrozum - życie jest piękne przez to że jest tak bogate że nie daje się umieścić w żadnych ramach na siłę przez was narzucanych.

 

Chcesz przykład na absurdalność waszych działań "naprawczych" - powzięliście decyzję o pozostawieniu działu szosowego i zamknęliście temat - po czym LIKWIDUJECIE bez słowa dział szosowy.

 

Gdzie tu przestrzeganie jakichkolwiek zasad i najzwyklejszego rozsądku - naprawdę nie widzicie co czynicie opanowani manią moderowania i pseudoporządkowania.

 

Jest mi po prostu za Was wstyd – młodzi ludzie a już mają zapędy autorytarne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym przypomnieć że dawno temu to forum nazywało się XC-Zone...

 

a poza tym uważam że cała dyskusja w tym temacie i czepianie się adminów o jakieś duperele, obrazki itp jest bez sensu, mieli prawo podjąć takie decyzje i tyle. Koniec i kropka. Robicie zamieszanie nie wiadomo po co... sugeruje zamknąć ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym przypomnieć że dawno temu to forum nazywało się XC-Zone...

 

a poza tym uważam że cała dyskusja w tym temacie i czepianie się adminów o jakieś duperele, obrazki itp jest bez sensu, mieli prawo podjąć takie decyzje i tyle. Koniec i kropka. Robicie zamieszanie nie wiadomo po co... sugeruje zamknąć ten temat.

 

 

kiedyś internet to była sieć akademicka - proponuję usunąć wszystko z sieci co nie jest akademickie,

kiedyś nie było internetu - proponuje go zlikwidować,

itd. - to jest mniej więcej poziom Twojej argumentacji - gratuluję argumentów

 

komuniści też zamykali niewygodne tematy jak im udowadniano absurdalność ich działań - dobrą drogą idziecie towarzysze.

 

Ja po krótkim pobycie na forum i po lekcji najgorszego gatunkowo zamordyzmu chyba podziękuję za "pomoc".

 

Apropos "porządków" - poprzednio odnalezienie interesujących mnie zagadnień zajmowało mi kilkanaście sekund - obecnie dzięki "mądrym decyzjom" - musiałbym poświęcić co najmniej godzinę - gratuluję rozumu decydentom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Debata" o usunięciu tych działów trwała kilka dni (23.03 wyszła z mojej strony taka propozycja - dzisiaj (1.07) zostało ono usunięte. Tak więc uważam, że dział szosowy nie został usunięty "bez słowa"...

Problemy z umieszczaniem tematów - prosty przykład w/w Deschka - "[rzeczy] ciuchy" umieszczony w dziale szosowym. Dlaczego akurat tam? Przecież jest na forum specjalny dział "Odzież rowerowa" (chyba, że odzież szosowa to nie rowerowa...). Inny przykład z działu szosowego - "[rower] szosowy do 2600zł" - jest na forum dział "Rowery/ramy"... Zrozum, że jedni będą umieszczać taki temat w dziale szosowym, inni w dziale tematycznym. Bezsensownym jest wtedy istnienie działu szosowego, nieprawdaż?

Wg Twojego rozumowania można by zrobić same działy: grawitacyjny, szosowy, xc, dh, freeride, kross i niech każdy pisze sobie w nim co chce. Zobaczymy tylko jaki wtedy będzie "burdel"...

Odnośnie porządku na forum to uważam, że jest on bardzo dobry. Jeśli każdy z obecnych lub nowych użytkowników pomyśli o tym, że założony przez niego temat może pomóc w przyszłości innemu użytkownikowi i nazwę swojego tematu sformułuje w sposób jasny i klarowny, opcja Szukaj stanie się dziecinnie prosta. Sęk w tym, że wielu użytkowników ma gdzieś innych. Ważne, że "walną" sobie posta typu "mam 4 stówy - co se kupić?" lub "czy to dobre?". I nie wiadomo czy chodzi o amortyzator czy o rakietkę do ping-ponga...

Po trzecie i najważniejsze - prowadzimy to forum od... hmmm... chyba ponad 2 lat i uważam, że zawsze udawało nam się to dość dobrze. Wiadomo, nigdy nie uda nam się pogodzić i dogodzić wszystkim. Moglibyśmy to "olać" i "róbta co chceta". Jest jednak kilka osób w sieci, które chcą żeby to forum miało jakiś porządek i oferowało jak najwięcej innym. Uwierz, że jeśli, jak to nazwałeś, "pozwolimy, aby to użytkownicy tworzyli to forum" to upadnie ono w ciągu kilku miesięcy od przeładowania serwera, zasypania forum zbędnymi tematami i OT itp... Tak jak w codziennym życiu - jakiś regulamin istnieje i trzeba go przestrzegać. Jeśli nie chcesz się do niego podporządkować to już Twoja sprawa. Nie bądź później tylko zaskoczony konsekwencjami...

 

A na koniec odpowiedz mi na proste pytanie: czy taką trudną sprawą jest przeczytanie Zasad i później umieszczenie prawidłowo nazwanego tematu ([ ] i jasno sformułowany problem) w odpowiednim dziale? Wtedy lepiej się go czyta, wyszukuje i obsługa Forum jest zadowolona, że ktoś docenił ich trud i pracę. Widać jednak dla niektórych jest to bardzo kłopotliwe... O czym to świadczy? Ja sam już nie wiem...

 

Zarzucasz, że wcześniej w dziale szosowym znajdowałeś szukany temat w kilkanaście sekund... Co się dziwić jak było tam zaledwie kilkanaście tematów... Myślę, że przy użyciu opcji Szukaj odnalezienie szukanego zagadnienia zajmie Tobie niewiele więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Debata" o usunięciu tych działów trwała kilka dni (23.03 wyszła z mojej strony taka propozycja - dzisiaj (1.07) zostało ono usunięte. Tak więc uważam, że dział szosowy nie został usunięty "bez słowa"...

Problemy z umieszczaniem tematów - prosty przykład w/w Deschka - "[rzeczy] ciuchy" umieszczony w dziale szosowym. Dlaczego akurat tam? Przecież jest na forum specjalny dział "Odzież rowerowa" (chyba, że odzież szosowa to nie rowerowa...). Inny przykład z działu szosowego - "[rower] szosowy do 2600zł" - jest na forum dział "Rowery/ramy"... Zrozum, że jedni będą umieszczać taki temat w dziale szosowym, inni w dziale tematycznym. Bezsensownym jest wtedy istnienie działu szosowego, nieprawdaż?

Wg Twojego rozumowania można by zrobić same działy: grawitacyjny, szosowy, xc, dh, freeride, kross i niech każdy pisze sobie w nim co chce. Zobaczymy tylko jaki wtedy będzie "burdel"...

Odnośnie porządku na forum to uważam, że jest on bardzo dobry. Jeśli każdy z obecnych lub nowych użytkowników pomyśli o tym, że założony przez niego temat może pomóc w przyszłości innemu użytkownikowi i nazwę swojego tematu sformułuje w sposób jasny i klarowny, opcja Szukaj stanie się dziecinnie prosta. Sęk w tym, że wielu użytkowników ma gdzieś innych. Ważne, że "walną" sobie posta typu "mam 4 stówy - co se kupić?" lub "czy to dobre?". I nie wiadomo czy chodzi o amortyzator czy o rakietkę do ping-ponga...

Po trzecie i najważniejsze - prowadzimy to forum od... hmmm... chyba ponad 2 lat i uważam, że zawsze udawało nam się to dość dobrze. Wiadomo, nigdy nie uda nam się pogodzić i dogodzić wszystkim. Moglibyśmy to "olać" i "róbta co chceta". Jest jednak kilka osób w sieci, które chcą żeby to forum miało jakiś porządek i oferowało jak najwięcej innym. Uwierz, że jeśli, jak to nazwałeś, "pozwolimy, aby to użytkownicy tworzyli to forum" to upadnie ono w ciągu kilku miesięcy od przeładowania serwera, zasypania forum zbędnymi tematami i OT itp... Tak jak w codziennym życiu - jakiś regulamin istnieje i trzeba go przestrzegać. Jeśli nie chcesz się do niego podporządkować to już Twoja sprawa. Nie bądź później tylko zaskoczony konsekwencjami...

 

A na koniec odpowiedz mi na proste pytanie: czy taką trudną sprawą jest przeczytanie Zasad i później umieszczenie prawidłowo nazwanego tematu ([ ] i jasno sformułowany problem) w odpowiednim dziale? Wtedy lepiej się go czyta, wyszukuje i obsługa Forum jest zadowolona, że ktoś docenił ich trud i pracę. Widać jednak dla niektórych jest to bardzo kłopotliwe... O czym to świadczy? Ja sam już nie wiem...

 

Przecież Twoje tłumaczenie to jakieś (wybacz) paranoiczne marzenie o absolutnym porządku - które nigdy się nie spełni bo jest niemożliwe i wręcz absurdalne w swojej sztuczności.

 

Czytałem to forum od powiedzmy roku i zawsze odstręczało mnie trudnością odnalezienia czegokolwiek - zarejestrowałem się i zacząłem pisać dopiero jak wykrystalizował się dział szosowy.

 

Jedna sprawa: czy to forum jest po to by moderatorom się wygodnie moderowało czy po to by forumowiczom się je wygodnie i miło czytało?

 

Regulamin ma służyć tylko i wyłącznie forumowiczom i ich wygodzie a nie być na nich batem.

 

Innymi słowy - jeśli forumowicze są niezadowoleni to moderowanie źle przebiega.

 

Jeśli te zmiany służą wygodnemu moderowaniu to gratuluje poczucia humoru.

 

I jeszcze jedna sprawa - np. dla mnie odzież na szosę jest zupełnie odrębną odzieżą i umieszczenie jej w "zwykłej odzieży" to jakaś paranoja.

 

Zrozum - starasz się narzucić całkowicie sztuczne podziały, absolutnie nieżyciowe i niesamowicie utrudniające życie zwykłym użytkownikom. Czy zawali się twój sztuczny świat jeśli będą dwa podobne tematy w dwóch różnych działach? Marzysz o absolutnym porządku na forum zgodnym z TWOIMI WYOBRAŻENIAMI i potrzebami.

 

A może nasze potrzeby są zupełnie inne - pomyślałeś o tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wpisie miecia myslalem : no teraz respector bedzie ok :P

 

po czym pojawia sie Zbiku ze swoim wypaczonym widzeniem master/slave i burzy moja radosc z postawy "zarzadu" forum...

 

 

ehhhhhh... szkoda gadac swiat i tu i tam jest taki sam <_<

 

pozdrawiam

 

michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno - ktoś założy temat o "szosie" zanim go znajdę (jeśli znajdę) i napiszę odpowiedź i znajdzie go kolejna osoba (jeśli znajdzie) to minie mnóstwo czasu i wątek powoli umrze.

 

Przed powstaniem działu szosowego wątków które mnie interesowały była minimalna ilość - ten dział wniósł mnóstwo dla mnie pomocnych informacji.

 

Zupełnie niezrozumiałymi i absurdalnymi są Wasze tłumaczenia i argumentacja - naprawdę jestem w szoku jak czytam te "wyjaśnienia" i argumenty pobawione jakiejkolwiek logiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, czyli wg Was trzeba zlikwidować regulamin i niech użytkownicy piszą i robią co chcą, tak? Zero zasad, zero reguł... Niezła opcja...

 

Ja kończę temat, bo widzę, że niestety nie dogadamy się w tym aspekcie. Każdy ma swoje zdanie, niestety inne... Życie...

 

ps. D D, skoro dla Ciebie odzież do jazdy na rowerze szosowym jest zupełnie odmienną, nie pasującą do działu "Odzież Rowerowa" odzieżą to już nie wiem czego Ty naprawdę chcesz...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Zbiku

 

ze zrozumienia tekstu pisanego : PALA

 

nie chodzi o samowolke tylko o konsultacje

 

a co najwazniejsze chodzi o podejscie.

 

a co do D_D to ma duzo racji ja smigam XC i w zasadzie wali mnie "co jest modne" na szosie a jezeli mnie najdzie i kupie "smigacza" to bede wiedzial gdzie szukac, podobnie z gravitami bo nie powiesz mi ze temat [kask] w xc i dh to ten sam temat <_<

 

i zeby byla jasnosc nie nalegam na tworzenie osobnych dzialow ale jezeli sa tacy co tego chca to czemu nie mi to nie przeszkadza.

 

pozdrawiam

 

michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam na forum wszystko co chciałem to znalazłem, wszelkie porady co do regulacji itp. jak składałem rower, i nigdy mi to nie zajęło dużo czasu wiec nie wiem czemu inni nie moga nic znaleźć w wyszukiwarce.

nie rozumiem czemu macie za złe adminom usunięcie szosowego forum, ja to wiedziałem od początku ze te działy długo nie przetrwają, bo jak tłumaczył Żbik tematy sie dublowały i robił sie bałagan i wg. mnie słusznie został usuniety ten dział.

a czym różni sie odzież szosowa od XC ?, ja myślałem ze to takie same koszulki, spodenki, skarpety, okulary, kaski i moze troche inne buty, może i inaczej ubieraja się zawodowcy, maja co innego do XC i na szose, ale amatorzy (bo tacy głównie sa na forum bez obrazy)

to jak dział szosowy wniósł Ci wiele pomocnych informacji to Twoja wiedza o rowerach chyba była jakas znikoma, bo tam było kilkanaście tematów i wydaje mi sie ze za duzo wiadomości nie było, co by było jakbys dorwał w swoje ręce takie forum jak to, z taka ilościa tematów tylko ze o szosie :eek: <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, D D, a ja np. odwrotnie: jako świeży użytkownik tego forum przed ponad rokiem byłam zaskoczona łatwością, z jaką można się po tym forum poruszać. OK, wyjaśnię dokłądnie, o co mi chodzi. Wystarczy w wyszukiwarce wpisać słowo/słowa kluczowe, zaznaczyć odpowiedni dział - i tutaj właśnie docieramy do sedna, czyli sensu zasad, według których tworzy się tu tematy. Otóż dzięki temu, że działy są mocno wyspecjalizowane (i przestrzega się tego, aby wątki o danej tematyce trafiały do odpowiadających im działów oraz nie dublowały się), tematów wyskakuje stosunkowo niewiele (oszczędność czasu po raz pierwszy). Dzięki podziałowi nazwy tematu na 2 części: "[ogólnikowa zajawka] sprecyzowanie problemu", wystarczy, że przeleci się wzrokiem przez tę pierwszą część tematu, aby już dokonać wstępnej selekcji wątków (oszczędność czasu po raz drugi). I nareszcie: dzięki szczegółowemu opisowi problemu w 2. części tematu, można się łatwo zorientować, w którym temacie/tematach najprawdopodobniej znajduje się odpowiedź na moje pytanie.

Przykład: mam problem z regulacją przedniej przerzutki. Tok postępowania: wchodzę w wyszukiwarkę :arrow: zaznaczam odpowiedni dział (Napęd) :arrow: wpisuję hasło: przerzutka (dlaczego tylko tyle? Ponieważ nie chcę, aby umknęły mi wątki zawierające w tytule np. "przerzutka przód" itp.) :arrow: pojawia się lista tematów, z których na wstępie odrzucam te, które mają w klamerkach przedtytuł "[przerzutka tylna/tył]" :arrow: czytam pełne tytuły pozostałych i spośród nich dokonuję wyboru, w który temat wejść.

Uff... łopatologicznie to wyłożyłam, ale chyba tym razem zrozumiale? W moim odczuciu te zasady naprawdę usprawniają korzystanie z zasobów rowerowej wiedzy, zgromadzonych na serwerze tego forum.

Toteż nie wydaje mi się, abyś, D D, miał prawo wypowiadaćsię w imieniu wszystkich forumowiczów. Ja swoje zdanie napisałam nie z punktu widzenia moderatora, tylko właśnie zwykłego użytkownika.

Te zasady wcale życia moderatorom nie ułatwiają (właśnie z racji faktu, że bardzo wiele osób, zwłaszcza nowyh użytkowników, je łamie). Powiem więcej: dla moderatora prościej byłoby, gdyby w ogóle nie było żadnych zasad; nie byłoby wtedy nic do poprawiania. Ale wówczas istnienie tego forum straciłoby sens, ponieważ właśnie dopiero wtedy niczego nie można byłoby tutaj znaleźć - po co zatem cała ta wiedza i cała ta zabawa?

Pozdrówko rozpisane <_< .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koniec chciałbym tylko przeprosić wszystkich urażonych moimi wcześniejszymi wypowiedziami typu "jestem adminem to mogę" odnośnie wielkości obrazka w moim podpisie. Faktycznie, to mój błąd niedostosowania się do Zasad, przy tworzeniu których osobiście brałem udział. Poniosło mnie po pewnej PM, z zarzutami, że "skoro ja mam to dlaczego ta osoba nie może"...

Logo już pomniejszyłem i mam nadzieję, że teraz nikogo nie razi.

 

Odnośnie reszty to tylko zacytuję słowa Bardzo Mądrego Człowieka:

"(Forum) to nie jest państwo, skąd nie można emigrować i trzeba walczyć o swoje prawa, emigrować z forum można bardzo łatwo, jeśli komuś nie pasuje..."

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem coś jeszcze dodać od siebie nie na temat konfliktu.

 

Zlikwidowanie działów szosowego i grawitacyjnego było dobrym posunięciem. Rzeczywiście tematy się dublowały, a większośc użtkowników nie widziała dokładnie co ma tam umieszczać.

 

Sposób porządkowania forum jest jak najbardziej słuszny (chodzi mi o nazwy tematów). Martwi mnie tylko ich egzekwowanie. Wiele ludzi nazywa tematy w ten sposób (przykład) "[rama] potrzebna pomoc dotycząca ramy". Ja osobiście jak widze taki temat to na niego nie wchodze, bo to dla mnie strata czasu. Scigacie ludzi za nie zakładanie ramek (i słusznie), ale ścigajcie ich także za mało wyczerpujące i niczego nie wnoszące tytuły i podtytuły tematów. Daje pare przykładów nazw tematów, a wy sami wyciągnijcie wnioski, które z nich jest najlepiej nazwane, które do niczego, a które da się przeboleć (tematy są przypadkowe, nie chce obrażać autorów):

 

- [amortyzator] RST Omega SL czy SR Suntour XCM / skok 100mm

Proszę o porównanie i podanie + jaki - każdego z wymienionych modeli

- [amortyzaror] coś taniego do streetu

- [amor] Manitou Black vs. Manitou Skareb Super - proszę o sugestie

- [amortyzator] jaki do 400 zł

- [rower] ocena skladaka

jakosc i waga

- [Rama] Merida Magnesium_elite_pro_team_geometry

czy dobra do XC?

- [rower] jaki wybrać do 800zł

- [Rama] Do Dualu

problem z wyborem...

- [rower] nowy do 1300 zł.

- [rower] Kross Sign DS

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś nie korzystał z działu szosowego, nie jeździ na szosie - to na jakiej podstawie wypowiada się o jego przydatności? Owszem takim osobom ten dział nie jest do niczego potrzebny - czy to dziwne i czy to czegokolwiek dowodzi?

 

Owszem korzystam z wyszukiwarki bardzo skutecznie, tylko co ma do likwidacji działu szosowego wyszukiwarka? Chyba tylko to że codziennie muszę uruchamiać wyszukiwarkę i przekopywać się przez jej wyniki w poszukiwaniu paru interesujących mnie zdań w powodzi wątków.

 

Dział szosowy konsolidował użytkowników szosówek i ułatwiał ich wzajemne kontakty, nie musieli oni się szukać bezskutecznie po setkach zbędnych im tematów - czy to takie trudne do zrozumienia?

 

Komu przeszkadzał ten dział - naprawdę tzw. porządek ( a w zasadzie mylne wyobrażenie o tym jak on powinien wyglądać ) jest ważniejszy niż zdrowy rozsądek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kordzio ma rację. Ale jest to, niestety, właśnie efekt folgowania tzw. "demokratycznej większości" :) i liberalizacji regulaminu: dopieroż by się krzyk podniósł na tyranię adminów/modów, gdyby jeszcze za takie "prawie porawnie" sformułowane tematy upominać i odsyłać do Zasad... Część z nich zresztą staramy się dyskretnie poprawiać, ale nie wszystko się da, nie wszystko da się nawet zauważyć...

Pozdrówko "hiperpoprawne" :) .

 

PS. D D: kordzio był uczestnikiem forum grawitacyjnego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mówię uczciwie – potrzebuję działu szosowego – bez niego mam bałagan na forum – władza mówi – NIE, my wiemy lepiej czego potrzebujesz i wiemy że dział szosowy jest dla ciebie szkodliwy – za dużo narobi ci taki dział bałaganu na forum – nic nie znajdziesz.

I o zgrozo – tematy będą się POWTARZAŁY – to katastrofa dla forum i dla naszych wyobrażeń o nim.

 

Za komuny prowadzono równie „Słuszną walkę” o dobro userów osiedla – była to walka o porządek i tzw. zieleń.

 

Otóż projektant bez wyobrażni projektował całe osiedla – łącznie z drogami komunikacyjnymi i trawnikami – jednym słowem wszystko było kwadratowe i droga dokądkolwiek prowadziła zupełnie bez sensu najczęściej najdłuższą drogą po kwadratach. Starano się również by się drogi nie "powtarzały", "oszczędzano płyty chodnikowe" itd. - JEDNA SŁUSZNA DROGA.

 

Cały wysiłek był przeznaczony na to aby NIKT nie chodził jak normalny człowiek najkrótszą i najłatwiejszą drogą. Robiono specjalne zasieki i stawiano wielkie metalowe tablice „NIE deptać trawników”, dozorcy zawracali niepokornych z powrotem na beton, milicja sypała mandaty i przez lata prowadzono tą bezsensowną walkę z rozumem. Zamiast pielęgnować zieleń – pilnowano by nikt nie ważył się jej nadepnąć. Dosłownie stawano na głowie by najostrzejszym drutem kolczastym poprzecinać logiczne „skróty”. Jednocześnie nie dbano o inną zieleń zupełnie. Całą uwagę skupiano wyłącznie na wydeptywanych przez ludzi miejscach. Wszak Regulamin Osiedla i PORZĄDEK jest najważniejszy.

Absolutnie przypomina mi to sytuację na tym forum – dbanie nie o logikę lecz o nieżyciowe dla innych lecz logiczne dla Siebie ZASADY.

 

Otóż na forum toczy się podobna walka o dobro usera – władza wie lepiej co mi jest potrzebne – co mi służy.

 

 

Skończy się to podobnie jak za komuny – wyśmiewaniem głupoty sprawujących władzę i całkowitym upadkiem jej autorytetu.

 

Droga władzo promujecie absurdy i sami niszczycie niezwykle skutecznie swój autorytet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...