Skocz do zawartości

[suport] Film przedstawia luz w moim suporcie. Przyczyny i sposób likwidacji.


Laos

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Witam

Na załączonym filmie http://youtu.be/0ZaUE64rKc4

przedstawiłem luz jaki mam w supporcie. Jakie mogą być przyczyny tego luzu i czy jedyna metoda jego likwidacji to wymiana wkładu suportu czy też są jakieś działania które można podjąć by ten luz zlikwidować.

Pozdrawiam

Napisano

Jaki przebieg ma suport? Ile km?

Jak zdejmiesz/przytrzymasz łańcuch tak by korba kręciła się "luzem" to jakie dźwięki wydobywają się z suportu? Szumy? Szuranie?

 

Napisano

Bez obciążenia po zakręceniu korbą bez łańcucha, korba się kręci i żadne niezwykłe dźwięki (typu odgłosy tarcia) się z niej nie wydobywają.

Napisano

Nie jestem w stanie stwierdzić jednoznacznie.

Sugeruję demontaż ramion, wkładu suportowego. Dalej inspekcję łożysk- w razie potrzeby czyszczenie i smarowanie- no i poprawny montaż.

Napisano

Może oś się trochę wytarła i stąd ten luz, albo łożyska padły. Tak jak koledzy sugeruje rozebrać i sprawdzić w czym problem.

Napisano

Najlepiej to rozebrać i sprawdzić... to jest suport maszynowy jak na moje oko, więc pewnie wkład do wymiany.

 

O ile luz nie jest na połączeniu ramiona korby z osią suportu.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...