Skocz do zawartości

[piasta] m770 deore XT - zapadki/bębenek


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Proszę o pomoc i radę,

 

W piaście tylnej FH m770 deore XT w bębenku padla mi jedna zapadka 1/5, jeszcze jedna zgubilem podczas rozbierania :icon_cool:

 

Są to dość specyficzne zapadki, starego typu z lewo i prawostronnymi uszkami na które zachodzą sprężyny:

 

Cos takiego

 

Wymiary: 5 x 8 mm grubosc do 2 mm , sa to bardzo male zapadki, ten model tak ma

 

Na ta chilę mam 3/5 zapadek w bębenku, nie chce tego skladać z takim oslabieniem bo moze pójść wszystko.

 

Przedzwonilem w Krakowie niemalze wszystkie serwisy z mysla ze tam takie y bedą mieli,

 

Na Kalwaryjskiej gosc obiecal ze poszuka jak znajdzie czas (od dwuch dni nic) wiec pewnie nie ma czasu,

 

W Variobike dali mi ale nie pasują - z innego modelu, są za duże, na allegro brak tego typu zapadek,

 

Czy ktoś z Was będzie mial to w swoim nie uzywanym sprzecie, gdzies w smieciach?

 

Odkupie nawet caly bebęnek, żeby tylko wrócić na kólka. Zwariuje bez tej swobody.

 

 

Szymek

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Tomka na Kalwaryjskiej na bank coś znajdziesz tylko trzeba go molestować. Idą deszcze to będzie miał więcej czasu na szperanie w "złomie" albo mu ją po prostu zostaw do zrobienia. Nie tak dawno zostawiłem tam rozwalony bębenek z LX'a 580 w którym powinny być identyczne zapadki. A jak będzie problem to zrób "przeszczep" z innej piasty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie ten od LX moze nie pasowac, juz to przerabialem ...

 

Nurtuje mnie jedno czy te bębenki mają universalne gwinty? ze mozna je tak po prostu przekręcić w calosci do innej piasty?

 

wspominiany LX: http://mtbikes.pl/ar...himano-fh-m580/

 

odkreca sie imbusowym kluczem 10, natomiast moj bebenk 14, wiec sam niewiem,

 

Ma ktos jakies większe doświadczenie?

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy bębenek pasuje ale jak już chciał byś wymienić to nie jest to problem. Piast jest taka masa, że jedyny problem to sprawa finansowa. Jak Ci to pomoże to u mnie w 580-ce "dawcą" był bębenek z piasty Hone FH-M600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przekręcisz bębenka z lx, bo masz u siebie ośkę 14mm, a w lx jest 10, stąd ta różnica w wielkości imbusa. Zwyczajnie byś osi nie zmieścił. Z zapadkami jest ten problem, że muszą być mniejsze niż przy normalnych ośkach, w ogóle. cały mechanizm jest mniejszy, stąd wiele problemów z nowymi piastami xt. Dawcą mogą być piasty xt, od twojego modelu wzwyż, piasty xtr na grubą oś, być może zee 135x10, bo tam też ośka jest gruba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Andrzeju za pomoc!!

 

Udalo sie, wprawdzie nie bez przeszkod - musialem poprosić mechanika o rozciecie tego bebenka. Ten wspanialy czlowiek meczyl sie z tym z 20 min. To byla cieżka robota.

 

Okazalo sie ze sa tam 4 zapadki, a nie jak wczesniej gdybalem 5.

 

Po dosc sporych przeprawach z kulkami malymi jak ikra w liczbie 70 zlozylem i spialem rower.

 

 

Jutro jazda próbna do pracy :) mam nadzieje ze niebedzie padać :)

 

 

dziekuję jeszcze raz wszystkim za pomoc,

 

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...