Skocz do zawartości

[rower] Kross Evado 7.0 czy Dema Magma 7.0 - który wybrać?


Smallville

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Otoż jestem strasznie świeżym użytkownikiem tego forum, ale nie będę spamował, tylko wyjeżdżam z konkretami. A mianowicie - przymierzam się do zakupu nowego roweru, gdyż stary jest już chyba 3 lata za mały, gdyż urosło mi się w przeciągu 5 lat jakieś 28cm... W grę wchodzą dwa modele w bardzo podobnej cenie, lecz właśnie jako świeżak nie wiem jaka jest do końca między nimi różnica, tj. i jeden i drugi mają wszędzie deore ale z jakimiś innymi oznaczeniami. Nie wiem też której firmie lepiej zaufać, z mojej Demy Asti właśnie się przesiadam i rowerek oceniam na całkiem przyzwoity, lecz niewystarczający na moje plany. Tak więc zapodaję linka do dwóch rowerków, jeden dobrze Wam znany, gdyż trochę o nim jest na forum, a o drugim nikt jeszcze słówka nie pisnął :)

 

1) KROSS EVADO 7.0 (model z zeszłego roku) http://www.kross.pl/pl/2013/cross/evado-7-0

2) DEMA MAGMA 7.0 (model z tego roku) http://www.dema-bicycles.com/677/products/2014/cross/magma-70?chlng=en

 

Interesują mnie tylko rowery crossowe, gdyż wokół mnie nie ma żadnych terenów w których mtb zdałby egzamin, natomiast nie wiem czy nie zniszczyłbym szosówki przez szaloną jazdę na polnych drogach lub innych na których jest sporo kamieni itd.

 

Bardzo proszę o uwagi co do tych rowerów, pomoc przy wskazaniu ich wad i zalet w porównaniu obu do siebie oraz opinie o firmach, która sprawdzona, który rower jest po prostu lepszy, gdyż totalnie nie mam pojęcia, o wszystkie materiały z jakich zostały wykonane, gdzie leży różnica między nimi... Z góry dziękuję i zamieniam się w słuch! :)

 

PS. Mierzę 188cm i ten model Demy posiada maksymalnie ramę 20 cali, natomiast ten zeszłoroczny Krossa 21 cali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę ci napisać oponie o firmie kross:

-Polska firma znana z robienia rowerów kross, grand i nie wiem czy horizon jeszcze. W 2013 roku zaliczyła porażkę z pękającymi ramami które wymieniała na nowszy model. Kolega z forum miał 2 ramy krossa i przy 3 postanowił sprzedać rower.

 

W rowerze krossa masz hamulce shimano deore zalewane olejem mineralnym a w tym drugim jest Avid-zalewany dotem. Nie wiem który jest lepszy, o tym niech napiszą specjaliści.

 

Z tych 2 rowerów brałbym Magme ładniej się prezentuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tego Krossa lekko ponad tydzień temu i jak na razie jestem bardzo zadowolony. Przez pierwsze dwie przejażdżki przyzwyczajałem się do niego ale teraz po mieście to taki połykacz kilometrów, jeździ się bardzo szybko, sprawnie i wygodnie (siodełko amortyzowane) i bardzo dobry amortyzator, wybiera wszystkie nierówności i dziury w nawierzchni. Dla nie minusem jest prosta i krótka kierownica, trochę męczy nadgarstki przy dłuższych podróżach. 

Za to na korzyść przemawia zestaw przerzutek XT i piasta Deore. 

 

Co do ramy nie wypowiem się bo mam go krótko. Też czytałem o kilku przypadkach wadliwych ale nie generalizowałbym bo Krossów schodzi naprawdę dużo więc ważny jest odsetek wadliwych do całości sprzedaży. z tego co pamiętam dotyczyło to określonych grup rowerów, nie wiem czy akurat crossów.

 

O Demie nie wypowiem się nic poza tym, że atrakcyjna wizualnie.

 

Gdybyś miał jeszcze jakieś pytania odnośnie tego modelu to pisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kross zdecydowanie, ma lepszy amortyzator. Heble shimano są lepsze ponieważ są kompletnie bezobsługowe, nawet jeżeli chodzi o takie pierdoły jak zdjęcie i założenie koła. Nie trzeba wcale regulować zacisków. Klasyczna przerzutka XT lepiej przerzuca poza tym ładniejszy i opony ma lepsze wg mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...