Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Ja się przyzwyczaiłem. ROX'a używam w szosie i w sezonie 2 razy w ciągu tygodnia wyciągnąć licznik, to dla mnie nie problem

 

To mam pytanie, jak wygląda zużycie mocowania w liczniku? W końcu to plastik, zużywa się i później różnie może być z trzymaniem w podstawce.

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat był już poruszany kilka stron wcześniej... niektórzy twierdzą że mocowanie się wyrabia ale u siebie tego nie zauważyłem. Jednakże mam licznik dopiero 1,5 roku (wypinam żeby zgrać trening po każdej jeździe, w sezonie minimum 3-4 razy w tygodniu, poza sezonem 2-3 razy na tydzień).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, rozumiem. A jeszcze co do zakłóceń o których była mowa kilka stron wcześniej - telefon z włączoną Stravą i GPSem w kieszonce z tyłu koszulki nie ma wpływu na pracę licznika? Pytam dla pewności, bo skoro z lampkami są problemy to może być różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, rozumiem. A jeszcze co do zakłóceń o których była mowa kilka stron wcześniej - telefon z włączoną Stravą i GPSem w kieszonce z tyłu koszulki nie ma wpływu na pracę licznika? Pytam dla pewności, bo skoro z lampkami są problemy to może być różnie.

 

 

Ja nie zauważyłem żadnego problemu z zakłóceniami, a zawsze jeżdżę z telefonem. Bywa że bawię się też na jakichś zawodach, a tam to wiadomo na starcie w tłoku, każdy ma jakiegoś garmina, telefon czy coś i nigdy nie było problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 strony wcześniej pytałem o działanie Rox6 na mrozie. Ostatnio sprawdziłem wszystko sam i - tak jak pisaliście - licznik działa poprawnie w długotrwałym -8. Dopóki mam wyłączoną lampkę. Co ciekawe, latarka (max 10W i ~900 lm) raczej nie przeszkadzała jak było ciepło. Mam ją zamontowaną po lewej, osiowo 10cm od licznika (ten jest na wysięgniku, przed mostkiem). Sensor na prawej goleni amortyzatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

hejka, posiadając rox 6 .0 od 15.12.2015r przetestowałem na rowerku jak i wycieczki piesze, przy długotrwałym ok. 2h i temperaturze -10 stopni zauważyłem jedynie że licznik troszke się spowolnił ale to normalne w końcu taka temperatura. Na chwile obecna nie jestem wstanie testować w niższych temperaturach bo czekam na koniec kontuzji.

Szerokości Patryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Co to znaczy „niezbyt przydatny”? Nie działa czy coś?

IMHO jest bardzo przydatny i ktoś pomyślał dodając taki a nie inny magnes. Bardzo fajnie, że można zmieniać dodatkowym dystansem jego wysokość - umożliwia to poprawne działanie w korbach z podebraniem od wewnętrznej strony (np. m430). Jest mocowanie za pomocą opaski zaciskowej + taśma dwustronna. I dodatkowo jest też mały okrągły magnes na os pedału. A przynajmniej taki zestaw jest dołączony w razie kupna ROX 6 w najbogatszej wersji ze wszystkimi czujnikami.

Tak na zdrowy rozum oczekiwał bym takiego samego w przypadku kupna czujnika kadencji osobno, ale to już jak pisałem wyżej - trzeba sobie doczytać na pudełku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem przez chwilę oryginalnego (tego plastikowego). Moim zdaniem nie sprawdza się w MTB. Musi być BARDZO blisko czujnika, ponieważ jest słaby. Zamocować zipem rzeczywiście można, ale wygląda to kiepsko. Z neodymowym na osi jest dużo większy prześwit między nim a czujnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działał jakoś z centymetra o ile dobrze pamiętam. A bez niego nie byłoby działania tylko kombinowanie że względu na to co wspomniałem powyżej :P Próba z małym magnesem na osi była do bani. Ale w razie czego mogę wykombiniwać większy (wyższy) magnes i sprawdzę, bo póki co rowerek w „domowym serwisie” i kadencja zdemontowana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...