Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Dwa tygodnie temu w lekkim terenie zgubiłem swoją Sigmę BC 16.12..Jako że licznik jest mi potrzebny po dwóch dniach porównywania różnych liczników wybór padł na Sigmę ROX 6.0 bez kadencji bo została mi po BC 16.12.Konfiguracja przebiegła bez żadnego problemu,kadencja również działa bardzo dobrze.Z licznika jestem bardzo zadowolony,spełnia on moje oczekiwania.Ale niestety mam też mały problem.Jeżdżę również po zmroku,posiadam tanią diodową lampkę przednią która niestety zakłóca mi pracę licznika(nie działa ani prędkość ani kadencja).Czytałem wszystkie posty i u mnie nie ma znaczenia czy lampka miga czy świeci,nic nie daje przesunięcie lampki na jeden koniec kierownicy a licznika na drugi.I tu moje pytanie.Czy ma ktoś jakąś sprawdzoną lampkę która nie zakłóca pracy tego licznika bo nie mogę nigdzie nic znaleźć na ten temat a nie chcę kupić innej która będzie sprawiała taki sam problem.Lampka ma być używana do jazdy poza miastem oraz po parku(nie oświetlonym).Cena jaką mogę wydać to 150zł do 200zł.Wiem że to nie temat o lampkach tylko o liczniku ale po części to mojej Sigmy to właśnie dotyczy.Będę wdzięczny za pomoc.

 

Ja  mam w zestawie dwie lampki mactronica, z przodu "scream" a z tyłu walle. I też problemów nie mam, no poza tym zczytywaniem wysokości :). Ale to jak już mówiłem to chyba coś przy oprogramowaniu bardziej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, co możecie powiedzieć o tym liczniku Sigma Rox 6, warto go kupić czy może wybrać coś innego? Zależy mi na kadencji i pulsometrze. Mam obawy co do działania systemu bezprzewodowego. Może wie ktoś czy jest możliwe użycie podstawki okablowanej do tego licznika?

 

Nie wiem skąd te obawy. System STS dział bez zarzutu. Używam tego licznika od wiosny i nigdy nie było problemów z łącznością między czujnikami a bazą.  Nawet na moment nie gubił u mnie sygnałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, co możecie powiedzieć o tym liczniku Sigma Rox 6, warto go kupić czy może wybrać coś innego? Zależy mi na kadencji i pulsometrze. Mam obawy co do działania systemu bezprzewodowego. Może wie ktoś czy jest możliwe użycie podstawki okablowanej do tego licznika?

 

Bez obaw. ROX 6. działają rewelacyjnie, jedynie trzeba pamiętać o tym żeby przy montarzu czujników zachować odpowiednią dległość i wszystko będzie działać  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy ma ktoś jakąś sprawdzoną lampkę która nie zakłóca pracy tego licznika bo nie mogę nigdzie nic znaleźć na ten temat a nie chcę kupić innej która będzie sprawiała taki sam problem.Lampka ma być używana do jazdy poza miastem oraz po parku(nie oświetlonym).Cena jaką mogę wydać to 150zł do 200zł.Wiem że to nie temat o lampkach tylko o liczniku ale po części to mojej Sigmy to właśnie dotyczy.Będę wdzięczny za pomoc.[/font][/color]

U mnie z latarką EDC X1 że „Światełek” wszystko gra i buczy. Latarkę mam umieszczoną na kierownicy po lewej stronie tuż przy mostku, Sigma też po lewej stronie ale tuż przy manetce co daje odległość między licznikiem i latarką ~10cm. Czujnik prędkości umieszczony jest na lewej goleni widelca, a kadencji na lewej dolnej rurce w tylnym trójkącie. Wszystko jak na razie współdziała, z odczytem tętna także nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że temat wątku zszedł na "zakłócenia". Zauważyłem że podczas treningu na trenażerze magnetycznym licznik gubi kadencję na jakiś czas. Wygląda to tak że podczas treningu trwającego godzinę co kilka minut licznik pokazuje kadencję, następnie pokazuje 0 i następnie nie widzi magnesu. Ktoś zauważył podobne zakłocenia i sobie z tym poradził?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trenażer magnetyczny ... w sensie jakiś Tacx czy Elite i na nim postawiony rower ?

Czy rowerek stacjonarny z oporem magnetycznym ?

 

Jeżeli ta druga opcja to staraj się odwzorować ułożenia czujnika i licznika tak jak na zwykłym rowerze.

Układ oporowy nie ma wpływu na transmisję radiowa.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was ma podobny problem ?

Używam programiku navime w telefonie na androidzie i po włączeniu internetu i GPS, pulsometr i kadencja właściwie przestaje działać. Odczyty pulsometru raz na jakiś czas a kadencja pokazuje 0 a po chwili znika.

Wymieniłem nawet bateryjki ale to nie pomogło.

Dzisiaj tak z ciekawości pojechałem bez telefonu i problem znikł, pulsometr i kadencja działa prawidłowo.

Czy GPS i/lub włączony internet może zakłócać prace pulsometru i kadencji ? Jak temu zaradzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mało prawdopodobne ... 

GPS nie ma tu znaczenia bo telefon tylko odbiera sygnał "rozsiewany" przez satelity.

Transmisja GSM... jeździłem już w różnych konfiguracjach łącznie z tym ze telefon był tuz przy liczniku i nigdy nie miałem zakłóconego sygnału z czujników STS.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze jeżdżę z endomondo (Tel z WP, net chodzi cały czas) i nigdy nie miałem problemów z czujnikami licznika. Na zawodach na starcie zwykle jest niezły tłok, ludzie mają też różne telefony, garminy i u mnie wszystko działa - jedynie zdarzyło mi się z dwa razy że wyskoczył komunikat "za dużo sygnałów" ale było to tylko gdy się stało ciasno w kolejce do sektora po ruszeniu wszystko powróciło do normalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pytanko do użytkowników. Jak jeździcie dłużej przy temperaturze w okolicach 0C, to nie macie żadnych problemów z licznikiem? U mnie 6.0 zaczyna wtedy tracić sygnał prędkości. Kontakt magnes-sensor jest cały czas, bo wielokrotnie zatrzymywałem się, żeby to sprawdzić. Wszystkie baterie wymieniłem oczywiście na nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Będzie zapisane z datą rozpoczęcia treningu ... możesz synchronizować co kilka dni ( teoretycznie :) )  ... 

Bo ... :) w liczniku możesz przechować ograniczona liczbę "dziennych wycieczek". W przypadku mojego ROX 9,1 jest to 7 zapisanych tripów + jeden jeszcze nie skasowany i zapisany.

Jaka jest możliwa liczba zapamiętanych wpisów w ROX 6 to trzeba dopytać właścicieli tego modelu bo nie wiem ;).

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ROX6 zapamiętuje tylko jeden, ostatni trening, o dlugosci do 99 godzin chyba. Ale jeżeli zależy komus na zgraniu kilkudniowej jazdy, to mozna to zrobić sposobem kombinowanym - jazda przez kilka dni bez resetowania licznika, ew. codziennie można zaczynać nowe kółko żeby mieć bieżący podglad na dniówki. Po zgraniu na komputer w oprogramowaniu Sigmy można trening podzielić na kilka krótkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla pewności ze się rozumiemy ...

Domyślam się ze piszesz o trybie LOGowania do książki wpisów co 10 s.

Ja piszę o trybie bez logowania czyli zwykła dzienna "wycieczka" którą kasuje się przytrzymaniem guzika i w wyniku otrzymujemy tylko dystans, czas, śr. HR, ... Bez wykresu.

Jak ROX 6 nie pamięta więcej niż jedną taką wycieczkę to kiepsko ... Bo to wiąże się z codziennym podpinaniem do kompa .

 

 

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...